Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért alacsonyabb az intellige...

Miért alacsonyabb az intelligencia szintjük a BMW-seknek?

Figyelt kérdés
Hogy függhet ez össze, az vesz BMW-t aki bunkó amúgyis, vagy miután megvette válik azzá? Azt látom az utakon, hogy mintha minden ész nélkül közlekednének, kanyarban előzgetnek, beállnak a mások által fentartott követési távolság helyére, mintha az agyuk helyén valami más lenne. És érdekes módon ezt csak a BMW-seknél veszem észre.

2013. máj. 31. 08:05
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Azzal, hogy ide-oda cikáznak az úton, dupla olyan hosszú utat tesznek meg, ráadásul sokkal gyakrabban kell ráfékezniük, gázt adniuk. Nyilván sok pénzük van benzinre, de ha lenne eszük, azt a pénzt költhetnék másra is.
2013. máj. 31. 08:19
 2/28 anonim ***** válasza:
82%
Ezért van maseratim. Hiszen magas az IQm.
2013. máj. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 Antimod ***** válasza:
90%

Azért ennyire ne általánosíts! Inkább úgy mondanám az összefüggést, hogy BMW-t, főleg régebbieket sok esetben (de nem mindig) az ilyen magamutogató, viszketeg emberek vesznek, amivel aztán "megmutathatják az utakon, mit tudnak".

Ez nem intelligenciaszint kérdése, hanem viselkedésé.

2013. máj. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Jó, hát láttam már normálisan vezető BMW-st is, bocs az általánosításért. De azért ritka, és azt megnézzük! De most arról beszélek, amikor felhördül a kocsiban az összes családtag, hogy "jé, hát ez teljesen hülye, biztos be van drogozva!" Na és ezek érdekes módon mind BMW-sek, néha elvétve Audis esetleg vagy taxis. Oké, lehet, hogy magamutogatás is, de hogy esze sincs közben, az biztos.
2013. máj. 31. 08:35
 5/28 anonim ***** válasza:
91%

A bunkóság márkafüggetlen. Valamiért magyarhonban úgy érzem, hogy a BMW márka kissé fetisizált a fiatalok erős és dögös kocsiról alkotott paradigmájában. Nem mondom, hogy nem jó autók, de nekem túl konzervatív, túl családipupákos minden, ami 4 ajtós, de még a BMW kupéi sem igazi sportkocsi külleműek, inkább csak sportos személyautók. Még akkor is, ha menetdinamikai szempontból sok komoly sportautóval is felvennék a versenyt.


Na most, mivel nagyon fetisizált márka, így az összes erőszakos buflák bumburnyák is ilyen autót akar magának. Így lesz egy-egy autótípusból, márkából tipikus "bunkóautó". De ez nem a márka hibája. 20 éve a W140-es "bálna" Merci volt a közkedvelt köcsögmobil, akkor azok volánja mögött elvétve láttam rokonszenves embert. Aztán valamiért a célközönség ezen túllépett és a BMW felé fordult. De tényleg nem jó általánosítani, mert a tahóság azért márkafüggelten. Tény, hogy nagyon sok tahó vesz BMW-t, ezért kirívó a forgalomban a bunkó béjemvéssek jelenléte.

2013. máj. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

BMW-t vezetek, nem előzgetek kanyarban, udvarias vagyok:)

[link]

2013. máj. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
76%
Nekem se van Béjemvém, oszt naon bunkó vok.
2013. máj. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
92%

Sokat elárul az emberről az autója. És ezt a közhidelemmel ellentétben nem csak pozitívan teheti (akinek drága autója van, az sikeres), hanem bizony negatívan is. Motoros futárként dolgozom, és ki merem jelenteni, hogy ha veszélyeztetnek, nem állnak meg stop táblánál, nem adják meg az elsőbbséget, annak nagy többsége BMW/Audis. Bezzeg mikor elsőbbséget adnak nekem, ki- és beengednek maguk elé, azok többsége Suzukis, Opelos.

Én biztos az utóbbiakhoz szeretnék tartozni, ha egyszer autót veszek.

2013. máj. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
90%

figy, elárulok egy nagy titkot!

ezek, akikről te írsz, a tipikus pesti paraszt kategória, aki kigyúrja magát, valahonnan leakaszt valami maffia-lóvét, és hű de menő csávó lesz a kocsijával.

Na most én elismerem h sajnos ebből több van, de azért tudod a legelitebb budai körök is a BMW-t csípik a legjobban, és nem kérkedés miatt, hanem mert nekik az a természetes. és ez ám a nagy különbség!

viszont ezeknek, akikről beszélek, általában igen magas IQ-szintjük is van, és a kocsi csak egy ugyan olyan mindennapos kellék, mint a mobiltel, eszükbe se jut h most erre kéne felvágni.

úgyhogy ne ebből indulj ki, de még egyszer hangsúlyozom, elismerem h mi vagyunk kisebbségben :(

tudod mit csinálj? tegyél egy kísérletet! autókázz vagy kerékpározz a pesti forgatagban, aztán meg a budai elitebb kerületekben (II és III.). na utána készíts egy statisztikát! :)


komoly! kíváncsi lennék a tapasztalatodra! ugyanez igaz a Buda környéki kis "gazdag" településekre, ahova jórészt a pénzes budai réteg húzott ki, mert elege lett. na ott se nagyon találsz ilyen bunkót, mernék veled fogadni!

2013. máj. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
88%

Ez azért van drága kérdező, mert a BMW viszonylag olcsón kínál lehetőséget állatkodni, és azért van tekintélye is, meg kényelmes is.

De ez még mindig nem az autó hibája. Egyik ismerősöm sebesség függő, laikusnak úgy tünhet néha az utakon, hogy agyhalott állat, de tudja mit csinál. Szereti az autókat ami azt illeti, van most egy RS4-e, egy Imprezzaja, volt BMW-je is. Azt már nem említem meg, hogy mi a szakmája, mert mindenki ráismerne, de a lényeg az, hogy nem éppen maffiozó. Rendes fószer, és nem általánosítanék abból, hogy milyen autója van. Ellenben az autóját sem itélném meg abból, hogy ő milyen... A lényeg, nincs a márka és a viselkedés között össze függés, akármennyire is szeretnének egyesek bele magyarázni dolgokat.

Láttam én már Ladat, Mercit, Hondat, Suzukit, és sok mást is borulni,törni.

2013. máj. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!