Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tudnátok kicsit mesélni a...

Fanfan kérdése:

Tudnátok kicsit mesélni a hippikről? (LENT)

Figyelt kérdés

Na szóval.Csak arról lenne szó hogy megtetszett ez az életforma és töbet szeretnék tudni arról miben hittek,hogyan éltek...stb (A wikipédiában nem találtam

semmi olyat...)



2013. máj. 30. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Menj a youtube-ra és nézd meg a Hair-t, meg sok woodstock-videót. Költözz egy VW kisbuszba, miután lefestetted neonrózsaszínre és neonzöldre, nagy narancssárga virágokkal, fogj egy tarisznyát, és vágj neki a világnak. :)


Különben szívesen éltem volna akkor és hippiként. És figyi, könyvtár szóba sem jöhet? Egy valamirevaló könyvtáros sokat tud neked segíteni...

2013. máj. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oké köszi....Holnap meglátogatom a könyvtárost:D
2013. máj. 30. 18:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem is megtetszett ez az életforma és igazán magaménak is érzem.

A hippi életérzés alapja a szeretet szabadsága és a szabadság szeretete. Az élet minden formáját támogatták, ezért nyíltan felléptek a háborúk ellen és az emberi jogok mellett. Nem csak az embereket tisztelték, de a természetet és az állatokat is. Szabadságot hírdettek és az élet élvezetét.

A természet szeretete és a vidámság az öltözködésükben is meglátszott. Előszeretettel hordtak színes, virágos, kényelmes ruhákat és kiegészítőket.

Életfelfogásukhoz szorosan kapcsolódott a spiritualitás is, vonzotta őket Kelet misztikája, főleg a buddhizmus. Elsősorban azért, hogy a droggal elért tudatállapotokat természetes módon, meditálással is meg tudják valósítani.

A hippi személyiség szabad, vidám, kedves, de lázadó is.

2013. máj. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szabad szellemű, saját elképzeléseik szerint élő csoportosulás. Védik az Földet (természetet) gyűlolik a háborukat a gyilkolást. Ugy élnek hogy a legkevésbé zsákmányolják ki Föld Anyát. Nomád életet élnek,sehova nem tartoznak, sehol nem.maradnak meg hosszu ideig (gyerek kotelezo iskolazottsaganal ez maceras eletforma). A filmekben sokszor abrazoljak őket drogot (fű) hasznalo suhanckent ami nem áll annyira messze a valosagtol...nézopont kerdese.


Amugy meg nem.tudom.hogy tetszhet egy olyan eletstilus amirol azt sem.tudod.hogy micsoda/mivel jar.

2013. máj. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló. Bizonyos dolgokat tudtam csak nem mindent.....ezért kérdeztm.Így sokkal többet tudok meg róluk:)
2013. máj. 31. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!