Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki gyerek és kamasz...

Ha valaki gyerek és kamasz korában rengeteget számítógépezik, az milyen hatással lesz a későbbi életére?

Figyelt kérdés

Eléggé sokat számítógépezek, kb. 10 éves korom óta, javarészt chateltem idegenekkel akikkel soha nem fogok találkozni az életben, kezdetben rajzfilmes oldalakon mostanában a hobbimmal kapcsolatos oldalakon. Volt, hogy sokat játszottam is, azt már nem annyira. Régebben még nagyon jól el voltam a géppel, boldog voltam amikor gépeztem, de már zavar, hogy semmi szociális életem nincs, nem hajlandók velem az emberek beszélgetni élőben, ha próbálok velük. Ez lehet a sok gépezés, chatelés következménye? És az, hogy ilyen sokat gépezek meg gépeztem, lehet valami hatással a felnőtt koromra?

16/F


2013. máj. 25. 19:10
 1/4 A kérdező kommentje:
Már nem vagyok számítógép függő, simán kibírnám nélküle, csak unalmas helyen élek, szociális életem nincs, szóval nincs mit csinálnom, nem tudok mást csinálni, csak interneten próbálkozni haverkodni. Errefele ahol élek, nem is nagyon vannak, akiket a fényképezés meg a természet érdekelne, mint engem.
2013. máj. 25. 19:14
 2/4 anonim ***** válasza:

Sokan úgy tekintenek a számítógépre és az internetre mint valami megállíthatatlan gonoszra ami megmérgezi az emberek szívét. Szerintem ma már része a világunknak. Kifejezetten hasznosnak tekintem rengeteg információhoz juthatunk hozzá másodperceken belül. A chatelés sem baj, új embereket ismersz meg. Rengeteg oldalon meg újságokban lehet olvasni, hogy " az internet végez az emberi kapcsolatokkal", milyen ártalmas, a gyereknek nem lesz jövője ha minden idejét a gép előtt ülve tölti. Én úgy gondolom, hogy ennek nem feltétlenül kell így lennie és némely kijelentést kifejezetten túlzásnak érzek. Semmi baj nincs azzal ha szeretsz gépezni, persze nem a nap 24 órájában. Írtad, hogy van hobbid, szóval más is érdekel. Nem tudom, hogy mit csinálsz de ha " társas jellegű " akkor találkozol emberekkel, próbálj velük barátkozni hiszen hasonló is az érdeklődési körötök. Elég érdekes lenne ha én adnék neked tanácsokat, hogyan közeledj az emberek felé, ebben nem vagyok jó. Vannak barátaid?

Mindig ez volt a helyzet vagy csak az utóbbi időben " fajult idáig " ?

2013. máj. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok.

Bocsi már látom, hogy a fényképezés a hobbid. :)

Az valóban nem egy csoportos foglalkozás. :) Az interneten szerintem legalábbis gondolom csomó ilyen klubbot találsz. Keress olyat aki a közeledben lakik, hátha lenne kedve találkozni. Ha ott ahol laksz nincs is a közelben biztos találsz. Vagy ha mégse egy régebbi ismerősöd, barátod vedd rá, hogy kísérjen el mondjuk sétálni közben beszélgetni fotózni hátha megtetszik neki. Én rajzolni szeretek de a barátai közül nincs más. Dedósnak, gyerekesnek tartják, hogy ez érdekel de ettől függetlenül én csinálom mert engem ez érdekel. Ez se csapatmunka, a csoportos foglalkozások pedig abszolút nem nekem valóak mert leblokkolok, félek minden bajom van. Kissé antiszociális vagyok. Én azt mondom csináld azt amit szeretsz. Majd csak összehoz a sors egy olyannal akivel megértitek egymást. Hajts rá a barátkozásra. Az a szitu, hogy te oda mész valakihez beszélgetni tök normálisan ő pedig elhajt a francba?

2013. máj. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Antimod ***** válasza:

Ha fontosabbá válik, mint a szociális kapcsolatok, családtagok és barátok, akkor nem jó, viszont ha megtalálod neki a megfelelő helyet az életben, eszközként használod, nem társként, akkor rendkívül hasznos lehet.

Viszont arra figyelj, hogy vigyázz a szemedre, a testtartásodra, és ne ülj túlontúl sokat (hosszú órákat) egyhuzamban, mert azokkal nem használsz az egészségednek.

2013. máj. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!