Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ismertek olyan férfit, aki...

Ismertek olyan férfit, aki több nőt szeretne magának, vagy van is neki, és ezt fel is vállalja mindenki előtt?

Figyelt kérdés
Alkérdés: Ezt miért titokban csinálja a legtöbb férfi?
2013. júl. 1. 23:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%

Vannak vallási közösségek, ahol egyáltalán nem titokban csinálják.

De, hogy miért? Mert a társadalmi norma nem ez. Állatok párosodnak összevissza, mi meg emberek vagyunk, ha már kitaláltunk szabályokat, viselkedjünk is aszerint.

2013. júl. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Pont ez az érdekes. Aki összevissza párosodik (promiszkuis), az nem titkolja. Lepedőakrobatának lenni menő.

De ha valaki 2 nőt szeret vagy hármat, azt igen. Mi ebben a logika?

Az a társadalmi norma, hoyg nem hazudunk és nem verünk át másokat. az miért nem számít jobban?

Szerintem a magánélete mindenkire csak magára tartozik.

Nem a társadalomnak akarunk megfelelni otthon, hanem saját magunknak akarunk oylan szerelmi életet, amitől boldogok leszünk. Mi titkolnivaló van ezen?

Egyébként a fő kérdés az, hoyg ismersz.e iylen férfit.

2013. júl. 2. 00:30
 3/14 A kérdező kommentje:

"De, hogy miért? Mert a társadalmi norma nem ez. Állatok párosodnak összevissza, mi meg emberek vagyunk, ha már kitaláltunk szabályokat, viselkedjünk is aszerint."


Miért, ha titkolja, hoyg több nője van, akkor a szabályok szerint viselkedik?

2013. júl. 2. 00:35
 4/14 anonim ***** válasza:

Az ember alapvetően, mint biológiai lény nem monogám,, ahogy pl. a legtöbb hímnemű állat sem.

DE!: az embert az állattól épp az különbözteti meg, h vannak magasabb rendű, másodlagos érzelmei,érez hálát, szeretetet, megbecsülést (persze már aki :-)) stb. és képes beilleszkedni az emberek által hozott szabályok társadalmába, képes az adott társadalomban (jelen esetben a miénkben, ami alapvetően keresztény társadalom) konform módon viselkedni.

A mi kultúránk nem támogatja a többnejűséget, sőt, azt kimondottan törvénnyel bünteti, míg a hűtlenséget "csak" általános megvetéssel sújtja - legalábbis "hivatalosan". A valóságban azonban hallgatólagosan szemet hunyunk felette, mivel a kapcsolatok működésének hátterében sok minden áll, kezdve az emlékektől, az összetartozás és szeretet érzésétől, az utódok testi-szellemi gondozásának kötelességétől (és örömétől persze), vagy akár a jogi és anyagi vonzatok figyelembe vételétől. Mondhatjuk úgyis, h mindenki ismer a környezetében vagy akár a rokonságában delikvenseket, de jobb társaságokban nem illik kitárgyalni és támogató hangnemmel illetni, h X.Y. 4 szeretőt is tart egyszerre vagy dicsekedni pl. a nyitott házassággal :-))), ugyanis mindig vannak/lesznek olyanok, akiknek szigorúbbak az erkölcsi elvei, konformabb módon élnek és épp ezért a hűtlenkedőket közmegvetés tárgyaként kezelik. :-)

2013. júl. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
28%

Nem aszerint viselkedik, csak úgy tesz.

Nem, szerintem nem menő lepedőakrobatának lenni, belém ne mártogassa magát olyan, aki minden lukba bedugja.

Nem, nem ismerek ilyet.

2013. júl. 2. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"mindig vannak/lesznek olyanok, akiknek szigorúbbak az erkölcsi elvei, konformabb módon élnek és épp ezért a hűtlenkedőket közmegvetés tárgyaként kezelik"


De ez egyáltalán nem korlátozódik a partnerek számának megítélésére.

Alap nélkül és fantazmagóriák alapján is elítélnek embereket. Ha erre hagyatkoznánk, hogy mit szólnak a tetteinkhez mások, semmit sem tehetnénk.

Hagyományosan megvetik pl. a szerelmet is, mert azt a társadalmi rang és vagyonátöröklés szempontjainak mindigigs alá kellett rendelni. Hagyományosan a nőknek nem szabadna élvezniük sem a szexet, mert akkor k.rvák. Hagyoményosan nem szabadna beszélni a szexről sem, főleg nem annak élvezeti praktikáiról. Több ember van, aki megveti az egyetemistákat, mint aki értékeli őket. Rengeteg ellensége volt Jézusnak, több ellensége, mint barátja. Rengeteg a homofób. Stb., stb. akkor ezekre az a legbölcsebb reakció, hogy nem merünk élni? Ha zárt falak közt ülsz és nem mutatkozol, arról is tehetnek negatív megjegyzéseket. abba is beszólnak, ha piros szalag van a hajadban és abba is, ha kék.

