Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jót tenni önzőség? Egyáltalán...

Jót tenni önzőség? Egyáltalán lehet e önző dolog, a puszta jócselekedet?

Figyelt kérdés
Tehát ha valaki azt gondolja,hogy örömöt okoz az embereknek azért hogy egy pillanatig boldognak érezzék magukat, és neki jó érzés örömöt kicsikarni az emberekből, viszont ezáltal téves információt, hazug szeretetet, vagy akár rajongást közvetít a másiknak, akkor az a jó tevés már nem nevezhető jónak?
2013. jún. 1. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
100%-ig önzetlen tudatos cselekedet nem létezik. Még áldozatot is azért vállal az ember, mert vállon veregetheti magát érte. Akár bevallja önmagának, akár nem. Teljesen önzetlenül csak zsigerből lehet cselekedni, amikor az ember nem is tudatosítja magában, hogy most tenni fog valamit, hanem ösztönösen cselekszik. Ilyen, amikor például egy útra szaladó idegen kisgyereket gyorsan felkapsz az autó elöl. Másodpercek alatt történik, időd sincs meggondolni, cselekedj-e vagy sem, egyszerűen teszed a dolgod.
2013. jún. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%
No, ezzel nagyon nem értek egyet. Ha én évi ötmillió forintot utalok a Gyermekrák Alapítványnak, akkor az már nem is jótett, én pedig önző vagyok? Ne már..
2013. jún. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Próbálj meg elvonatkoztatni a berögződött ítéletektől, és ne mint negatív tulajdonságot tekintsd az önzést, hanem csak a saját jelentésében. Amikor 5 milliót adsz a Gyermekrák Alapítványnak, többek között azért is adod, mert ezzel jónak, adakozónak érzed magad. A teljes önzetlenség az, amikor valamit anélkül teszel, hogy ebből bármiféle előnyöd származna, akár az érzések szintjén is. Ez egy teljesen elvont fogalom, a valóságban nem is létezik. Bármit tesz az ember, annak mindig olyan motivációja van, ami önmagára nézve pozitív. Ez a fajta önzés teljesen természetes, nem azt jelenti, hogy gonosz boszorkák vagyunk. Mindennapi szinten bőven elég olyan szinten megvalósítanunk az önzetlenséget, hogy olyan módon akarjunk jót magunknak, hogy azzal mások is jól járjanak. Ha ez sikerül, elmehet az ember akár Teréz Anyának is. :)
2013. jún. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, viszont itt olyan esetekről van szó, amikor valaki örömöt okoz a másiknak, de ezzel együtt szenvedésbe is belesodorja, mert a jótettei nem szívből jönnek, csak elhiteti másokkal hogy igen.
2013. jún. 1. 18:34
 5/5 anonim ***** válasza:

"No, ezzel nagyon nem értek egyet. Ha én évi ötmillió forintot utalok a Gyermekrák Alapítványnak, akkor az már nem is jótett, én pedig önző vagyok? Ne már.."


A kérdés szempontjából egyet értek iróniáddal, aki írtad e sorokat - tehát ez esetben jó SZÁNDÉKÚ vagy, ha nincs hátsó szándék, érdek e tetted mögött.

Azonban nem feltétlen jótett! Nem tudhatod, az alapítványi pénz, v annak egy része hova szivárog... Tudnék ilyen esetekről mesélni, sajnos... (Teréz anyában se legyetek annyira biztosak... bár szándékaiban lehet,h jó volt, de valszeg az ő jótetteit is felhasználták rossz célra, Teréz anya tudta nélkül... esetleg tudtával...)

2013. jún. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!