Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mostanában egyre feszültebb...

Mostanában egyre feszültebb vagyok és ridegebb. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Világéletemben nem voltam egy érzelmes ember, a rossz gyerekkorom miatt (a gondolat, hogy a biológiai apám nyakát egy recés konyha késsel elvágom megmelengeti a szívem) elég sokáig elfojtottam az érzelmeimet , míg végül a többség eltűnt. Már, csak pár maradt. Gyakran érzek dühöt amit igyekszek vagy elfojtani (általában sikerül) vagy gyorsan letudni, utána egy pillanat alatt lenyugszok. Mindig Csinálnom kell valamit. Az unalmat egyszerűen nem bírom, mindent megtennék ellene. Ha unatkozok ideges vagyok. Kontrollálom magam amennyire tudom, ez nálam elsődleges. Jól hazudok és hitelesen meg tudom játszani magamat. Gyakran manipulálok másokat a saját szórakozásomra/előnyömre. Jó vagyok abban, hogy személyeket kielemezzek és kikövetkeztessem azt, hogy bizonyos szituációban hogyan cselekednének. Lelkiismeretem nincs. Ha mások szenvednek attól, csak jobban érzem magam. Naponta Naponta 60-zor gondolok arra milyen jó lenne megverni valakit, bárkit aki a közelben van.Egy elhatározás állít meg ebben, miszerint nem teszek olyant soha ami a saját erkölcsi normáink ellent tenne (nem teszek maradandó károkat, csak olyan embernél szeretnék ilyet tenni aki megérdemli, azt hogy ki érdemel meg valamit nem attól függ, hogy milyen kedves valaki, semmi bajom a bunkókkal). Vegetáriánus vagyok. Vannak időszakok amikor nem érzek semmit, se félelem, se szórakozást, se dühöt, csak késztetés hogy csináljak valamit pusztítót vagy helytelent. Egész életemben ezt a kényszert próbálom legyőzni, de egyre nehezebb. Semmit/senkit nem szeretek, csak vannak dolgok amiket kedvelek. Egyre nagyobb hiány érzésem van belül. Azon kívül, hogy életveszélybe keverem magam vagy összevernék valakit. Nem tudom mit tehetnék ezeken kívül. Nem hiszem, hogy már meg tudnék változni, csak szeretnék teljességet érezni anélkül, hogy olyan szinte már gonosz alávaló féreg legyek, mint az apám vagy rosszab.


17/F



2013. júl. 15. 22:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha ez tényleg így van, akkor te sem fogod megélni a 70-et... de sztem még a 30-at se. xD
2013. júl. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha tényleg úgy van ahogy írod, már közép korú se vagyok. De mit számít(SEMMIT)? A kérdés, hogy mit tegyek, milyen aktivitást műveljek, ami segít kitölteni az ilyen, mit mondjak, kényszereket.
2013. júl. 16. 00:04
 3/10 anonim ***** válasza:
Tyűűűű! Sportolj! Csak olyan sportágat válassz, amit egyedül űzhetsz, nehogy valakit kórházba küldj... Aztán ha kicsit higgadtabb leszel, szerezz magadnak egy talpraesett csajt, aki gatyába ráz és helyrepofoz. :)
2013. júl. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Rendszeresen Park our-ozok, ha ez sportnak számít, kiapprobáltam már sok sportot, de félév után már csak nyűgnek érzem, kibírom emberek között csak vissza kell fognom magam, még küzdő sportot is sikerült átvészelni anélkül, hogy valaki megsérült volna, AMI az edzés után történt nem számít. Nyugi csak viccelek, (egyenlőre). A barátnőzéssel meg az a gondom (azon kívül, hogy idő pénz energia igényes), hogy csak
2013. júl. 16. 14:07
 5/10 A kérdező kommentje:
vagy rohadt hamar elveszíti a csaj az érdeklődését irántam, vagy manipulálnom kell végig, így meg nincs sok értelme, plusz ha hozzám érnek az undort kelt bennem (kivéve a szexuálisabb jellegű dolgok, mert azok kifejezetten élvezetesek), mindegy a vége mindig az, hogy a csaj szakít velem, utána pedig csodálkozik, hogy mért nem váltott ki bennem reakciót. Meg amúgy is van egy "milyen legyen a lány legalább" szint amit, ha valaki megüt ugyan azt a kedvelést érzem, sosem vagyok szerelmes
2013. júl. 16. 14:18
 6/10 anonim ***** válasza:
szerintem veresd össze magad... az jót tenne neked... most komolyan, szerintem utána máshogy állnál a dolgokhoz.
2013. júl. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Először 4-5 éves koromban vertek össze, a saját otthonomban. Valóban másképp láttam utána a világot. Ez igaz, de nem hinném hogy sokat segített volna rajtam
2013. júl. 16. 20:32
 8/10 anonim ***** válasza:
Meg kell találnod a lelki békét... a gyűlölet elfog emészteni... járj el templomba. Legyél pap.
2013. júl. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ide nem sport kell, hanem pszichológus, vagy valami hasonló.

Azt írtad, hogy összevertek, otthon. Azt hiszem, itt lehet a kutya elásva, innen a rengeteg gyűlölet és düh. Ezt nem levezetni kell, hanem megrágni és feldolgozni. Megtanulni együtt élni a múlttal – és saját magaddal- , hogy a ma még tátongó sebek (évek múlva persze) már csak hegek legyenek. Persze ez nem könnyű, igencsak kínkeserves folyamat, amit egyedül valószínűleg nem tudsz végigcsinálni. Keress fel szakembert (pszichológust, vagy valami hasonlót), ha más lehetőséged nincs, akkor valamilyen ingyenes alapítványt.

2013. júl. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nem fölösleges energiát kell levezetni (sportot írták), hanem hajlamot kell megszüntetni. Pszichológusok közül sem tud mindegyik segíteni, legtöbbtől még én is többre mennék: az egyetemet kimakkolni ki lehet sajnos.

Szóval valami jó pszichológust kell keresni elérhető anyagi határokon belül. Pár tesztet kitölteni őszintén, amiket fog adni (ha fog)... Furcsa, hogy nem tudod kezelni az unalmat.

Ha gyáva vagy komolyabb szakemberekhez fordulni, akkor magadra vess: nem is akarod igazán ezt az egészet akkor.

Sok sikert a cél eléréséhez! ;)

2014. márc. 20. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!