Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az jó tulajdonságnak számít,...

Az jó tulajdonságnak számít, ha elfogadom a melegeket?

Figyelt kérdés

Nem vagyok meleg, pusztán csak teljes mértékben elfogadom őket, mi több, ha a környezetem nem "tiltakozna" ennyire ellenük, akár ki is állnék mellettük, hiszen nem tehetnek arról, hogy ők azok. Próbáltam néhány embernek beszélni róla, de sokat nem értem el vele, csak a szokásos szidalmazó szöveget kaptam vissza, s jóformán nekem kellett elnézést kérnem... Fájó érzés az, hogy az emberek nincsenek tekintettel mások érzéseire, és amit nem értenek meg, azt pedig sokak elfogadhatatlannak tekintik, és tiltakoznak ellene teljes erejükkel, s nem is akarják elfogadni, és/vagy megérteni mások helyzetét. Az emberiség egyik legrosszabb, legundorítóbb tulajdonsága ez. Persze véleménye bárkinek lehet, de ne csak kiabáljuk a baromságot, hanem tanuljunk meg a véleményünk mellett érvelni is, "hogy mit miért...,és mit miért nem..."

Nincsenek meleg ismerőseim, hogy megkérdezzem tőlük, milyen érzés is ez számukra... de gondolom kellemetlen.



2013. júl. 29. 22:48
1 2
 1/12 Szergej55 ***** válasza:
85%
Ez igazából nem tulajdonság, inkább szemlélet, de az elfogadás az álszent hülyeségek helyett szerintem mindenképpen pozitív. Meleg ismerőseid pedig több, mint valószínű, hogy vannak, ugyanis a melegek aránya 10% az emberek között. :)
2013. júl. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Ha nem elfogadóak többnyire az emberek, de megtűrik, mivel az értelmesebbje nem fog ki menni a büdös kopaszok közé fenyegetőzni, meg köpdösni.

Tehát igen valahol jó az elgondolásod, én is elfogadom azt aki ezzel az identitással születik, sokkal rosszabbak a díszb*zik akik tényleg divatot csinálnak ebből

21/F

2013. júl. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Nincs ezzel semmi baj, én is heteró vagyok, mégsem utálom őket. Sok kimondottan érzékeny, kedves ember van köztük.

A vonulások viszont igazán visszataszítóak, nem ettől fogják elfogadni az emberek. A meleg ismerőseim egyike sem volt ott egy éven sem, mert ők is rossz ötletnek tartják.

2013. júl. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok!


A felvonulással én magam sem értek egyet, s ezzel nem bántani akarom őket, de ennyi erővel a barna hajúak, a szemüvegesek, vagy a tangabugyit hordók is felvonulhatnának. Sajnos ettől az emberek többsége nem fog jobban állni a dologhoz, sőt, talán még magukra is haragítják ezzel az emberek jó részét (sajnos).

A véleményem ezzel kapcsolatban hogy a szexuális beállítottsága mindenkinek a magánügye, amit nem kell reklámozni, de illik tisztában lenni ezzel, és nem szétverni a másikat, mert ő olyan...mert attól ő még ember marad, ugyanúgy. Különbözni pedig mindenki különbözik a másiktól, s ez is csak egy módja annak hogy nem vagyunk egyformák.

2013. júl. 30. 13:35
 5/12 Bresalio Nagy válasza:
86%

Nagyon örülök annak, h elfogadod a melegeket ill. a melegséget; és különösen a mai világban, ahol annyian nem fogadják el, ez egy megjegyzendő pozitív tulajdonság (sajnos, mert az lenne a normális, ha nem lenne különleges, ha vki elfogadja, mert mindenki elfogadná)... De van pár kommentem a szövegedhez. Mert bár a végkövetkeztetés helyes sztem, de a mögérakott érveléssel nem mindenhol értek egyet...


„hiszen nem tehetnek arról, h ők azok” - ez sztem rossz érvelés, nem ezért kell a melegeket elfogadni... Ezt nem úgy kell venni, h „hát bár van ez a negatív(!) tulajdonságuk, de végülis nem tehetnek róla”... Ugyanis ha „tehetnének” róla, ha választás kérdése lenne, akkor is ugyanúgy az lenne a helyes, ha elfogadnák az emberek: egyszerűen mert nem rosszabb... mert nem negatív tulajdonság... Ez a lényeg: nem az van, h „egy negatív tulajdonság, de nem tehetnek róla”; hanem h nem rosszabb, nem alsórendűbb szexualitás-variáció, mint a heteroszexualitás(!).


