Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 89% extraverzió túl sok, vagy...

89% extraverzió túl sok, vagy átlagos?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy úgy számolják-e, hogy 50% alatt extrovertált valaki? Le lehet hülyézni, de kíváncsi vagyok.:D Amúgy sokszor töltöttem ki többféle MBTI-t és általában elmondható, hogy ez az eredmény jött ki.

2013. jún. 8. 20:46
 1/10 A kérdező kommentje:
jav: 50% alatt introvertált és 50 felett extrovertált
2013. jún. 8. 20:47
 2/10 A kérdező kommentje:
A kérdést is hülyén tettem fel: átlagos=normális, azaz nem szélsőséges
2013. jún. 8. 20:49
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Ha a mértékét nem is, de azt azért teszt nélkül is illik tudni eldönteni, hogy extrovertált vagy introvertált vagy.

Társaságkedvelő vagy, a parti lelke, vagy otthon ülsz esténként Babitsot olvasgatva?

Mindegy, az MBTI-ből kábé ez az egyetlen, ami ér valamit. Nem túl sok, mivel nem egy diagnosztikai teszt, ezeket a vonásokat önmagukban nem lehet túlzásba vinni. Nyilván más személyiségzavarok és pszichiátriai betegségek jellemzők a kétféle jellemre, és lehet hogy egy szélsőséges jellem nagyobb eséllyel esik bele, hiszen aki kilóg a sorból, annak könnyebben vannak problémái.

2013. jún. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy extrovertált vagyok, csak a mértéke érdekelt.
2013. jún. 8. 21:26
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az 50%-os határ stimmelt, hiszen ha valamelyik irány jellemzőbb rád (nem 50%), akkor máris valamerre billen a mérleg nyelve.


Kezdj egy listát írni, hogy mikor viselkedsz introvertáltként és mikor extravertáltként. A megfigyelt időintervallummal oszd el az eredményt és megkapod a százalékod... :-]


Viccen kívül: nem a mértéke számít igazán, hanem hogy azt miért és hogyan műveled. Lehetsz te akár csak 60% körüli extraverzióra tesztelődő, ha környezeted azt a kevés törődést sem tolerálja, vagy közel a 100%-hoz anélkül, hogy nem hatsz rá nyomasztóan. Ezek természetesen szélsőséges példák, de nem lehetetlenek. Amennyiben sok ismerősöd van, tartod velük a kapcsolatot és nem igyekeznek leépíteni/kerülni, akkor a 89%-od egyáltalán nem sok.


Utóirat: a típusok eloszlásából készült eddig csak hivatalos statisztika, a preferenciákból nem.

2013. jún. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
72%

Erre nincs az online tesztek között egységes módszer. Van olyan teszt amiben úgy van, hogy ha 70% E vagy, akkor 30% I, de van ahol 100-tól -100-ig megy, és van 20% E is, aki tényleg extrovertált és nem introvertált. Így lehetne szemléltetni (remélem nem fog szétcsúszni...):


Egyik eset:

E |-----|--------------|--------------------| I

100% | 50% 0%

|

89% E és 11% I


Másik eset:

E |-----|--------------|--------------------| I

100% E | 0% 100% I

|

78% E


Amúgy 89% bármelyik módszerrel sooooooook :P

2013. aug. 15. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
27%

De igen, szétcsúszott -.-


Ilyet akartam: [link]

2013. aug. 15. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
6 Köszi, értem:) Ezen már amúgy én is gondolkoztam, csak lusta voltam levezetni a fejemben. Azért azt igazán odaírhatta volna ez a teszt, hogy ilyenkor hogy érti azt, hogy 89%.
2013. aug. 15. 11:10
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja, de ott a végén voltak valami buborékok, biztos az is jelent valamit.
2013. aug. 15. 11:11
 10/10 anonim válasza:
Nekem már az 51 is sok lenne. :'D
2015. febr. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!