Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kiakaszt ez a teszt?

Kiakaszt ez a teszt?

Figyelt kérdés

[link]


Sok kérdésre nem tudok igazán jól válaszolni.


1. Ön általában

a társaság motorja

inkább csendes és visszahúzódó


Honnan tudjam? Nem járok társaságba. Jobban szeretnék a társaság motorja lenni, de még az se jön össze, hogy egy emberrel beszélgessek, mert nem figyelnek rám a kis mocskok. Úgyhogy legtöbbször egyedül vagyok és búsulok. Ha meg valaki mégis hozzám szól, akkor juhúúúúúú:)


Amikor Ön társaságban van

jobban szeret bekapcsolódni a csoportos beszélgetésbe

jobban szeret egyszerre csak egyvalakivel beszélgetni


Mindkettőt szeretem, mert kiugrok a bőrömből, ha végre egyszer emberek vesznek körül.


12. Ön jobban kedveli azokat az embereket akik

eléggé konvencionálisak, sohasem kirívóak, feltűnősködők

túlságosan eredetiek, és az egyéniségüktől függ, hogy feltűnőek avagy nem


Azt kedvelem, aki hajlandó szóba állni velem.


Egy nagy társaságban

Ön gyakrabban mutat be embereket másoknak

Önt mutatják be gyakrabban más embereknek


Ezer éve nem voltam társaságban. Honnan tudjam?


Amikor előre meg van határozva, hogy Önnek egy bizonyos dolgot, egy bizonyos időben csinálnia kell, Ön ezt

kellemesnek találja, mert ennek megfelelően tervezhet

kellemetlennek találja, mert kötve érzi magát


Örülök, hogy végre történik valami, még akkor is, ha feladatról van szó. Erre se tudok normálisan válaszolni.


Amikor szórakozásból olvasgat

élvezi ,hogy különös vagy eredeti módon magyarázhatja az olvasottakat

pontosan azt mondja amit az író mondani akart


Sehogy. Bénán mesélek és elkalandozik az emberek figyelme, de én se tudok figyelni magamra, úgyhogy elvesztem a cérnát.:)


Ön szerint napi rutin szerint cselekedni

kényelmes útja a dolgok elintézésének

fájdalmas tevékenység, még akkor is ha szükségszerű


Nincs olyan pont, hogy unalmas. Nem fáj. De nem is kényelmes.:)


áááááááááá Mondjon már valaki valami értelmeset. ENTP jött ki, vagy mi, összekevertem a betűket.



2013. jún. 7. 23:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
6%
Minek foglalkozol ilyenekkel?
2013. jún. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
16%

Ja, MBTI. Kár a gőzért, az introvertált/extrovertált dimenzión kívül nem sokat ér. (Mondjuk azon a skálán én teszt nélkül is tudom, hogy extrém introvertált vagyok.)

Ráadásul típusba próbál sorolni, miközben az emberek zöme inkább a két véglet között van valahol. Ha bizonytalan vagy a válaszban, az inkább azt jelzi, hogy nem vagy egyértelműen egyik vagy másik. De a teszt ilyen választ nem tesz lehetővé.

2013. jún. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Én sem adok neki 100%-os hitet, mint ahogy az iq tesztnek sem, de azért elszórakoztat:D
2013. jún. 8. 00:14
 4/18 anonim ***** válasza:
55%

Én is szívesen eljátszogatok ilyesmivel. :)

INFP

2013. jún. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
60%

Némi önismeret megléte mellett kipróbálhatnál olyan tesztet is, mely nem a gyakorlati viselkedésen alapul. Például: [link]

Ha csak az extraverzió/introverzió kérdéses, akkor: [link] /ei.php


Az MBTI nem végletekig szélsőséges típusokat kíván megállapítani, hanem funkciósorrendet, amely az ember személyiségének alapja. Az azonos funkciósorrend pedig hasonló beállítottságokat és viselkedést eredményez. Az viszont egyénfüggő, ki, mely funkcióját mennyire használja, vagy nyomja el - ebből adódhatnak a különbségek.


Az viszont nem a tesztet vagy az MBTI rendszer minősíti, hogy talán társaságkedvelő vagy, de valahol mindig félresiklik a dolog. Keresd meg a kiváltó okot, amiből ez az egész ered és azt oldd meg.


Az MBTI nem alkalmazható a pszichológiában diagnosztikai eszközként, csak relatíve egészséges és kiegyensúlyozott személyek típusa határozható meg tesztek által. A tesztek egyébként is csak segítséget kívánnak ebben nyújtani, a tudást teljes mértékben nem helyettesítik.

2013. jún. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Ez is kikészít. Nem engedi megcsinálni, mert túl sok állítást találok igaznak magamra.
2013. jún. 8. 16:05
 7/18 A kérdező kommentje:
Nekifutok még egyszer.
2013. jún. 8. 16:06
 8/18 anonim ***** válasza:
49%

Innentől kár ezzel szórakoznod. Ha érdekel valamelyest az MBTI, vedd meg Jung Lélektani típusok című könyvét. Abból legalább a domináns funkciód kiderítheted. A kiegészítő már könnyebb eset ezután.


Az MBTI típusleírásokat nézned nem érdemes, próbát tehetsz még a típusok erősségeivel és gyengeségeivel itt: [link]

De biztos eredményt ennyitől ne várj.

2013. jún. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
68%
Rá se ránts, Kérdező (6-os komment)! Én már többször is nekifutottam annak a tesztnek és soha nem enged tovább. :D De mit csináljak, ha rám akkor is azok a válaszok igazak, amiket bejelölök? :D
2013. jún. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Sikerült, ENFJ vagyok:) Jöhet a másik:)
2013. jún. 8. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!