Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudják az emberek...

Miért nem tudják az emberek (úgy általában), hogy a Ca-t úgy mondják, és írják helyesen, hogy kalcium, és nem kálcium?

Figyelt kérdés
A médiumoktól kezdve a hétköznapokan át a mindenhol, és állandóan azt hallom, hogy kálcium..., és ez nekem agyhártyát okoz! :)

2013. máj. 30. 16:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
Miért nem tudják az emberek, hogy az agyhártya létezik, és nem betegségtől kapod? Na nekem ez okoz fejfájást...
2013. máj. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Te nagyokos ez egy humor kifejezés, Horty Gábortól származik, aki egy sportkommentátor. Nem összekeverendő Horthy Miklóssal, aki pedig nem sportkommentátor :P Én jobbára a magadfajta okoskodó majmoktól szoktam agyhártyagyulladást kapni, persze ez így túl kézenfekvő, és elveszíti humoros mivoltát. Nem is tudom miért magyarázom, mert úgy sem fogod fel...
2013. máj. 30. 16:44
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Ezek az emberek így mondják, és úgy írják, ahogy mondják. Ez egy változata a szónak, nem kell hülyét kapni tőle.
2013. máj. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Nos, engem elképesztő mód zavar, mert nyálas, és helytelen. Nem tudom elfogadni, mint változatot. Ezután mi jön? Víz helyett véz? Hallottam már ezt is..., de szerencsére nem annyira elterjedt. Ebbe a formában már tényleg csak a szésőséges nyálgépek használják...
2013. máj. 30. 17:50
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
A kedves kérdező ne menjen Borsodba,mert percek alatt be fog állni nála az agyhalál.
2013. máj. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
67%
Én tudom, hogyan kell írni, de attól függetlenül kálciumnak mondom, mert mindenki úgy mondja, és így tanultam meg.
2013. máj. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Talán mert úgy is kell helyesen ejteni?

Úgymond "rövdi" á-val. Az Á és az A közötti hanggal.


Nem mellesleg más nyelvterületen is így ejtik a szóban lévő első magánhangzót (a többit nem):

http://www.youtube.com/watch?v=aHFzxERfxMQ

2013. máj. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

6-os. Attól még, hogy úgy tanultad meg, helytelen.

7-es??? Minden valamirevaló magyar természettudós kalciumnak mondja, nem rövid á ként ejtve az a-t. Persze értem, hogy "germanizmus", vagy valami hasonló ..., de én csaknem minden ilyen nyelújító szándékú fülbebaszást (elnézést a szóhasználat miatt) a külföld majmolásának tudok be. Pedig ritka faja nyelv ám a magyar, nem kéne elcseszni ;)

2013. máj. 30. 19:05
 9/23 A kérdező kommentje:
Apropó 5-ös: Köszönöm a jó tanácsot!
2013. máj. 30. 19:09
 10/23 anonim ***** válasza:
64%
Na ez a különbség a tudós és az utca embere között.
2013. máj. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!