Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem baj, ha nem elég hosszúak...

Nem baj, ha nem elég hosszúak az ujjaim?

Figyelt kérdés
Zongorázni szeretnék de lehet h nem is sikerülne ha nincsenek hosszú ujjaim.
2013. máj. 29. 19:01
 1/4 anonim ***** válasza:
A zongorázáshoz nem kellenek különösebben hosszú ujjak, ezt nem tudom, honnan szedik az emberek, a teljesen normális méret böven elég.
2013. máj. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az elsö vagyok: már 40 éve zongorázom, és tudom, hogy a gyakorlás az, ami számit.
2013. máj. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Mikor megláttam a kérdésed, azt válaszoltam volna, hogy nem baj, csak ne akarj zongorázni.. De ez csak egy sztereotípia, hogy hosszú ujjak kellenek hozzá. 13 éve zongorázom, versenyszerűen is, a nagybetűs nehéz daraboknál nem hátrány, hogy minél nagyobb oktávot át tudj fogni, könnyebben elérd a billentyűket, de mondjuk erre van ujjgyakorlat, hogy a szűk mancsodat kitágítod (lefogás), szóval a válasz nem, nem baj. Nem hátrány ha hosszú, de nem baj ha rövid. Az én tanárom például elég rövid ujjakkal rendelkezik, mégis 50 éve zongora tanár, és minden elfogultság nélkül az egyik legkiválóbb szerintem.
2013. máj. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
nekem is ezt mondták annak idején..... amikor 2-osan akartam zongorázni. Nem engedték. Mostmeg lassan 2 éve (13) zongorázok, és nem vagyok rosszabb a többieknél..... gyakorlás kérdése!
2013. jún. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!