Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezzel mennyire tudtok egyet...

Ezzel mennyire tudtok egyet érteni? Ha tudtok.

Figyelt kérdés
Sokat gondolkoztam már az öngyilkosságon, az élet értelmén, a halálon és egyáltalán az emberi léten. Most abban a feltevésben hiszek, hogy van olyan ember akinek idő előtt meg kell halnia, vagy saját kezüleg kell véget vetnie az életének, mert ezzel a körülötte élőket erősíti, eseteg egy elrettentő példát mutat nekik, ami által jobban meg fogják becsülni az életüket. Tegyük fel, hogy így van. Akkor az, hogyha valakinek nem sikerül az öngyilkosság, okkal történik, ha pedig sikerül, annak úgy kellett lennie. Persze lehet azt mondani, hogy minden élet értékes, de mi van, hogyha valakinek meg kell halnia ahhoz, hogy értékessé váljon az "életműve"? Valamint arról mit gondoltok, hogy van olyan ember, aki megérdemli a halált, akinek jobb lenne véget vetni az életének a saját és a többi ember érdekében?

2013. jún. 13. 00:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Pszichiáter felkeresése javasolt.
2013. jún. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
azzal egyetértek, hogy vannak olyan emberek, akik nélkül jobb lenne a világ.. viszont ez az életmű, meg példa.. ilyet azok találnak k, akik túl sok filmet néznek, vagy akik még gyerekek.. én csak egy esetben ölném meg magam, ha olyan gyógyíthatatlan betegségben szenvednék, ami elviselhetetlen fájdalommal jár+ nem tudnám egy idő után ellátni magam.. ebben az esetben elfogadható az öngyilkosság, máskor értelmetlen
2013. jún. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Én úgy gondolom rossz példákra is szükség van ahhoz, hogy tanuljunk belőlük is. Viszont az öngyilkosság számomra kivétel ezzel kapcsolatban. Tehát számomra egyáltalán nem elfogadható dolog. Mégis mi olyat lehetne tanulni egy sikeres öngyilkosságból, amit más révén nem lehet?
2013. jún. 13. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%

Ahhoz hogy valakinek értékessé váljon az életműve vannak sokkal konstruktívabb módjai is mint az öngyilkosság. Ez egy gyáva dolog, senkinek sem lesz tőle jobb a környezetében és nem is lehet példa. Kivétel ez alól a hősi halottak, amikor az embert segítő szándék vezérli és úgy megy a halálba.

Erre is van példa, elég ha a közelmúlt eseményeire gondolunk.

2013. jún. 13. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én érdekesnek találom ezt a gondolatot. Erről az oldalról még soha nem közelítettem meg a témát.

Gondolkodni fogok rajta mindenképpen.

2013. jún. 13. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Makra Péter Endre ***** válasza:
Talán egy hónapja is van, hogy kétnaponta felteszem a kérdést, hogy szép és egészséges lelkemtől függetlenül tanácsra lenne szükségem a fájdalom elleni félelelm leküzdésére. Hemoglobonin-és trombocita szintem lassú, de következetes csökkenése előrevetíti a magatehetetlenséggel járó elmúlást. Vérképző injekciómat, magas koromra való tekintettel elvonták, kettős amputáció miatt teljes ellátásra szorulok. Lábak nélkül, technikai okokból az önpusztítás(és nem gyilkosság!!!) legtöbb formája elérhetetlen. Eszközeim az inzulin adagolás , és a gyógyszerek. Tehát aktív euthanáziát szeretnék, elviselhetőt. A moderátor a lehető legnagyobb tiszteletlenséggel elutasított. Életre ítéltettem... Irodalmi szakkörbe csöppentem, akaratlanul. Ennyit a halálról, ami életünknek egy része kellene hogy legyen.
2013. jún. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Skywalker33 ***** válasza:

Halihó,


semmilyen öngyilkosságnak nincs értelme mert nem halsz meg és kezdheted előlről a probléma megoldását egy másik testetöltésben.

Ez nem teória vagy filozófia hanem a valóság, nézz utánna.

A nemtudás a főbűn a Budhizmusban...valyon miért?

Az életmű értékessége nem erről az oldalról vizsgálandó! Ezt az életet egy másik tisztább tudatállapotban tervezted meg...elvetni a tervet mostani zavaros tudattal...hmmm...

Az Erő legyen Veled!

T :)

2013. jún. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy igazad van. De az is lehet, hogy neked nem kell meghalnod és az is lehet, hogy a te feladatod más ebben a testet öltésben.


Előfordulhat, hogy pont azt kell megoldanod, hogy vidám legyél és ne is legyenek öngyilkossági gondolataid. A többi ember pedig nem fog okulni belőle, ha meghalsz. A közeli barátaid és hozzátartozóid szomorúak lesznek, lehet hogy valaki követni is fog téged; de akikkel nem vagy közeli kapcsolatban, azokat nem fogja érdekelni a választásod. Ugyanúgy fogják folytatni a jó/rossz életüket, ahogy eddig tették.


Ha a sorsod mégis az volna, hogy meg kell halnod idejekorán, akkor az úgyis máshogy fog történni és nem fogsz tudni beleszólni.


(Ha valakinek nem sikerül az öngyilkosság, akkor sokszor csak béna az illető, vagy pedig egyszerű figyelemfelhívás a célja)

2013. jún. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Virginia Woolf mondta, " valakinek meg kell halnia, hogy mások megtanulják megbecsülni az életet"

Remélem jól idéztem.


Amúgy igen, szerintem van ilyen. Aki mély depressziós, beteg, másokat is húz így, az jobb ha megteszi.

Gondoljunk bele...van a családban egy nagyon idős bácsi, sokat kell rá figyelni, stb, majd egy nap meghal..a család nem azt mondja, szép kort élt, hanem hogy már nem szenved. De ilyenkor igazából a család szenvedése marad abba, és ezt tudják. De ez semmiképp sem önzőség

2013. jún. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Egy példát még felhoznék a témához. Ha olvastátok "A lovakat lelövik, ugye?"-t, olyasmi szituációra gondoltam. Azt mennyire tartjátok elfogadhatónak?
2013. jún. 14. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!