Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan ez a sok irigy ember?...

Honnan ez a sok irigy ember? Miért nyílik ki a bicska a zsebükben, ha valakinek drága okostelefonja van?

Figyelt kérdés
Bogarászok telefontémában s azt veszem észre, hogy hol a kérdezőt, hol a válaszadókat érik atrocitások, csak azért mert drága telefont propagálja. Pláne a gyerekekre másznak rá. Mit zavarja őket az, hogy anyu és apu pénzét a feltörekvő generáció szórakoztató elektronikára költi drog helyett? Minden 2. Kérdésben találok ilyen rossz máju embereket. Legutóbbi Konzumidiótázta azokat a tehetősebb embereket, akik racionálisan a pénztárcájukhoz mérten a jobb minőségű, ezáltal a drágább készüléket veszik meg. Megdolgoztak érte. Továbbá azt bírom, hogy az irigység annyira elmossa az agyukat, hogy szép szavakkal nem lehet nekik elmagyarázni, hogy nem feltétlenül, sőt az esetek többségében nem azért vesz valaki drága okostelefont hogy felvágjon vele. Kezd elegem lenni ebből az oldalból. Ahelyett hogy segítenénk egymást, irigykedünk, fikázzuk a másikat ahogy a csövön kifér. :(

2013. jún. 17. 08:09
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

1.Nem biztos, hogy megdolgozott érte.Ki tudja, ki dolgozott meg azért a telefonért(vagy bármi másért)...

2.Olcsóbb telefon sem feltétlenül szar.

3.Nem irígységből mondom, csak racionálisan gondolkozom.

2013. jún. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
88%
Mert primitívek :D nyilván azért találták fel azt a készüléket, hogy használják. Valakinek ilyen valakinek olyan..
2013. jún. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1# válaszoló. Relatív hogy ki hogy dolgozik meg a pénzért. Valaki ész hiányában gyartósoron, valaki ész birtokában irodában, valaki lopja a pénzt. Mindhárman megdolgoznak érte. Viszont szerencsétlen gyerek mit tehet róla, ha a szülei drága telefonnal jutalmazzák? Nem azt mondom hogy az olcsó szar. Nyilván ha megengedheted magadnak a jobb minőséget veszed meg bármiben racionális gondolkodásúként. A minőséget meg kell fizetni!
2013. jún. 17. 08:31
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért ilyenek. De pl. itt is elég ha válaszolsz egy kérdésre, hogy hol nyaraltál idén és mindenki aki nem azt válaszolja, hogy nincs pénzem nyaralni azt lehúzzák :(


Főleg az zavar ha valaki állandóan bulizik, cigizik stb. és irigykedik ha valaki vesz valami új dolgot. Mindenki másra költi a pénzt biztos vagyok benne ha havi 30 000 Ft elköltenék cigire meg bulikra akkor nekem se lenne okostelefonom..

2013. jún. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%

Erre csak annyit tudok mondani, hogy nem ott kell feltétlenül felvágni valamilyen kacatunkkal, ahol nem kéne...

Én ha tudom, hogy épp egy értékes valamim van, inkább próbálom nem mutogatni, mert ismerem az embereket...

Ha még egy telefon, laptop, stb...az még oké.

De pl egy vadiúj szobaterepjáró, 100 milliós ingatlan, stb...az itt Magyarországon már erősen megkérdőjelezi annak korrekt voltát. Lásd politikusok, polgármesterek, EU pályázatokra nyálukat csorgató vállalkozók, stb...

Nagyon ritka, aki ilyeneket itt legális ügyeskedésekből tud összehozni.

Nem véletlenül állították le azt a projektet, amikor a NAV emberei az utakon állítgatták le a drága autók sofőrjeit...vajon miért?

2013. jún. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

A válasz magában a magyar társadalomban és a történelmében, pontosabban a gondolkodásukban van.


Olvasd el ennek a könyvnek az elejét. Talán 20-30 oldal. Gyönyörűen bemutatja a magyar gondolkodást más nemzetekhez képest ezek után elég egyértelmű lesz a válasz a kérdésedre.

Keress rá itt: scribd PONT com

Nem hagyja belinkelni. keresés: "Sziklaszilárd" első 3 találat.


A teljes verzióhoz előbb fel kell töltened valamit. Ez lehet egy kamu önéletrajz is vagy egy telefon használati utasítása, hogy a témánál legyünk. :)

2013. jún. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Megnéztem elég az első 5 oldalt elolvasnod.


Az első fejezet alcíme:

"Miért boldogtalan a magyar?" a válasz a könyvben.

2013. jún. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudok állást foglalni, mert se az irigykedést nem szeretem, se a "rohanjunk megvásárolni a reklámozott termékeket" mentalitást nem értem, úgyhogy inkább kimaradok a vitából. :)
2013. jún. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!