Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az miért gáz, miért tartják...

Az miért gáz, miért tartják önteltnek meg beképzeltnek, miért szólják le, ha egy nő kimeri mondani magáról, hogy ő szép, meg szépnek tartja magát, meg feltesz magáról vagy 100 képet (és tényleg jól néz ki)? Talán féltékenyek rá?

Figyelt kérdés
nők, emberi tulajdonságok, önteltség, önbizalom, kép, féltékenység

2013. júl. 30. 17:01
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
véletlen a kulcsszavakat rossz helyre írtam :S
2013. júl. 30. 17:03
 2/16 anonim ***** válasza:
Attol függ, hogy hogyan teszi, valoban szép-e?
2013. júl. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Minden a mértéken múlik.

Ha minden második mondatában megemlíti, hogy ő milyen szép, az számomra taszító - még akkor is "megcsúnyul" az illető a szememben, ha egyébként tényleg szép.

De ha amikor megkérdezik, hogy ő milyennek tartja magát, és elmondja, hogy szerinte ő szép, azzal semmi gond nincs.


A képeknél sem a darabszámmal van feltétlenül gond. Lehet, hogy rólam is van fenn 100 kép neten. Családdal, barátokkal, nyaralás közben, bográcsozáskor stb készült képek.

Visszatérve a kérdéshez: ha ezeknek a képeknek egyik fele tükör előtt készült pózolós-kacsaszájas b*romság, a másik meg ugyanez, csak némi retussal portfóliónak csúfolva, az gáz.

2013. júl. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem érzed a különbséget? Ha valaki szépnek tartja magát, az jó, mert magabiztos, ez pozitív dolog. Ha valaki feltesz magáról 100 képet, az röhejes, mert az illető beképzelt, önimàdó, ez már negatív dolog.
2013. júl. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%
Gáz, mert azért teszi ki hogy tudassa mindenkivel mennyire szép. Férfiként úgy látom hogy a férfiak között az számít minél jobb a kocsid (egy példa) míg a nőknél a lájkok száma a mérvadó. Engem nem zavar ha kiteszik a szép lányok a képeiket, ADDIG amíg nincs más, például elsírják hogy szar napjuk volt, mert 5 perc helyett 10-et kellet várni a buszra, vagy milyen nehéz volt egy szimpla egyszerű matek zh. A másik hülyeség a semmitmondó, üres, közhelyes, choelco idézetek, falra mászik tőle mindenki.
2013. júl. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Engem is folyamat leszolnak mert azért szépnek tartom magam, van rólam is vagy 200 kép fb-n.. főleg nők szólnak le, mert én ezt ki merem mondani magamról, 1 db retus képem meg kacsaszájos sincs :D Főleg olyan nők, akik kövérek, vagy éppen "bajuszuk" is van :D
2013. júl. 30. 17:09
 7/16 anonim ***** válasza:
81%
Akárhogy fényezzük, kitenni 100 képet, azért mert jajj de szép vagyok, az öntelt és beképzelt dolog.
2013. júl. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
79%

Nekem a b*romság kategóriába beletartozik az is, hogy ha cél nélkül vannak fenn képek.

Úgy értem, hogy megkéred otthon pl tesódat, hogy csináljon rólad képet azért, hogy feltehesd egy közösségi oldalra. EZ visszataszító. Ha mondjuk egy szép hegylánc előtt vagy lefényképezve, vagy egy kocsi mellett ami tetszik neked, vagy mondjuk egy általad kedvelt együttes konceretjén a színpad mellett stb, azzal nincs gond.

A nagyképűség ott kezdődik, hogy ha - amint már említettem - direkt azért csinál(tat)sz magadról képet, hogy felkerülhessen a fb-ra.

Számomra tehát te nagyképű vagy, de ez az én egyéni véleményem. Másnak biztosan tetszeni az exhibicionizmusdoddal együtt.

Nem bántásként mondom ezt.

2013. júl. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
*tetszeni fogsz
2013. júl. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%

A jó önbizalmat értékelem, van nagyon szép barátnőm, aki maximálisan tisztában is van ezzel, mégse beképzelt.


De ha valaki 100+ fotót feltölt magáról, az már nekem furcsa lenne, függetlenül attól, hogy mennyire szép vagy nem, vagy hogy milyen nemű, egyszerűen nem tűnik egészséges léleknek. Vagy exhibicionistának, magamutogatónak sejtem, vagy túlságosan figyelemre éhes személynek, akinek az önértékelése mások dicséretétől, a bókok (vagy neadjég lájkok) számától függ. Állhat emögött kielégítetlen szeretetéhség is, sőt, pont hogy alacsony önbizalom is, meg egy csomó lelki probléma. Szóval csúnya szóval élve ilyen személy az attention whore, ne tévesszen meg a kifejezés senkit, férfiból is akad ilyen szép számmal, és nem feltétlenül képekkel reklámozzák magukat, a hangsúly a túlzásba vitt önreklámozáson van.

2013. júl. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!