Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerinted kétszínű jellem?...

Szerinted kétszínű jellem? Megéri vele?

Figyelt kérdés
Van egy ismeősöm, nem igazán értem őt. Kezdetben nagyon barátságos volt hozzám, találkoztam is vele, folyton üzeneteket írt utána, túl kedvesnek éreztem, fárasztónak. Elég egoistának is tartottam, aki folyton magáról beszél, közben nem figyelve arra, hogy hogyan reagál a másik ember, de eközben nagyon kedves, ha undok vagyok vele, akkor is olyan aranyosan reagálja le, mindha nem venné magára. Mert az voltam vele, amiben az a fura, hogy máskor panaszkodok, hogy mennyire magányos vagyok, illetve, egyszer rájöttem, hogy kedvelem őt, mert elég különleges ember ő is, és néha jól eshet a társasága. Ekkor kedvesebb voltam vele és mindha ennek a hatására már közömbös volt, sőt ekkor már felhányja azt, amikor 'barátságtalan vagyok vele'(akkor amikor már váltottam). Szóval úgy jött ki, mintha csak azt tudná kedvelni, aki 'elérhetetlen', kicsit haragudtam is rá emiatt. Van egy nagyon kedves temperamentuma, ami ritka. Fb-on azt látom, hogy folyton telesírja a falát azzal, hogy "milyen kétszínű rosszak az emberek" , bár ha mindenkivel ilyen a hozzáállása, akkor nem csodálom.
2013. jún. 17. 00:23
 1/8 A kérdező kommentje:
bocsi a tökéletlen fogalmazásért:)
2013. jún. 17. 00:25
 2/8 anonim válasza:

Ahogy leírtad a dolgot, nekem az jött le, hogy az illető enyhén egocentrikus. Ha nem érdekli, hogy veled mi van, vagy mi a gondod, azt javaslom kerüld el.

Nekem is volt tapasztalatom egy efféle lánnyal, hát eléggé el lett nyújtva a dolog, és nagyon fájdalmas volt a kettőnk közötti kapcsolat hirtelen megszakadása.

2013. jún. 17. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kicsit fura nekem, hogy amikor lekezelő voltam vele, és kedvesen reagálta le, akkor nem tűnt annyira egocentrikusnak. Inkább csak akkor, amikor chat-en irt egy kilométret magáról, és akkor is folytatta, ha csak szűken válaszoltam:)). Néha olyan "kiskutyához" hasonlítanám:)). Bár úgy tűnik, csak addig olyan, amig van kit "követnie", míg oda nem fordul hozzá, bár ez az én esetemben:))
2013. jún. 17. 13:09
 4/8 anonim ***** válasza:

Hmm vicces ezt így olvasni, én kicsit magamra ismertem.

Nem biztos, hogy direkt csinálja, lehet, hogy valami pszichológiai baja van, lehet nem tudja néha, hogy mi a helyes viselkedési mód egyes szituációkban. Gyermekkori sérülések és egyéb traumák is kiválthatnak valakiben ilyesfajta viselkedést.

De az is lehet, hogy tetszel neki, de azt látja, hogy te elérhetetlen vagy ( pontosan amiatt amit leírtál, hogy sokszor lekezelő vagy vele, stb.) . Lehet, hogy tényleg csak a viselkedésed váltja ki belőle ezt a dolgot, mert nem tud téged hova tenni.

És ez nagyon furcsa lehet, de lehet benne egy olyan furcsa jellem, hogyha ha kedves vagy vele, akkor direkt el akar taszítani, ha meg nem vagy akkor fél, hogy teljesen eltávolodsz, vagy csak úgy akar tűnni, mint akinek ez teljesen közömbös, hogy ne érezd, hogy te nyeregben vagy, de közben fenntartsa az érdeklődést. Lehet, hogy Ő egy dominánsabb típusú nő, szeritem felejtsd el, mert állandó probléma forrása lesz, ha te is dominánsabb jellem vagy.

2013. jún. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én is rájöttem valamire:)) az első 10 sort, ahogy most elolvastam, úgy, hogy közben a magam és egy másik emberre gondoltam, akit talán fárasztok, de nem annyira, szintén mindha rollam is szólna:)) de az utolsó 8 sor nem jellemző:))
2013. jún. 17. 18:57
 6/8 A kérdező kommentje:

saját bevallása szerint szeretethiányos is:))

bár én úgy tartom, hogy minden genyóember küzdhet valami lelki zavarral, szóval érteni, megértem, de ha nem tudom, hogykezeljem, akkor löttek:)) A lelki bajos emberekben is lehet utálat, és megvetés:D

"mert nem tud téged hova tenni." ez igaz, azt hiszem rátapintottál a lényegre:O

Amúgy ő pasi, én meg a lány:))

2013. jún. 17. 19:03
 7/8 A kérdező kommentje:

Amúgy is, már a fura jellemem miatt is elképzelhető, hogy annál inkább nem tud hova tenni, talán még azt sem tudja eldönteni, hogy kedveljen-e vagy sem? erre amúgy eddig nem is gondoltam:) Bár ezzel én is így vagyok.


"benne egy olyan furcsa jellem, hogyha ha kedves vagy vele, akkor direkt el akar taszítani, ha meg nem vagy akkor fél, hogy teljesen eltávolodsz," ez inkább rám jellemző:)

"felejtsd el, mert állandó probléma forrása lesz, ha te is dominánsabb jellem vagy."

pont úgy gondoltam, hogy épp emiatt jönnénk ki jól, főként, ha megkapná a harmoniát, ez idegesitett benne, hogy túl fárasztó.

Legtöbb emberrel úgy vagyok, hogy vagy nem "domináns", vagy nállam is olyanabb:)) egobb.

2013. jún. 17. 19:26
 8/8 A kérdező kommentje:

na jó, jól széttöredezett válaszok:))

Utolsó: szerinted, hogy tudnám vele éreztetni, hogy "nem akarok nyeregben lenni" de ne is érezze "nyeregben" saját magát.

2013. jún. 17. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!