Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi okozhatja, hogy 40 fölötti...

Mi okozhatja, hogy 40 fölötti férfiként még mindig nem vágyom gyerekre?

Figyelt kérdés

Kérném a dehonesztáló és bántó megjegyzések mellőzését, előre is köszönöm. (Kritika jöhet, megfelelő stílusban :))

Ja és nem vagyok homokos, mielőtt valaki erre gyanakodna. :)

Mindig is későn érő srác voltam. Nem direkt, nem hiszem, hogy önhibából. De szinte minden egy tízessel el volt csúszva az életemben. Szex is 19 éves koromban először. Bulizás, szórakozni járás is huszonévesen kezdődött. Igaz ugyan, hogy a kései huszonéveimben lett egy nagyon komoly párkapcsolatom, igazi szerelem és odaadás kölcsönösen, de a gyerek nem is jött össze. Nem tudjuk miért, de nem. Szerettem volna Őt boldoggá és anyává tenni, de a lelkem mélyén nagyon sokáig semennyire nem éreztem késznek magamat az apaszerepre. És nem is zavart ez a tudat. Most jutottam oda, hogy egyáltalán már foglalkoztat a dolog, mert érzem, hogy ez nincs rendben, már akár érettségiző korú gyermekem lehetne, de nem hiányzik olyan nagyon még most sem.

Egyébként nem vagyok egy retardált, fogyatékos, ferdehajlamú fickó. Teljesen normális lelkivilággal és külsővel rendelkezem. Ezt azért írom, hogy senki ne képzeljen egy ilyen szintiboy stílusú ökörnek vagy egy óriáscsecsemőnek. Minden egyéb tekintetben az átlagos, normális fiatal felnőttek életét élem, csak gyerek nincs.

Sőt, őszinte leszek, szégyellem, de idegesítenek a gyerekek.


Amire a kérdés irányult, hogy vajon mitől nincs is igénye egy majdnem középkorú férfinak az apaságra?



2013. jún. 1. 13:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Kapaszkodj meg: számtalan férfinak és jónéhány nőnek sosem jön a késztetés, hogy gyermeket válalljon. Én mindig azt mondom, hogy ez igenis normális, teljesen normális, ha valaki akar gyereket és az is, ha mások meg nem. A probléma ott kezdődik, ha valaki a párja, vagy a családja nehztelésétől tartva, vagy a társadalom megvetését elkerülendő, inkább magára erőltet valamit, ami voltaképpen taszítja.
2013. jún. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Valahogy én is így gondolom.
2013. jún. 1. 13:31
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

"Szerettem volna Őt boldoggá és anyává tenni, de a lelkem mélyén nagyon sokáig semennyire nem éreztem késznek magamat az apaszerepre."


És ha tudnád, hogy hány gyerek születik ezért..! Mert a nő akarja, mert már közeledik a harminchoz, a párja pedig tudja, hogy vagy szakítás lesz, vagy babázás, hát beadja a derekát. Az ilyenekből lesznek később a megkeseredett házasságok, a válások, a hétvégi apukák. Az én szememben ezerszer megbecsültebb az a férfi, aki ki meri mondani, hogy nem akar gyereket, mint azok, akik csak a feleségük hátszelén sodródnak, mindenre bólogatva, aztán otthagyják a kiscsaládot a francba, mert "még élni akarnak".

2013. jún. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért vagy ilyen, mert nem vagyunk egyformák. Ez ellen nem szabad küzdeni, fogadd el magad ilyennek. Férfiak és nők is vannak akik nem vágynak gyerekre, vannak akik nagycsaládot akarnak minimum 8 gyerekkel (most nem azokra gondolok, akik csak megcsinálják a családi pótlékért, hanem a tényleg azokra akik foglalkoznak is a gyerekekkel) és vannak akik csak 1-3-gyereket akarnak.


Én meg olyan vagyok, aki egész életében 2-max 3 gyereket akart, én nem érezném az életemet teljesnek sem gyerek nélkül, sem eggyel, de tuti kikészülnék attól, ha családanyaként csak szülnék, főznék és takarítanék, és két perc csönd se lenne a gyerekzsivaj miatt. Én ettől bolondokházába kerülnék egy hét alatt, de van ismerős család, akik így érzik jól magukat.


Szerintem okokat ne keress, mert fölösleges. Találj olyan nőt, aki szintén nem akar gyereket (van ilyen is) vagy nem lehet neki de örökbe sem akar fogadni, és éljetek boldogan. 40 felett vagy, simán találhatsz olyan korodbeli hölgyet is, akinek már 15+ éves gyerekei vannak, szülni már nem akar, de nincs is probléma a nagyokkal.

2013. jún. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
szerintem semmi baj nincs veled.. nem kötelező minden embernek családot alapítania, van aki egészen másban találja meg az élete értelmét.. amúgy meg egyáltalán nem szégyen, ha idegesítenek a gyerekek, én is a falra mászom tőlük, pedig 20 éves lány vagyok :D
2013. jún. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 SzilKa ***** válasza:
100%

En is ugy gondolom, ahogy elottem is irtak, nem vagyunk egyformak, van, aki vagyik a gyerekekre, van, aki erzi, hogy megvan nelkuluk.

Velem nagyobb a "gond", mert en meg 35 eves no letemre sem birtam eldonteni, hogy szeretnek-e vagy sem... Az ido meg kozben telik :)

2013. jún. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Off:

"De szinte minden egy tízessel el volt csúszva az életemben. Szex is 19 éves koromban először. "


Kérlek, ne vezessük félre a fiatalabb generációt. ;) Ez úgy hangzik, mintha 9 évesen lenne ideális először szexelni... :S Amondó vagyok, épp 18-19 évesen ideális megkezdeni a nemi életet, és 16-17 évesen határeset. A kamaszok többsége értelemszerűen még nem ért el megfelelő szintet felelősségvállalásban mind önmaga számára, mind pedig másokkal kapcsolatban, ezért látom így a korhatárt. (Fertőzésveszély, nem kívánt terhesség, stb.)

2013. jún. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmazásod alapján normális ember vagy, normálisabb, mint az átlag.

Egyre több hozzád hasonló, rendes ismerősöm vallja be, hogy egyáltalán nem érez késztetést gyerekre. Ha nem akarod, ne engedj a társadalmi nyomásnak, elvárásoknak!

2013. jún. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!



7-es igazad van! :D Most jót röhögtem magamon. Tényleg félreérthető volt a megfogalmazásom. Nem gondolnám, hogy a szex ügyben is 10 év a hendikeppem :))

Szori a bakiért :)))


Inkább az összes többiben, az ilyen otthonról eljárós szórakozás, komolyabb csajozás, önállósodás stb ilyenekre értettem.

2013. jún. 1. 15:00
 10/21 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem ha a kezedben tartanád az újszülött gyerekedet azonnal megváltozna a látásmódod :)
2013. jún. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!