„s jóformán nekem kellett elnézést kérnem” - na nehogymár a normális gondolkozású ember kérjen elnézést a homofóboktól, csak mert azok hangosabbak és erőszakosabbak... Remélem, arra a szintre azért nem adtál le az önértékelésedből, h még te kérj elnézést ilyenektől... xD xS Nagyon fontos, h legyenek, heterók is, akik kiállnak az ügy mellett (azért fontos, h heterók is legyenek, h ne legyen az, h „csak a melegek propagálják magukat” (h egyértelmű legyen, h nem mindenki személyes érdekből vagy elfogultságból áll ki az ügy mellett), és h lássák a homofóbok, h a heteróknak se „kötelező” mindenféleképpen homofóbnak lenniük, csak mert heterók...) De ha biztos vagy abban, h szted ezt el kell fogadni (és márpedig remélem, az vagy), akkor bátran állj ki emellett, és ne úgy, h az első hangosabb visszaszólástól rögtön összehúzod magad, visszakozásba mész át, és még te kérsz elnézést... xD


„ennyi erővel a barna hajúak, a szemüvegesek is felvonulhatnának”...

Tisztázzunk 1 dolgot. Én melegként alapvetően nem értek egyet a felvonulással, olyan értelemben, h abban a formában, ahogy ez jelenleg Magyarországon megvalósul, sztem is tényleg csak öngól, mert ebben a társadalomban és ettől a megvalósítástól tényleg csak jobban ellene fordulnak a melegeknek... De ez csak azt jelenti, h ahogy jelenleg itt megvalósul, azt rossz eszköznek tartom annak a célnak az állítólagos eszközei között, ami ugye az lenne, h elfogadják a melegeket (mert sztem visszafelé sül el). Meg rengeteg képmutatás is van benne a szervezők részéről. Nem is beszélve, h sok primitív ember is megy ki oda, pl. az „*mma vagyok”-félék, akik minden társadalom legalja, a meleg társadalomé is...

Viszont ettől még nem lehet sztem azt mondani, h alapból az ötlet egy elvetemült, megátalkodott sz*r, és űzzük el az egészet úgy, ahogy van... Mert ez lehetne egy normális dolog is, tényleges kultúrával benne stb., ami pl. akár nekem is szimpatikus lehetne, meg még sokaknak, más normálisabb melegeknek vagy akár heteróknak is, ha nem arról szólna és nem úgy valósulna meg, mint ahogy jelenleg itt... Szóval azt (és hangsúlyozom, h úgy mondom ezt, h alapból én se vagyok felvonulós) sztem azért még nem kéne mondani, h „sz*r az egész, már az ötlet is, úgy ahogy van”, mert ez az ítélet se indokolt ilyen erősen...

Azzal az ellenérvvel viszont semmilyen módon nem tudok egyetérteni, h „a barna hajúak meg a szemüvegesek se vonulnak fel”. A barna hajúaknak és a szemüvegeseknek nincs is erre szükségük, mert nem élnek olyan társadalmi elutasítottságban, mint a melegek, és nem kell harcolniuk a jogaikért... A melegeknek viszont sajnos kell még. Szal ne ítélj el egy dolgot olyan alapon, h „más csoportok se teszik ezt”, úgy, h nem nézted meg előtte, h vajon mért van az, h az egyik csoport szükségét érzi megtenni, a másik meg nem... Mert nem biztos, h ez alaptalan annak a csoportnak a részéről, aki megteszi. Jó lenne a körülményeiket is mérlegelni, mielőtt elítéled, ahogy reagálnak azokra (és a különböző csoportoknál a különböző körülményeket mérlegelni, mielőtt összehasonlítod őket egymással)...


„a szexuális beállítottsága mindenkinek a magánügye, amit nem kell reklámozni” - már nem azért, de szted a heterók mit tesznek állandóan, úton-útfélen (szó szerint is)? Minden olyan rezdülés, amikor pl. vki megfogja a párja kezét az utcán, akár még esetleg meg is csókolja, vagy amikor azt mondja, h „ez az én párom” (különösen, ha még házasok is), de még akinek nincs párja, az is, ha beszél a vágyairól stb. - ez mind-mind a szexualitás reklámozása... És a heteróknak, a heteroszexualitásnak az ilyen jellegű reklámozása folyik a csapból is, mindenhol és minden pillanatban... Csak ezt éppen nem veszik észre az emberek, mert ehhez már hozzászoktak, és mert ez társadalmi norma lett. Csak azt, ha véletlenül vki nem heteroszexualitásáról teszi ezt. Ez viszont így nagyon kettős mérce, és igazságtalan... Ha a heteróknak az év minden napján minden másodpercben van joguk ehhez, akkor ne az legyen már az érv a melegfelvonulás ellen, h „a melegeknek ezt 1 nap se kéne csinálniuk az évben”... (Hangsúlyozom, nem a melegfelvonulást akarom védeni. Csak a konkrét érveléssel van a bajom, mert bár a következtetéssel én is egyetértek (h nem kéne ilyen formában erőltetni a felvonulást), de amit te raktál fel ellenérvként, azzal nem.)

