Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Utálom magam amiért ilyen...

Utálom magam amiért ilyen lettem. Hogy változtathatok?

Figyelt kérdés

Tavaly kezdtem a gimit,idegen városban,mert elakartam kezdeni önállósodni. Kollégiumban laktam,hétvégente pedig az unokatestvéreméknél voltam,majd az unokatesóm felvetette,hogy mi lenne ha ott laknék náluk és akkor nem kell kidobni egy csomó pénzt a kollégiumra,hát így is lett oda költöztem hozzájuk. Az unokatesóm egy "páwa" menő srác. Kifejezetten idegesített ez a stílus. Az unokatesómmal kezdett egyre jobb lenni a kapcsolatom és a barátaival is,egyre többször lógtam velük. Észre sem vettem,hogy mennyire megváltoztam,olyan ember lettem amilyen soha nem akartam lenni. Tipikus "p*csa lettem,aki nem barátkozik akárkivel,piszkál másokat a külseje miatt. Régen nem sminkeltem magam aztán most meg állandóan A jelenlegi barátom az unokatesóm legjobb haverja,aki szintén egy hatalmas páwa gyerek,aki hihetetlenül buta és mégis vele járok. Nézegettem a faces képeim és egyszerűen borzalmasak... A lényeg az,hogy olyan lettem aki nem akartam lenni és mégis az lettem. Most jöttem haza és olvastam el egy levelet amit magamnak írtam mielőtt elment itthonról. Ez ébresztett rá,hogy mennyire megváltoztam,méghozzá a rossz irányban. Általánosban sokszor bántottak,mert más voltam. Pár barátommal mi voltunk az osztály "bénái" és most élveztem a helyzetet,hogy menő lettem,de mégis egyedül érzem magam. Nem akarom ezt többé,nem akarok visszamenni oda,olyan akarok lenni mint régen. A lány aki egy kicsit különc,de kedves,szeret fényképezni,balettozni,zenét hallgatni és nem csak a toplistás számokat. Régen a zenében is inkább olyanokat hallgattam,ami nem sok embernek tetszett. Hogy lehetnék újra a régi? Ha visszamegyek oda,az az érzésem,hogy megint "p*csa" leszek... Undorodok az egész helyzettől,magamtól és attól,hogy olyan emberekre néztem fel akik a sulit is otthagyták,mert az nekik "tré"...

16/l



2013. júl. 26. 14:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! A felismeres az elso lepes. Figyelj oda magadra, emlekeztesd magad minel tobbszor a celjaidra, es akkor menni fog. A leirasod alapjan meg nem tul keso. Amugy szerintem elobb utobb ez lesz, hogy az emberek besokallnak ettol a mai magamutogatos vilagtol, es atvaltunk egy nyugodtabb, szerenyebb, valodi ertekeket kedvelo korba. Persze ez lehet, hogy nem a mi eletunkben fog bekovetkezni :)
2013. júl. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az már jó jel,hogy felismerted,hogy ez nem jó neked. Gondolkodtál már azon,hogy inkább maradj otthon és ott járj suliba? Írj üzenetet velem is hasonló helyzet volt,pont a gimiben.
2013. júl. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Miért nem v-vel írjátok, hogy páva?
2013. júl. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Antimod ***** válasza:

Semmi gond, rengeteget fogsz még változni. Valamiért ezt a stílust, ezt a társaságot is ki kellett próbálnod. Változni fogsz, mert változni szeretnél, lehet, hogy nem egyik napról a másikra, de meg fog történni. Még 25 évesen sem leszel teljesen az, aki valójában vagy.

Persze konfliktusmentes változásra ne számíts, valószínűleg kicserélődnek az emberek körülötted, stb.

2013. júl. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az a baj,hogy 1 hónap és suli. Ugye akkor megint az unokatesóméknál kéne lennem,de ez így nem lesz jó... Mert akkor mindennap találkoznék velük. A szüleim meg nem értik miért akarok visszamenni a koleszba,és azt mondták nem fogják feleslegesen fizetni. Nem tudom,hogy hagyjam-e ott azt a sulit vagy ne...

2013. júl. 26. 17:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az, hogy mennyit sértegetsz, bántasz másokat a te döntésed. Nem az unokatesód tehet róla, hanem te. Nem kell elszigetelődnöd az unokatesódtól, egyszerűen legyél olyan, mint amilyen eddig voltál vele, és akkor nem fogod magadra vonni a haragját, egyszerűen viselkedj úgy, ahogy jónak látod.

Nem biztos, hogy aki sminkel, az lotyó, ez meg a másik.

Ha pedig nem szereted a pasidat, szakíts vele, elmondod az unokatesódnak, hogy már nem érzed azt iránta, amit régen, és kénytelen lesz feldolgozni.

2013. júl. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A legnehezebb lépés megvolt. Felismerted,hogy milyen vagy.

Most le a sminked,adományozd el a ruháidat. Szakíts a pasiddal. És kérj bocsánatot azoktól a régi barátaidtól akiket megbántottál

2013. júl. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!