Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Idegesítő a konfliktuskezelése...

Idegesítő a konfliktuskezelésem? Változnom kellene?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok. Kezdeném egy konkrét helyzettel, és utána a kérdésem.


Szüleim elváltak, anyámmal és a 29 éves bátyámmal élek egy lakásban. Bátyám nagyon sokat internetezik, állandóan facebookozik meg csajozik. Én is gépezek de azért nem annyit mint ő. Bátyám elég nagy és erős ember, nem túl türelmes, nem túl okos (de azért buta sem!), míg én az kb ellentettje vagyok: türelmes, higgadt és amolyan okoska..


Amikor vmi baj van az internettel állandóan engem okol és ebből rendszeresen vita van (a kérdés szempontjából irreleváns miért okol engem de leírom: a fő internetkábel befut egy modembe, az továbbviszi a jelet egy routerbe, és ezek az én szobámban vannak. Az ő gépe pedig jeladón veszi fel a netet a szomszédos szobában. A router egy régi sz*r, sípol, és néha újra kell indítani h jó legyen. És halál komolyan: nem szoktam cseszegetni a netet, de ő nem hiszi el). Ha elmegy a net, elkezd ordibálni hogy mi a f**sz van az internettel, többségében át is jön, és újraindítja. Miközben betölt, lehord hogy mi a f**szért nyúlok hozzá. Elég ideges, és egy magas, erős emberről van szó, én meg nem az az erősgyerek vagyok.


Tehát adott egy ilyen konfliktus, pontosabban egy bunkó sértés. Hogyan kezelem:


Emeltebb hangon közlöm vele hogy nem nyúltam hozzá, és ne ordibáljon. Erre folytatja a kiakadását h akkor mi a f**szért nemjó. A válaszom az h honnan tudjam.. Erre meggyanúsít azzal hogy elállítgatom az internetbeállításokat meg kitudja milyen sz**rokat (értek a géphez, szóval nemigaz). Közben persze sértő dolgokat vág a fejemhez hogy ne járjon a szám, fejen leszek b**szva stb. Betöltött a router, jó a net megy el. Ekkor kedvem lenne utánaszólni és elmagyarázni neki hogy: Azért eléggé el van tájolódva. Itt ordít jogtalanul, meg rendezkedik holott az internetet nem ő fizeti, sőt itthon semmit se fizet mert nincs munkája. Ő lenne az akinek nem kéne hogy a szája járjon, és hálás lehet hogy egyáltalán internetezhet itthon (persze nem nekem hanem anyánknak). Az meg már csak hab a tortán hogy amikor mindketten netezünk akkor én nem youtubezok meg semmi terhelősebb dolgot nem csinálok nehogy neki lassú legyen.


Alapjába véve nem rossz ember de ha eldurran az agya akkor kiállhatatlan. Volt már rá példa hogy megmondtam neki a magamét hogy mégis mit képzel magáról stb, akkor meg lettem fenyegetve hogy el leszek verve, de úgy igazán látszott rajta hogy komolyan gondolja. És ha egyszer meg is üt akkor azzal mire megy? Erőszakkal bizonyítja hogy felsőrendűbb, de attól a tény még tény marad.


A vita elmúlik, és máskor amikor nyugodtan beszélgetünk azt mondja rólam h olyan vagyok mint egy spiákoló h**lye kis pics**a.


A kérdésem pedig itt kezdődik: A konfliktusoknál, de főleg a vitáknál: ha vmi bunkót mondanak nekem akkor általában átgondolom h jogos-e vagy sem. Ha nem jogos akkor elmondom észérvekkel hogy miért nem az. A másik lehetőség hogy legyintek egyet és mondom énis vmit hasonló bunkóságot a másikra. Például ha testvérem átjön cirkuszolni nem mondom neki h nem nyúltam hozzá hanem egyszerűen "kapja be a f**szomat", stb. Tehát úgymond nem az intelligensebb út.


A kérdésem pedig az, hogy szerintetek tényleg egy h**lye kis pics**-szerű ahogyan a konfliktusokat kezelem? Persze ez nagyban függ attól hogy hogyan beszélek, hangsúlyozás stb; a kérdésem arra irányul hogy intelligens módon vagy nem-intelligens módon kezeljem ezeket a bunkó sértéseket (nemcsak vele, másokkal is). Nem akarok egy bunkó p**raszt se lenni, de azért 17 évesen nem akarok egy karótnyelt kockának tűnni se. Persze a tréfát is értem én, pl haverok ha mondanak vmi sértőt de tudjuk h csak poénból akkor az teljesen más helyzet, én most a tényleges sértésekre gondolok.


