Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Léteznek értéktelen emberek?

Léteznek értéktelen emberek?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvasom, hogy mindenki értékes, mindenki számít, de vajon ez tényleg így van? Most nem a veszélyes bűnözőkre meg ilyesmikre gondolok, hanem a hétköznapi emberekre. Olyanokra, akik mondjuk nem rendelkeznek semmilyen kiemelkedő képességgel, tulajdonsággal, csak vannak. Aki mondjuk soha nem tett semmi rosszat, viszont világ életében visszahúzódó volt, ezért nem lett neki kiterjedt baráti/haveri köre, megvolt a magához való esze és ahhoz mérten szerzett is magának diplomát, de sosem volt egy kiemelkedő tehetség semmiben, attól még az az ember lehet értékes?
2013. jún. 1. 11:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem.


Olyan emberek léteznek, akik képtelenek voltak saját értékeiket észre venni, és felszínre hozni.

2013. jún. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló mondja jól.
2013. jún. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem léteznek értéktelen emberek? Hol éltek ti drága emberkék? :D


Hány ezer ember van az országban aki generációk óta egy napot sem dolgozott... Mindenki értékes a társadalomban aki csinál valamit. Ne azt vegyük értékesnek hogy maradandót alkotsz vagy sem. Az már más tészta. De ha ezt vennénk alapul jó ha 5-6 tucat ember lenne értékes az országban. A többi csak lézengő ezek alapján.

2013. jún. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 tetris ***** válasza:
100%

Szerintem is vannak értéktelen emberek, akik soha semmit nem tettek, hogy bármit is jobbá, szebbé váljon. Azokra gondolok, akik parazitaként élik az életüket mások nyakán.

Akik a jövővel nem törődve csak fogyasztanak, de nem termelnek. Akik szaporodnak, mint a nyulak a nagy semmire. Na, ezek szerintem értéktelenek.

2013. jún. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Na lehet, hogy én értelmezem itt félre a dolgokat, de a kérdésedből és némely válaszból is az jön le, hogy csak azok az értékes emberek, akik tanultak, műveltek, tehetségesek, és mondjuk egész életükben állandó jelleggel dolgoznak. Nem akarom megvétózni mindezt, mert persze.. ez is érték.

De az nem érték, ha mondjuk esetleg valaki kiemelkedően kedves, empatikus, megértő, megbízható.. stbstb?

2013. jún. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Isten szemében nincs értéktelen ember.

A világ szemében annyira értékes vagy, amennyi értéket teremtesz.

2013. jún. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Értéktelen aki lomizik? Szerintem hasznos tevékenység, mégis üldözik. Értékes akinek Nemzeti Dohányboltja lesz és rengeteget fog adózni? Szerintem nem értékes, mégis kiemelten meg lesz beszülve a társadalom által.
2013. jún. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es, a romakérdést ne keverd ide, légyszíves. Ez provokáció. A kérdés EMBEREKRE vonatkozik, lett légyen az roma vagy sem. Kérlek, ehhez tartsd magad! Köszönöm!
2013. jún. 2. 08:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Az átlagos messze van az értéktelentől.
2013. jún. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!