Ha VALAMILYEN vagy, BÁRMILYEN, és azt megmutatod, rögtön lesznek ellenségeid is és barátaid is.

Ez az ÁRA annak, amit meg kell fizetni a boldogságért.

A "férfiak" miért olyan gyávák, hogy ezt nem akarják megfizetni (a saját boldogságukért CSERÉBE! - teszem hozzá)?

Továbbra is várom, hogy jelezzétek, ha ismertek ilyen férfit.

2013. júl. 5. 22:13
 7/14 anonim válasza:
78%
Szia, a legtöbb férfi ilyen, azért gondolkodnak így, mert azt hiszik, hogy attól lesznek jó pasik, ha minél több lyukat betömnek, holott ebben nagyon nagyot tévednek.A titokban csinálásnak az lehet az indoka, hogy gyávák.Egy igazi férfi bele mer ugrani az ismeretlenbe, és nem a kényelmet választja.Egy saját példát tudnék felhozni, amikor szakítottam a barátnőmmel, akivel viszonylag sok időt eltöltöttem.Én szakítottam, mert úgy éreztem az érzelmi játszmák már teljesen felőrölnek, és ha tovább maradok vele, az csak kényelemből, és az ismeretlentől való félelemből adódik, pedig mindenki érzi azt, hogy már nem 100%-os a dolog, mégis megerőszakolják magukat, és maradnak a jól bevált boldogtalanság mellett.Az első napokban gyakran nekem is átfutott a fejemen : Vajon jól cselekedtem?Mi lesz szegény énvelem? A totális egoizmus és önzés, holott egy kapcsolatnak a kölcsönös fejlesztés lenne a lényege.Belegondoltam abba a ténybe ha folytatnánk akkor ugyan az folytatódna, mivel a volt páromnak vannak olyan fékjei amit nem képes kiengedni, hiszen ő már annyit szenvedett, így inkább megmarad dühösnek.Amikor viszont belegondoltam ebbe rájöttem: "B-sszameg ugyan olyan gerinctelen féreg lennék mint a legtöbb pasi, amikor nagybetűs Férfi szeretnék lenni?"Szerintem ameddig valaki annyira gyáva, hogy nem meri otthagyni az egyik csajt, addig esélye nincsen fejlődni.Persze az is egy opció, hogy az egyiknél jó a szex, a másiknál pedig jókat lehet beszélgetni, de itt felmerül a kérdés: Ez így tartható?Ilyen áron boldog lehet valaki?Amikor érzi egyikkel sem tudok 100%-ig boldog lenni?A gyávaságról és a megalkuvásról írnék még egy gondolatot.Mindenki fél ez tagadhatatlan, ha olyan egy kihívás amitől nem félünk, akkor az nem is igazi kihívás.A párkapcsolatokban pedig ez még keményebb dió, mivel fel kell adni a jól megszokott kis kényelmünket azért, hogy javítsunk a dolgokon.
2013. aug. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

7: Leírásod alapján monogám vagy.:)


Ami viszont feltűnt: a boldogtalan kapcsolatot jól bevált kényelmesnek nevezed. Mmmivaaan?! :) Mi a kéynelmes a boldogtalanságban?:)


Emellett ami "nem 100%-os", még nem boldogtalan.


Én úgy gondolom, hogy amint az ember meg meri engedni magának, hogy több kedvese legyen, elengedheti azt a kényszert, hogy csak 100%-osnak érzett embert válasszon kedvesének, akivel mindent megélhet, amit párkapcsolatban lehet. Akkor már akit értékesnek és vonzónak tart, lehet a társa a tökéletesség kényszere nélkül.


No de nem erre még nem ráébredteket akarok megtéríteni, hanem olyannal járni, aki már születésétől ilyen!

Szóval?

Van itt olyan valaki?

2013. szept. 23. 23:40
 9/14 anonim ***** válasza:

Hogyne lenne a kis vöröshangya:D Aki azt mondta nekem, a nyáron "ne merd nekem azt mondani, hogy nem lehet egyszerre két barátnőm, mert fogok egy kést és magamba szúrom".

Vagy a sexes mentős. Több van mint gondolnád!

2013. nov. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Ismerek,van a környezetemben. De a miértre nem tudom a választ.
2013. nov. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!