Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől van ennyi autista,...

Mitől van ennyi autista, aspergeres gyerek manapság, régen is voltak csak nem ismerték fel őket?

Figyelt kérdés
autista, aspergeres

2024. szept. 13. 15:59
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Ezen már én is gondolkodtam, utánaolvastam, de semmi konkrétumot nem mondtak, feltételezések vannak csak.
2024. szept. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
2-es és mik azok?
2024. szept. 13. 16:09
 3/32 anonim ***** válasza:
Pontosan, ahogy leírod.
2024. szept. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
41%
Mindenhol úgy írják az autizmus okai főként genetikainak tűnnek, de még kutatják. Ezért gondolom, hogy ezek feltételezések. Még az okosok sem tudják pontosan.
2024. szept. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Régen is volt sok fura, magának való gyerek, nekem utólag két áltsulis osztálytársamról is kiderült, hogy autista, csak akkor még csak rossz gyereknek hívták őket.
2024. szept. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
6-os miket csináltak? Általában visszahúzódók szoktak lenni.
2024. szept. 13. 16:20
 7/32 anonim ***** válasza:
19%

Genetika, egyes kutatások szerint oltások okozzák, a gyerekkoriak, mert szennyezettek es agyi gyulladást okoznak.

Régen ezeket a gyerekeket lustának nevezték, aki nem akar figyelni, direkt késik, felesel stb

2024. szept. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
78%

Régen azt gondolták, hogy elsősorban/szinte csak fiúkat érint az autizmus, közben meg rájöttek, hogy kb. ugyanannyi autista lány van, mint fiú, csak másképpen jelenik meg. Ezért nyilvánvaló, hogy több autista lesz diagnosztizálva. (Bár még mindig általában később, nehezebben kapnak diagnózist az autista lányok, mint a fiúk.)


Asperger-szindróma meg elavult kifejezés, nincs se a BNO-11-ben se a DSM V-ben.

2024. szept. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Utóbbi.
2024. szept. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Meddig élhetnek ezek az emberek?
2024. szept. 13. 17:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:

Aspergeres a gyerek, hogy dolgozzam fel?

A fiamra azt mondják, hogy aspergeres. Hogy lehet feldolgozni, hogy a gyönyörű okosnak hitt egyszem fiam sérült és soha nem élhet normális életet? Felőröl ez a fájdalom. 5 éves.

Tuberculinum homeopátiás szertől Aspergeres gyerek lett jobban? Egészen pontosan mit szedett? És mennyit? Most 7 éves.

Valahol olvastam erről, de ott nem lehetett kérdezni. Gyakorlati tapasztalatokra lenne szükségem.

Manapság miért születik egyre több autista vagy aspergeres gyerek?

Vagy régen is ugyanennyi volt?Valahol olvastam, hogy például az USA-ban egyre több gyerek születik autizmussal, még több az autizmus egyik enyhébb változatával, az Asperger-szindrómával.Ugyanúgy olvastam, hogy Magyarországon is egyre több gyerek születik enyhe vagy...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!