Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Erőss Zsolt egy példakép (volt)?

Róóz Peter kérdése:

Erőss Zsolt egy példakép (volt)?

Figyelt kérdés

Nekem a példakép egy hős, aki másokért tett valamit, másokért érzett felelősség miatt halt (hősi) halált, vált mártírrá.

A hegymászást szenvedélynek tartom, és nem látok különbséget a kábszeres, vagy az alkoholista közt, aki belehalt szenvedélyébe. Erőss Zsolt eddig öt hegymászótársa halt meg közös túra közben, ( [link] )Kiss Péterrel együtt hatan (ha jól számoltam). Ilyen statisztika után (és család mellett) felelősségteljesen, sem új társat, sem új túrát nem vállaltam volna (amputált lábbal).

Nekem nem negatív példa, vagy csak én gondolom így?



2013. jún. 1. 16:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/141 anonim ***** válasza:
95%
Hegymászóknak példakép. Meg esetleg extrém sportolóknak is. Másoknak nem feltétlen. Nem kell elítélni őt, a társait nem ő rángatta pl. magával, mentek volna ők nélküle is, mással is. De isteníteni sem kell.
2013. jún. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/141 anonim ***** válasza:
67%

Egyet értek veled. Semmi hősies dolog nincs a hegymászásban. Az egy hobbi, mint pl. a repülés vagy úszás, tenisz, motorozás, stb. . Nem volt kötelező felmenni oda, tudta, hogy mire vállalkozik. És nekem azzal, hogy ő oda felment, nem lett jobb.

Az igazi hősök itt vannak köztünk (mentőtisztek, ápolók, orvosok, nyomozók, stb.)

2013. jún. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/141 anonim ***** válasza:
20%

Nekem egyáltalán nem az.

A példakép szerintem máshol kezdődik.

2013. jún. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/141 anonim ***** válasza:
38%

Én sem látom példaképnek. Mi ebben a példa?

Semmi gond, ha a szenvedélye miatt valaki hegyet akar mászni, csak rajta. De ettől miért lenne példakép?

Ezt én sem értem.

2013. jún. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/141 anonim ***** válasza:
84%

Nekem példakép abból a szempontból, hogy megmutatta, hogy ha igazán akarunk, elérhetjük az álmainkat. Emellett Magyarországnak is dicsőséget szerzett. Az, hogy mindeközben veszélynek tette ki magát, az az ő döntése volt.

Másrészt azt is tökéletesen megértem, hogy nem tudta abbahagyni. Akinek nincs olyan hobbija, amit ilyen szenvedelyesen szeret, az ezt nem értheti. Nekem ez a szenvedély a kutyakiképzés. Most éppen nincs kutyám, de már nagyon szenvedek ettől és azon vagyok, hogy minél hamarabb vegyek egyet. Nem tudnám enélkül leélni az életemet. Inkább a halált választanám én is. Pontosan tudom, mit érzett Zsolt.

2013. jún. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/141 A kérdező kommentje:
Oké, nem példakép, de akkor miért beszélünk róla, miért fontos nekünk? Hiszen csak belehalt a szenvedélyébe, mint sokan és névtelenül, még is róla tudunk, másokról meg nem?
2013. jún. 1. 16:41
 7/141 anonim ***** válasza:
100%
Mert ő volt az első magyar, aki megmászta a Mount Everestet, és sikeres hegymászó volt. Ezért. Ha egy színész halna meg a színpadon, arról is ugyanúgy beszélnének az emberek. De egy színész nem végez olyan veszélyes dolgokat, mint a hegymászók pl., és ez plusz extremitást ad a dolognak. Ezért. Te miért beszélsz róla, ha nem lesz jobb neked tőle?
2013. jún. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/141 anonim ***** válasza:
74%

Igen, példakép de nem a hegymászás miatt. Példakép a kitartása miatt, mikor a balesete után úgy döntött megválik a lábától és visszamegy a hegyre. A családját egyébként a hegymászásból tartotta el, mint az F1 pilóta sem mondhatja hogy "nem versenyzek többet", a családja tudta ezt, a felesége tisztában volt a veszéllyel. Ennyi erővel Senna is felelőtlen volt.

Az érdekes hogy más országokban az ilyen emberre büszkék, mi magyarok valahogy ezt sem tudjuk helyén kezelni.


Kiss Péter egyébként valódi hőstettet hajtott végre az utolsó óráiban mikor visszamászott a legyengült és bajban lévő társáért és próbált segíteni, ilyen helyzetben nem sokan tettek volna így. Tisztelet neki!

2013. jún. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/141 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös!


Elérte az álmát? 14-ből 10 csúcsra jutott el, és ha neked a kutyakiképzés hasonlatos szenvedély.... inkább nem fejtem ki.

2013. jún. 1. 16:48
 10/141 anonim ***** válasza:
67%
Egyébként abban is biztos vagyok hogy Zsolt nem párnák közt egy intenzív osztályon, hanem hegyek közt halt meg volna szívesebben, ott ahová ő igazán tartozott. Ott pihen, közel ahhoz ami neki az életet jelentette, a Himalája tette azzá aki és a Himalája győzte le végül.
2013. jún. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!