Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen fóbia lehet, ha félek...

Milyen fóbia lehet, ha félek az égtől?

Figyelt kérdés

Szerintem is viccesnek hangzik, főleg így, számítógép előtt ülve, de teljesen igaz, néhány napja vettem észre magamon ezt a tulajdonságot.


Nagyon sokat szoktam biciklizni, általában olyan utakra megyek, ahol nincs sok ember, például földutakra. Mindig rajtam van a sapkám, ez ilyen baseball sapka, megvédi a szememet a bogaraktól, meg a Naptól is.

A múltkor mentem egy haverommal, ekkor már elhagytuk a településünket is, és levettem a sapkát, mert parton felfelé tekerni nem könnyű dolog, és megizzadtam. Levettem a sapkámat, és megálltunk egy kicsit pihenni. Akkor vettem észre, hogy amikor felnézek az égre, elkezdek félni. Fogalmam sincs, hogy miért. Ott éppen egy olyan helyen voltunk, ahol alig vannak körülöttünk fák, azok is kisebbek, azon kívül csak az ég van felettünk.

Az az érdekes, hogy ha rajtam van a sapka, akkor nem félek.


Na ez mi lehet?



2013. júl. 10. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Érdekes... Ez olyan mint amikor valaki takaróval nem fél de takaró nélkül fél a sötétben. Az is lehet hogy félsz a természetfelettitől. A legvalószínűbb azonban hogy egyik előző életedben beléd lett égetve egy istenhittel és az "égiekkel" kapcsolatos dolog (nem csak a zsidóknál van ilyen, hogy sapka mindenképp kell). Lelki blokkok oldása javasolt lenne..
2013. júl. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha rajtad van a sapka (nyuszika), akkor nem látod az eget teljes látószögben, így más a hatás, ha leveszed. Nem lehet, hogy a felhők mozgása, és a magas pulzusod következtében inkább elveszted az egyensúlyod kicsit, esetleg megszédülsz?
2013. júl. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet hüén hangzik,de ez TÉRISZONY!!!Nekem is volt ilyen,lefeküdtem a focipályára,felnéztem az égre,s rosszul voltam!Rettegek a magasságtól,metrón a nagy mozgólépcsőkön félek-érdekes,le nem annyira,hanem mikor megyek fel,de ott aztán nagyon,ájulás van rajtam,egybe folyik a tér
2013. júl. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"Ez olyan mint amikor valaki takaróval nem fél de takaró nélkül fél a sötétben."

Na ez is igaz rám. Tényleg.


A látószögön gondolkoztam én is, lehetséges. Azt vettem észre, hogy 2 esetben félek.

Ha véletlen jönne valami vihar (mert volt már ilyen, amikor a szép napos időből néhány óra alatt kifejlődött egy szupercella, tornádóval együtt), és nincs hová mennem, például kint vagyok a pusztában. Ezért az udvaron nyugodtabb vagyok.

És ha sok mindent látok az égből, vagyis ez a látószög dolog.


Csak ez zavar engem, hogy miért "múlik el", ha sapka van rajtam. :D

Érdekes dolog.

2013. júl. 10. 22:51
 5/5 A kérdező kommentje:

Tériszony? Elgondolkodtató. Mert amúgy egy kicsit tériszonyos vagyok, de tényleg csak egy kicsit. Ez attól is függ, hogy hol vagyok, mennyire érzem magam "stabilnak". Nem mindegy, hogy egy kilátóban vagyok, vagy az egri minaretben.


A mozgólépcsőt imádom! :D

Pont azt szeretem benne, hogy nem félek attól, hogy eldől velem a torony, csak szimplán beszédülök, olyan, mint egy feles pálinka után.

2013. júl. 10. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!