Szóval mit gondoltok?


Nagyon hálás lennék ha páran elolvasnátok ezt a kisregényt és elmondanátok mit gondoltok. Köszönöm, üdv, 17/f


2013. jún. 22. 21:17
 1/9 anonim válasza:

Legközelebb:


A f***om tudja mi a g**i baja van már megint b***meg,ne engem b*s**gass, ha nem tetszik vegyél egy kib***ott új routert b***ki.

2013. jún. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nehéz helyzet, elég nehezen lehetne ezt higgadtan kezelni, nem kicsit vérlázító a bátyád hozzáállása. Anyukátokat sajnálom. Ő nem szól ebbe bele?

Mond meg a bátyádnak, hogy vegyen egy másik routert, bár olyannal még nem találkoztam, ami ne szakadozott volna.

Rendszerint ha egy unintelligens emberrel vitatkozol olyan szinten, amit ő nem ér el, akkor egy idő után saját magát idegesíti fel avval, hogy mennyire ostoba hozzád képest, és képes erőszakot alkalmazni.

Ismerek egy családot, 6-an laknak benne, és az apjuk a főúr a családban, nem csinál semmit, mindenkinek beszól büntetlenül, pusztán azért, mert fizikai ereje miatt ezt megteheti. Biztosan lehet ezt másképp kezelni, de nem könnyű higgadtan, türelemmel.

2013. jún. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Anyánkkal se túlságosan normálisabb.


Nagyon köszönöm a válaszokat, üdv

2013. jún. 23. 09:38
 4/9 anonim ***** válasza:
Hálózat ikonon jobb klikk javítás nem elég? Vagy nálad is elmegy a net, tényleg a router áll be? Ha így van, nem lehet, hogy egy apró és csendes ventilátor alászerelésével megoldódna a probléma? A legokosabb megoldás az, ha sorra veszed azokat az alapproblémákat, amiket módodban áll megoldani. Aki szenvedni akar, szenved tovább nélküled és a router nélkül is.
2013. jún. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Őőőő oké majd megpróbálom. Isten ments hogy bunkónak tűnjek, de engem elsősorban az érdekelne hogy idegesítő-e a konfliktuskezelésem, de nagyon köszönöm a tanácsokat :)


Üdv

2013. jún. 23. 11:17
 6/9 anonim ***** válasza:
Tényleg, bocsi, nem derült ki a válaszomból túl világosan: szerintem nehéz lenne jobbat kitalálni a helyzetedben, de szerencsére a rád eső résznek ura vagy, mint mindig. :)
2013. jún. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon átgondoltan viselkedsz,a probléma a bátyáddal lehet aki a leírásod alapján nem csak hogy nem okos,de legalább buta. Az én bátyám is hasonló,dührohamot szokott néha kapni és a torka szakadtából ordít velem is meg anyunkkal is,de rájöttem hogy ha visszaordítok neki,semmit nem érek el vele,le kell peregnie az agressziójának rólam mert csak azzal tudok "visszavágni" ha nem foglalkozok azzal hogy üvölt. Ellenben ha felveszem a kesztyűt akkor csak ajtócsapkodás meg tányérhajigálás megy. Szerintem te is kerüld el amennyire csak tudod,az ilyen eszetlen emberekkel még foglalkozni sem érdemes.

19/L

2013. jún. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Üdv
2013. jún. 24. 19:05
 9/9 anonim ***** válasza:

Én megmondom mi a helyzet haver,mivel 2en vagytok 1neten ezért ha valamelyikőtök elkezd tölteni,youtube-on videót nézni,vagy bármi hasonló tevékenységet,belassul a net és lehet megszakad,ismerős ez a szituáció évekig apám netjén lógtam öcsémmmel és valaki elkezdett tölteni,youtube-ozni lőttek a játékomnak vagy bárminek vége volt a netnek....évekig szenvedtem igy 2megoldás lehetséges a szituációdra:


1.Előfizetsz magadnak külön internetre (más szolgáltató) igy ha baj van,nemtudják rádkenni,a magad ura vagy,azt csinálsz amit akarsz,senki nem szólhat bele

2.Esetleg előfizettek nagyobb sávszélességre,és másik routert kértek mert lehet trágya az előző,és ez valamelyest javit a helyzeteden


De ha ennyire nem megy az egymáshoz való alkalmazkodás,akkor az 1.pontot javaslom,mert gondolom nagyvárosban laksz és szerintem olcsón kijönnél egy egész korrekt internetből mondjuk 10megától felfele ,remélem tudtam segiteni :)

2013. jún. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!