Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érezte-e valaki már, hogy...

Érezte-e valaki már, hogy vonzó külseje miatt előnyhöz jutott az életben? Vagy ellenkezőleg hátrányosan megkülönböztették. Konkrét eseteket is fel lehet sorolni.

Figyelt kérdés

2013. jún. 10. 02:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
77%

Akárki akármit mond, a vonzó külső mindig előnyt jelent. Hogy mást ne mondjak, aki vonzó, az jóval több jelölt közül választhat az ellenkező nemből párt és általában nagyobb eséllyel is veszik fel munkára.


Volt egy felmérés kb. 7 évvel ezelőtt az RTL Klubon, ahol kiraktak előbb egy fiatal, csinos lányt, később pedig egy kicsit idősebb, kövér nőt az út mellé, és mindkettőjüknek stoppolni kellett autósokat. A fiatal, csinos lánynak igen sok autós megállt, míg a kövér nőnek egy sem!

2013. jún. 10. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

"A fiatal, csinos lánynak igen sok autós megállt, míg a kövér nőnek egy sem!"


Nahát, ez teljesen meglepő! :O

:DD

2013. jún. 10. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos elsőnek igaza van, a külső számít. Ha más nem is, de az első benyomás a külső alapján mindenképpen. Olyan is van, hogy valaki a belső értékek alapján próbál ítélni, de azért ez is egyfajta elnyomása az ösztönöknek.

Alapvetően ilyenek vagyunk, férfiak és nők ugyanúgy. És szerintem szinte mindenkinek volt már erről tapasztalata.

:)

2013. jún. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

A külső és a hozzáállás az emberekhez mindig számít: pl. csináltam egy német nyelvvizsgát, az írásbeli nagyon szépen ment, de a szóbeli nem lett volna meg ha nem két fiatal csaj vizsgáztat.


26F

2013. jún. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Én állásinterjú kapcsán tapasztaltam, hogy előnyökkel jár a jó megjelenés és külső.
2013. jún. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
66%
A párkeresésben feltétlenül előny, de munkahelyen inkább csak a nőknél szerintem. Pl. egy csinos titkárnő jobban mutat az előtérben nyilván.
2013. jún. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket, és hogy megerősítették azt, amit már régen tudok. Kedves kevésbé előnyös külsővel rendelkező kommentelők itt a válasz amit annyira kerestetek. Most már jogosan lehet siránkozni, mert igazatok van!
2013. jún. 10. 13:04
 8/22 anonim ***** válasza:

Minden szinten előny a vonzó külső. Engem idegesít is rettentően, mert míg barátnőm csak azért megnézik mert szép, addig én csinálhatok bármit, nem érdek a jelenlétem senkit.


22/f

2013. jún. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nő vagyok modell voltam, de szerény vagyok a magán életben, mindig is az voltam, és leszek, sose kérkedtem, a genetikai adottságaimmal.


Modellkedős időszakban, mindig meg akartak fektetni, a jobb munka ígéretével. Nem volt hozzá gyomrom, így hamar kiestem a modell életből.


Álláskeresésnél, ha fiatal HR-es pits@, vagy fiatalabb főnöknő felvételizett, és picit jobban öltözködsz nála (mert mondjuk nem szegényen tengődtél mire munkanélküli lettél) vagy úgy gondolja hogy kis veszélyt jelentesz a férfi kollégákra (akik ha meglátnak, nem biztos hogy főnök asszonyt fogják utána ajnározni) akkor tuti hogy résnyire szűkült szemmel méreget, és abból az állásból nem lesz semmi.


Általános iskolában, én voltam a legmagasabb, és legfotogénebb, ebből úgy gondolták a tanárok, hogy én értek mindent, és én vagyok a legokosabb, és ezért sokkal nagyobb nyomásnak, elvárásnak voltam kitéve, mint a többi gyerek. Középiskolában irigyeltek a tanárok, és némelyik fiatalabb tanárnéni, majd leköpött az irigység miatt.


Én sosem éreztem előnyét a "szépségemnek", vagy adottságaimnak, mert folyton ki akartak használni, irigykedtek a nők, a pasik vagy nem mertek kezdeni, vagy csak szexre kellettem.


Most hogy 36 évesen már "csúnyulok", ráncosodok, meg már nem olyan feszes a seggem, meg középkorú nőknek szánt ruhákban járok, valahogy ezek a dolgok megváltoztak, és a belsőm értékelik az emberek...

2013. jún. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

hasonló tapasztalataim vannak a szépséggel...az arcom nem csúnya, és tipikus homokóra alkatom van...sokszor be akartak vinni már ilyen modell-dolgokba de az nem az én pályám így hagytam


általában nem mernek hozzám odajönni az emberek, azt gondolják, beképzelt vagyok...sokszor rögtön ellenszenves vagyok (főleg a lányoknak) pedig még csak beléptem az ajtón


szóval nem tudom...mindennek van előnye és hátránya

19/L

2013. jún. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!