Mitől van ennyi autista, aspergeres gyerek manapság, régen is voltak csak nem ismerték fel őket?




válasza:



válasza:



válasza:



válasza:Genetika, egyes kutatások szerint oltások okozzák, a gyerekkoriak, mert szennyezettek es agyi gyulladást okoznak.
Régen ezeket a gyerekeket lustának nevezték, aki nem akar figyelni, direkt késik, felesel stb




válasza:Régen azt gondolták, hogy elsősorban/szinte csak fiúkat érint az autizmus, közben meg rájöttek, hogy kb. ugyanannyi autista lány van, mint fiú, csak másképpen jelenik meg. Ezért nyilvánvaló, hogy több autista lesz diagnosztizálva. (Bár még mindig általában később, nehezebben kapnak diagnózist az autista lányok, mint a fiúk.)
Asperger-szindróma meg elavult kifejezés, nincs se a BNO-11-ben se a DSM V-ben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden sulis tapasztalat érdekel!
A fiamra azt mondják, hogy aspergeres. Hogy lehet feldolgozni, hogy a gyönyörű okosnak hitt egyszem fiam sérült és soha nem élhet normális életet? Felőröl ez a fájdalom. 5 éves.
Valahol olvastam erről, de ott nem lehetett kérdezni. Gyakorlati tapasztalatokra lenne szükségem.
Vagy régen is ugyanennyi volt?Valahol olvastam, hogy például az USA-ban egyre több gyerek születik autizmussal, még több az autizmus egyik enyhébb változatával, az Asperger-szindrómával.Ugyanúgy olvastam, hogy Magyarországon is egyre több gyerek születik enyhe vagy...
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