Jó, öncélúan „reklámozni” persze sztem se kell a szexuális beállítottságot. (És itt fontos volt az „öncélúan” szó.) Mert a szexualitás is csak 1 tényezője az ember életének, így ennek megfelelő súllyal kell kezelni; és csak 1 tulajdonsága vkinek a szexuális orientációja; és csak egy közömbös tulajdonság – nem érték önmagában, bármilyen is legyen ez az orientáció. De igenis létezik, és igenis beszélni kell róla, és igenis ne legyen tabutéma; és az úgy meg végképp nem fair, h a heteroszexualitást lehet/kell reklámozni állandóan, a homoszexualitásnál meg már sokkal kisebb mértékű dolog is rögtön olyannak minősül, h „hú, a sok hülye bezsongott b*zi reklámozza itt magát”...

Am meg olyan értelemben lehet, h valóban magánügy a szexualitás, h az magánügy, h mondjuk vki kutya- vagy misszionárius pózban szereti. (Bár bizonyos körökben ilyen jellegű tapasztalatokat, tippeket is meg lehet egymással osztani, szal még ennek se kell feltétlenül tabutémának lennie.) De az soha nem volt „magánügy” (legalábbis heteróknál), és soha ne is legyen kötelező „magánügynek” megtartani (melegeknél se), h ki kivel van párkapcsolatban... És az, h vki pl. meleg vagy heteró, nem csak abban nyilvánul meg, h hogy szexel; hanem abban is, h kivel van/lesz párkapcsolatban. Vagyis mégse „magánügy”... (És az se fair, h ha vki heteró, az felvállalhatja a kapcsolatát, ha meg vki meleg, akkor az a „szabály” lépjen be, h „a szexuális orientáció magánügy”!)

2013. júl. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
36%

Én ugymond fogalmazzunk ugy "kopaszok közé tartozok". Azzal hogy egy meleg otthon mit csinál, meg azzal hogy ő meleg semmi bajom. Házasodni akarnak? Mért ne! De az hogy utcán a gyerekem előtt csókolóznak azt nem hagyom szó nélkül és NEM IS SZERETNÉM hogy a többi ember előtt ilyet tegyenek! Nekem ettől felfordul a gyomrom, és mikor gyereknek kell elmagyarázni miért csinálják...... VIszont az utcára nem megyek ki és "köpdösöm" őket.

Nekem ez a véleményem, lehet kritizálni szidni, de szerintem normális embert zavarja ha a strandon vagy az utcán 2 meleg csókolózik....

2013. aug. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

Nem hiszem, hogy ha valamelyik ismerősömről/családtagomról kiderülne, hogy homoszexuális, megváltozna a hozzájuk való viszonyom. Azt sem, hogy ha valakiről, aki egy kedves, szimpatikus ember, kiderülne ugyanez, azontúl már nem tartanám kedvesnek vagy szimpatikusnak.

Egyenértékűnek, "normálisnak" viszont nem fogom elfogadni ezt az állapotot, akkor sem, ha sokan annak szeretnék láttatni.

A "magánügy" nem attól magánügy, hogy beszélsz-e a párodról vagy megsimogatod-e nyilvánosság előtt, mert ettől még magánügy marad. Annyit jelent, hogy a dolog az adott emberre tartozik, a "köznek" nincs beleszólása az ügybe, ő dönt adott esetben.

Utolsó: igazad van, de számomra az éppoly visszataszító, ha hetero párok másznak egymásra pölö a metrón. Ha egy homszex. pár finoman! kifejezi, hogy egymáshoz tartozik -akár nyilvánosság előtt- az viszont akkor sem zavarna, ha gyerek lenne velem.

2013. aug. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom, hogy jó tulajdonság.


Egy korábbi hozzászólónak: ne fogd a gyerekre! A csókolózó pár téged zavar, nem őt. Ő csak rácsodálkozik erre is, mint minden másra az életben. Csak az undorodik kifejezetten a meleg csóktól, akibe ezt a társadalom belenevelte.

Én a homofóbiát utálom. A fiam fejében is többször helyre kellett már tennem, amit az iskolában belemostak. Jött a "meleges" megjegyzéseivel. Remélem, hogy nincs sok lappangó gondolat a fejében ebben a témában, amiről nem tudok, mert nem mondja ki.

2013. aug. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

nem jó tulajdonság, hanem egy normális tulajdonság, amivel az emberek többsége rendelkezik.


"ha a környezetem nem "tiltakozna" ennyire ellenük, akár ki is állnék mellettük,"


ez viszont egy sunyi, puhapôcsű, megalkuvó, számító viselkedés.

2013. aug. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mindenképp !
2013. szept. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!