Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 1820cm 14 éves túl magas...

1820cm 14 éves túl magas vagyok, és sokat fogok még nőni?

Figyelt kérdés
2013. aug. 10. 09:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Gondolom az a nulla véletlen került oda és 182 cm-re gondoltál. Ez elég magas, de lehet, hogy hirtelen nyúltál meg és mostantól nem nagyon fogsz nőni.Amúgy azt is fontos megnézni, hogy a családba milyen magas emberek vannak.
2013. aug. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
182cm és a családomban is magas emberek vanna pl bátyám 193cm
2013. aug. 10. 10:09
 3/18 anonim ***** válasza:
Akkor lehetséges, hogy még pár centit nőni fogsz. (első voltam)
2013. aug. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Chekkolada válasza:
71%

Szia!

14 évesen még biztosan nőhetsz, a sporttudományi egyetem becslései szerint ha a normál növekedési ütemet vesszük figyelembe, a gyorsasága majd 16 éves korodban fog jelentősen lassulni, ezután már csak tényleg néhány apró cm-t fog csak jelenteni.

Egyéni kutatásaim alapján, egy kifejlett ember körülbelül 24. életévében éri el a legmagasabb fejlettségi szintjét fizikálisan, ami vonatkoztatható a csonttömeg sűrűségére, a teljesítőképességre, valamint a hormonális rendszer is ekkortájt éri el a homeosztázist.


Ha nagyon gyorsan megnyúltál, feltétlenül meg kell tenned a szükséges óvintézkedéseket a sérülések elkerülése érdekében. Vázizom erősítő gyakorlatok végzése szükséges, hogy a mozgatórendszer és a csontrendszer a későbbiekben is ép maradjon és el tudja látni a feladatát. Kerüld a növekedési hormon tartalmú készítmények fogyasztását(pl. Húsok, "gyurmaporok", dúsított élelmiszerek), ügyelj a megfelelő ásványi anyag bevitelre főleg a kötőszövet és az izomrendszer működéséért. Ebben az időszakban gyakoriak az izomgörcsök, rándulások, ízületi fájdalmak, én a Magnézium-Kálcium-Nátrium-Kálium és C-vitamin, valamint a B-vitaminok és a Cink, általános csontvédők bevitelét tartom fontosnak.


Tippem: A túlzott növekedés lassítható, amennyiben az izomrendszer állapota kidolgozott és erős, ugyanis a fejlett izomrendszer visszafogja a csontok szabad és túlzott megnyúlását. Ezért lehetséges jelenség az, hogy korán "izomfixált" kisgyermekek alacsonyabb növekedési csúcsot érnek el.


Ideje tehát ésszerűen sportolgatni!

2013. aug. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
4/4 a húsokban és a koncentrált élelmiszerekben nincs növekedési hormon! Növekedési hormon a szgeroidokban van amit legálisan be se lehet szerezni ha nem vagy profi testépítő. Húsokat pedig nehogy kerüld hanem nyugodtan egyél mert fejlődő szervezetnek kell a fehérje.
2013. aug. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
49%

Marry Me!Marry Meeee!

14/L 178 cm :( látom te is gyorsan nőttél.. de nézd a jó oldalát, elmehetünk modellnek! :D

2013. aug. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
41%
14 fiu vagyok és én mindössze 3000 méter magas vagyok de még nőni fogok azt mondta baziliszkusz az óriások füljén találod meg!
2013. aug. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat, és amúgy írtam hogy 182cm vagyok és csak véletlenül írtam oda a 0-át!
2013. aug. 10. 21:46
 9/18 anonim ***** válasza:
46%
1820mm asztalosnak készülsz?
2013. aug. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Dávkapcs válasza:
Valószínüleg 190 cm-ig.Ez tök normális.Én 120éves vagyok és majdnem 180 cm vagyok ha ez megvigasztal.
2013. aug. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!