Szerintetek a modern feminizmus hozzájárulhatott ahhoz, hogy egyre több nő nárcisztikus viselkedésmintát vesz fel?
Úgy érzem, hogy a társadalmi és médiahatások sok nőt arra tanítanak, hogy minden körülmények között különlegesnek, hibátlannak, dicséretre méltónak tartsák magukat, miközben egyre kevesebb a valódi önreflexió vagy empátia mások iránt.
Egyre gyakoribbak a következő jelenségek:
– tömeges hűtlenség,
– érzelmi kizsákmányolás,
– anyagi kihasználás,
– férfiellenes hangulatkeltés,
miközben a felelősséget gyakran a férfiakra tolják.
Szerintetek a feminizmus eltüntette a valódi női jellemet, vagy csak felerősítette azokat a vonásokat, amik korábban is bennük voltak, csak nem kaptak teret?
Megdöbbentő számomra, hogy már több pszichológus vagy coach is azt javasolja a nőknek:
legyenek elérhetetlenek a férfi számára, hogy így felejthetetlenné váljanak.
Szerintem ez nem más, mint tudatosan kialakított érzelmi függőség, amiben a férfi kiszolgáltatottá válik. Egy manipulált dinamika miatt.
Nem túlzás azt mondani, hogy mintha kollektívan tanítanák a nárcisztikus viselkedésmintákat.
Ti mit gondoltok erről?




válasza:



válasza:



válasza:



válasza:#5:
Te meg a fütyidről szedegeted, mi, parasztkám? Hülye hímsovidisznó.




válasza:A feminizmus már a bukott nők mentsvára, akiknek lejárt a lemez.
Az utolsó önigazolás a trágya életükre.
Az átlag nőket nem csak a feminizmus teszi tönkre, hanem főleg a virtuális világ, ahol téves pontokat gyűjtenek.
Megadja nekik a hitet ahhoz, hogy értékesek azok alapján, amiket ott művelnek.




válasza:



válasza:



válasza:Az én személyes kedvencem a feljogosítottság érzet. És igen, szerintem is a média, a trendek, a pc, a woke, túlzott feminizmus plántálta bele a nők egy részébe ezt a fajta ocsmány és természetellenes, nagyképű arroganciát. Sokszor szó szerint a semmire, csak mert ő nő, a másik fél pedig férfi. A legtöbb ember egyszerű mint a faék, és mint olyan, baromi könnyen manipulálható. Ez régen is így volt, csak teljesen másfajta trendek mentek még. Szóval ha már a tvből is - bocs netflix sorikból - mint a csapból az ömlik rád nap mint nap, hogy a férfiak mind rosszak, alantasak, szegény nőket elnyomják (divatosan tízszeresen felerősített szenvedéspornóként tálalva, szánalmasan túltolt érzelmi katarzisokkal), és most jogos a bosszú mindenért, akkor az ki fog hatni kőkeményen egy idő után az átlagos nőre is. Ha olyan sorozatokat néz ahol a férfi főhős karaktereket szépen legyengítették, háttérbe tolták, esetleg az írással morálisan szándékosan tönkretették, és akkor jön a női/színesbőrű/transz vagy mindezek keveréke karakter, és akkor még arrogánsan és nagyképűen kioktatja, meg folyamatos edgy poénokat puffogtat a gyenge és szánalmas férfiakról, akkor az szintén ki fog hatni. És ezek a női karakterek irreálisan fel is vannak erősítve sokszor (egymaga legyőz 10 sőt 100 férfit), a teljes story hiteltelenné válik, de rengetegen mégis ezt zabálják, ezzel azonosulnak vágy és fantázia alapon, mint valósággal...
Meg ott van az is, hogy nagyon sokszor már szándékosan béna, inkompetens karakternek írják meg a férfiszereplőket, akiket az erős, független és HŐS nő ment meg a saját bénaságuktól. Általában vezető szerepben is már csak nagyon ritkán vannak férfiak, vagy ha mégis, akkor egytől egyig gonosz szerepben. De nem ám jó írással, hanem inzultálóan béna, fekete fehér módon gonosz, csak a gonoszságért gonosz, patriarchátus elnyomó gonosz fehér férfi, akit mindenáron le kell győzni. Mert szexista és elnyomó. Ide silányultak az egykor komplex, morális dilemmák. Jó és hősies nő, gonosz és elnyomó férfi. Hurrá!
Na most ezek baromi szánalmasan hangzanak, de az a tragikus hogy a netflixen mégis a csapból is ez folyik. És hogy erre a hitvány mocsokra ekkora tömegigény keletkezett. A modern kori sorozatok legalább már harmadában jelen lesznek hasonlók. Vagy akár történelemhamisítás, már attól se riadnak vissza, csak hogy a nőket érdemtelenül dicsőíteni lehessen, átírva a teljes történelmet és valóságot. A férfiakat meg persze oké gyalázni, beállítva őket gonosz, elnyomó, patriarchátus ellenségek, vagy béna és alantas, buta, primitív ösztönlények. Nyilván annak se lesz semmi de semmi hatása a sok hülyére, aki ezeket a tartalmakat valóságként issza. És akkor itt vagyunk most, megérkeztünk, látjuk 10 év hamis és fals kondicionálásának az eredményét. De persze a legnagyobb probléma még mindig a nőgyűlölet és az elnyomás... :)
Kapcsolódó kérdések:
Tudom, google a barátom. Azokbol a nőkből akiket nem tudtak betörni mert túl okosak és ellenáloak voltak igy a parancsnokok prostijai lesznek titkos bárban. De ezzel a logikával Emilyből miért nem lett Jezebel? Hiszen tudós Meg June is eléggé rebellis...
Társadalmi, párkapcsolati vagy gazdasági szinten milyen különbségek lennének?
Szinte csak negatív jellezőként hallani manapság és szeretném ha valaki kifejtené nekem, hogy miről is maradtam le és miért is utálja a legtöbb ember a magujért kiálló nőket.
Rá kellett jönnöm, hogy vannak olyan ügyek a sulimban, amik mellett ki akarok állni (lányok helyzete, iskolai zaklatás (ez a kettő legfőképp)). Hogyan tudnék valami hasonlót csinálni, mint a filmben? Lehetőleg úgy, hogy el is érjek vele valamit. Komoly válaszokat kérek, trollok kíméljenek.
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




