Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valaki meg tudná magyarázni...

Valaki meg tudná magyarázni egy állatkínzónak a pszichológiai hátterét?

Figyelt kérdés

Olyantól kérdezném, aki már olvasott róla, egy pszichológus által írt cikkben. Vagy talán önmaga is az.

Az érdekelne, mitől válik valaki ilyenné, milyen környezeti hatások kellene hozzá.

Köszi.



2013. jún. 21. 09:01
 1/10 A kérdező kommentje:
az önmaga is az, az a pszichológust jelenti.
2013. jún. 21. 09:43
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

ugye bár nem egy fajta állat kínzó létezik:


az egyik a szimplán tudatlan állatkínzó: nem jut eszébe hogy az állatnak az rossz


a másik a régimódi állatkínzó: neki csupán az "csak" egy állat, egyfajta élő tárgy... általában az öregekre jellemző (nénike mesélt valamelyik nap teljes nyugodtsággal hoyg hát a férje felakasztotta a kutyát, meg hogy a kölykökre rádobta a követ stb..-mindezt kb 40-50 évvel ezelőtt)


és vannak az olyanok akik direktbe kínozzák az állatot: tudják hogy érző lény, hogy az is érez fájdalmat...

az ilyen emberekre férne rá egy pszichologus: folyamatos elnyomásban élnek, gyengék, egy másik ember állandó terrorban tartja őket szellemi vagy akár fizikai is lehet... felgyülemlik bennük a harag a düh és még talán a félelem is, és ezt egy másik "tárgyon" vezetik le: egy állat pedig többnyire védtelen egy emberrel szemben.. (filmekben lehet látni hogy ha egy gyerek valamiért dühös, mérges lesz akkor elkezd rugdosni valamit -pl amerikai filmeknél a postaládát, és közben mondogatja neki hogy nesze,nesze...)

2013. jún. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Csáth Géza: Anyagyilkosság
2013. jún. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az állatkínzó az állatkínzó, valamiért természetesnek veszi, hogy így bánik az állatokkal, gondolom egy tőről fakadhat az egész. És azért kínozza, mert örömét leli benne, nem mert létszükséglet, táplálék gyanánt.

Ennek a pszichológiai eredetére lettem volna kíváncsi, hogy milyen szülőktől van az ilyen gyerek, mit lát maga körül, milyen környezetben él.

2013. jún. 21. 13:10
 5/10 A kérdező kommentje:
#3: nagyon köszönöm, nem ismertem a regényt, de nézem, hogy ötletként is szerepelt a mű pár filmben. Witman fiúk, A kis Emma.
2013. jún. 21. 13:13
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezeknek az embereknek nincs lelkük, tök mindegy, milyen családból származnak. Sokan nőnek fel nehéz körülmények között, mégsem lesz mindenkiből pszichopata. Szerintem létezik olyan, hogy a Jóisten egyszerűen kifelejtette a lelket egy-két emberből.
2013. jún. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Persze, nem az anyagi háttérre gondoltam, ez nem függvénye természetesen, hogy valaki ilyen legyen.
2013. jún. 21. 19:31
 8/10 anonim ***** válasza:

Az állatkínzó az állatkínzó, valamiért természetesnek veszi, hogy így bánik az állatokkal, gondolom egy tőről fakadhat az egész. És azért kínozza, mert örömét leli benne, nem mert létszükséglet, táplálék gyanánt.


nem így van. van olyan állatkinzó aki állatkinzónak számít, de nem élvezetből teszi, csupán nem ismer más megoldást. vagy azért mert ahogy irtam öreg és más korban nőtt fel, vagy csupán tájékozatlan...

pl.: nagyanyám macskája leelett, ő pedig "véletlenül" elejtette a kicsiket. állatkinzó: annak számít. élvezetből tette? nem. Csupán ő benne nincs benne az ivartalanitás mint lehetőség.

2013. jún. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
igen, itt nem az ilyen típusú emberekre gondoltam a legelején, hanem akik élvezetből teszik ezt.
2013. jún. 22. 03:54
 10/10 anonim ***** válasza:
Beteg nyomorék az összes..
2014. júl. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!