Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én gondolom úgy hogy...

Csak én gondolom úgy hogy egyre több a marhára elhízott gyerek?

Figyelt kérdés
Néha ha sétálok az utcán szembe jön egy-két kisgyerek de láthatóan annyira el vannak hízva hogy alig bírják vonszolni magukat! Nem is olyan rég mikor megnéztem az óvoda felvonulását szinte CSAK kövér gyerekeket láttam. Ennyire elennének kényeztetve a mai gyerekek csipszekkel, csokikkal (egyebekkel)?! Aztán ott van az édesanyám barátnője akinek 2 gyereke van, ráadásul a nagyobbik aki 8 éves 52 kilós (még én se vagyok annyi csak 48 kiló, pedig már 14 vagyok!). Az iskolában az alsósok között (példának mondom a második osztályt) 22 gyerek van de a testnevelés tanár szerint 15 túlsúlyos. Ez a szülők hibája is, nem?

2013. aug. 13. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, mostanság rengeteg az elhízott gyerek. És (szerintem) ez nagyrészt a szülők hibája. Inkább adjanak neki/k egészséges zöldséget, gyümölcsöt rágcsának.
2013. aug. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg sok a kövér kisgyerek. Nekem most a Balatonnál tűnt fel. A strandon olyan kövér kislányok és fiúk voltak, megdöbbentett. Már nem a duci kategória, hanem a rendesen hájas, úszógumis típus.
2013. aug. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát ja! Már túlzásba viszik.
2013. aug. 13. 12:10
 4/8 anonim ***** válasza:
27%

Inkább annak köszönhető ez, hogy a mai gyerekek szívesebben játszanak a telefonukkal vagy a számítógéppel, ahelyett hogy fociznának, szaladgálnának mint anno mi. Mi régen gyakran szinte egésznap éhesek voltunk, mert nem akartuk az evés miatt abbahagyni a játékot, manapság pedig napi kétszer járnak McDonald's-ba, a szüleik meg 1 tonna csokit meg kekszet beléjük tömködnek. De ha valaki közbe akar szólni, akkor az rögtön "mr. Tökéletes, aki bele akar szólni más nevelésébe", és ő amúgyis csak a legjobbat akarja neki, bár eközben a jövőjével - hogy egy elkényeztetett dagi gyerek milyen nehezen fog majd barátokat szerezni - nem törődik.

Ez a jól kiépített fogyasztó társadalom :)

2013. aug. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem szinte csak kövér gyerekek vannak, csak neked ők jobban feltűnnek. Nekem a pálcika gyerekek tűnnek fel, meg a karikás szeműek. Sokan vannak ők is!

Nem az étkezés a baj, nem kell magatokat eltájolni. A baj az, hogy számítógép előtt ülnek és nem mozogják le, amit megesznek. Ennyi a történet. Nem lehet már őket biztonságban elengedni, mint 15-20 éve, mert olyan a világ, amilyen, és valljuk be, sok gyerekben sem lehet annyira megbízni, hogy ne csináljon hülyeséget, ha elmegy otthonról, főleg, ha bandában van. És nagyon lehetőségük sincs elmenni otthonról, mert alig van normális játszótér, nincs nyári felügyelet, vagy ott nem foglalják le őket és halálra unják magukat, a táborozás meg drága - maradjon csak otthon, a gép előtt, így a szülő is rá tud nézni facebookon, skype-on, akárhogy online, hogy mi újság, és nyugodtabb, hogy jó helyen van. Én legalábbis 95 %-ban ebben látom ennek az okát, nem a táplálkozásban. És látom első kézből, öcsém és a haverjai korosztályában.

2013. aug. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, a semmi sport, az is elkövéríti a gyerekeket (és persze mindenkit), de ha nem ennének annyi szart, akkor 1 fokkal máris jobb lenne.
2013. aug. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%
Amit én látok családon belül, hogy nem mennek el sehova a barátokhoz, hanem egész nap otthon ülnek a gépek előtt és csak zombulnak, annyit játszanak a különböző kütyükkel (csak azt nem értem, minek egy kisgyereknek ipad, psp, ps3, iphone és társai, ez mind egyszerre). Ezzel együtt rengeteg nasit esznek, hozzá még normális házi kosztot sem kapnak, mert anyuka meg apuka nem hajlandó főzni az égvilágon semmit.
2013. aug. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
61%
Nem tudom,... Itt Bp-en a csontváz kislányok borítanak ki... Nagyon durván botsáskák...
2016. aug. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!