Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a megoldás, módszer erre?...

Mi a megoldás, módszer erre? Mert már ez a probléma uralkodik felettem.18/L

Figyelt kérdés

A problémám: Nagyon csúnyának és visszataszítónak èrzem magam,illetve ostobának.Ezt úgy kell elképzelni,hogy nem tudom elhinni,hogy én tetszhetek akár bárkinek is,ha egy aranyos helyes fiú nyomul rám,mint most is,tisztára félek,hogy csak szivat a haverjaival vagy részeg vagy ki tudja...

Úgy érzem,hogy az emberek kibeszélnek,kinevetnek,meg hogy mindenki ocsmánynak tart...

És nagyon rossz,mert mindenki alá sorolom magam...meg állandóan csak változtatni akarok magamon...már akkor rosszul érzem magam,ha nem vagyok kifestve vagy nem vgyok úgy kiöltözve...:/

Nem tudom,hogy változtassak ezen,de már nagyon nem bírom ezt az alsóbbrendű érzést...

Bármelyik barátnőmmel elmentem valahova úgy mentem el,hogy na megint mindenki rondának fog látni,a barátnőim meg mindenkinek be fognak jönni...stb:D

Egyébként már korábban is volt ilyen problémám anorexia 12éves koromban...de arról így valahogy leszoktam...:(

A pszichológust a megoldásokból kérlek hagyjátok ki,mert már voltam 3nál is,de egyszerűen képtelen vagyok nekik megnyílni...



2013. jún. 16. 03:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Esetleg egy képet kérhetek tőled privátban? Leírnám mit gondolok rólad, tényleg van-e alapja annak, amit magadról gondolsz. Ha a véleményen negatív is, nyomdafestéket tűrő formában közlöm, nem szokásom az amúgy sem nagy önbizalmat lerombolni. Sok barátod van vagy csak egy-kettő?

Illetve érdekel még, miért tartod magad ostobának? 22/F

2013. jún. 16. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Elég sok barátom van,de valahogy egyikkel se tudok ilyenekről beszélni...:/

Kérhetsz persze :)) Csak írj egy e-mail címet priviben :)

Azért tartom magam ostobának,mert naiv vagyok és mindig elrontok valamit,aminek amúgy simán mennie kéne,illetve ostoba döntéseket hozok...elég gyakran

2013. jún. 16. 04:04
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem is voltak hasonló problémáim, de sikerült erőt vennem magamon és kimásznom belőlük és elkergetnem ezeket a gondolatokat.

Ha gondolod szívesen beszélgetek veled privátban, hátha tudok segíteni :)


21/F

2013. jún. 16. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tudod nagy igazság, hogy amíg Te magadat nem látod szépnek, addig más sem fog. Egyszerűen kisugárzik a személyiségedbe a Te önértékelésed is. Nagyon könnyű mondani tudom és nehéz megtenni, de magaddal kell először kibékülnöd. Csak azért mert még esetleg nem volt komolyabb fiú barátod, nem azt a tanulságot kell levonni, hogy Te bányarém vagy és remeteként éled le az életed. És azt se hidd, hogy azok a barátnőid, akik már túl vannak egy két szerelmen, azok annyira menők... az is lehet, a fiúk csak strigulának húzták be őket.

Én javaslom az agykontroll tanfolyamot (egy próbát megér). Vedd magad körül normális kedves egyszerű emberekkel, barátokkal. Járj el közösségekbe (pl. állatotthonokba), ahol jó lelkű emberek vannak. Sajnos a mai világban az sem mindegy milyen osztályközösségben vagy, mennyire menőznek vagy próbálnak meg a lányok laza nagylánynak látszani, amit persze egy kívülálló inkább qrvásnak lát és csak kineveti, de Őket, ne őket próbáld utánozni. Ezek az emberek 25 éves korukra kiégnek, nem fognak tudni örülni semminek. Maradj meg kedves szerény embernek, de azért legyél tisztában az értékeiddel, ami neked is van!

2013. jún. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ebben a korban még nem gáz ha így érzel.

ahogy idősödsz, úgy lesz egyre több önismereted, megtapasztalod hogyan viselkedj bizonyos helyzetekben.


akkor se bánkódj ha néha elbuksz, szerencsére most még nincs akkora tétje. mindig figyeld magad, elemezd a helyzeteket, és figyelj másokat is, akiktől úgy látod érdemes tanulni.

a mai, 25 éves önmagamhoz képest 18 évesen egy nagy rakás szerencsétlenség voltam :) se öltözködni, se normálisan viselkedni nem tudtam. aztán pár pofon megtanított rá, h mit hogyan kéne ha jól szeretném érezni magam.

2013. jún. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkitől a kedves jó tanácsokat :)

Hát nekem az is a problémám,hogy vannak lányok akiket ribinek néznek,de mégis ők kellenek mindenkinek :)


Van egy teljesen más kaliberű barátnőm,nem ez a cicababa,hanem én azt hittem normális,és igaz barát...

De!Bármit szeretnék elmomdani neki,sosem hallgat végig,folyton csak én adok neki tanácsokat,ő legjobb esetben kinevet vagy nem szól semmit...pedig nem panaszkodás,csak egyszerű tanács kéréseim vannak...Az a szomorú,hogy a barátja jobban figyel rám és ő adott tanácsot a lány helyett,amiért a lány megsértődött,hogy

nem vele foglalkozik...

A másik meg ha bárkit mondtam,hogy tetszik nekem elkezdett rá nyomulni...és nem tudom,hogy az ilyen barátokkal úgymond van-e szükségem vagy pedig inkább hagyjam őket a fenébe?

2013. jún. 16. 09:32
 7/8 A kérdező kommentje:

Barátokra*

Ezt azért is említettem,mert ilyenkor mindig kellemetlenül érzem nagam,meg szomorú leszek,ha velük lógok...

2013. jún. 16. 09:34
 8/8 anonim válasza:
Hasonló cipőben jártam én is még annak idején. Ha gondolod, szívesen beszélgetek Veled privátban. :)
2013. jún. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!