Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kinek van igaza? Tényleg én...

Kinek van igaza? Tényleg én vagyok egy gonosz lusta dög?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy én 16f és bátyám 20f lakunk az emeleten és a szüleink lent. Az én szobám kicsi és sötét és egyszer volt festve, a bátyámé világos és nagy és háromszor volt festve + a sok glettelés. Amikor én beköltöztem a szobába, akkor még úgy volt, hogy a bátyám költözik bele és lefestették sötétszürkére+ fekete csíkokkal, ami olyan sz@r minőségű volt, hogy teljesen szétmaszatolódott. És ebbe a szobába kellett beköltöznöm és raboskodni benne, miközben a bátyám mások szobába költözött és volt neki kák, utána meg kakaó színű és csak utána lett közvetlen ezután lefestve az én szobám narancssárgára, de kevés volt a festék és csak a fél szobám lett lefestve :S. + nincsenek szegőleceim és az összes konektorom lóg, a lámpám évekig lógott és a szobám egy része nincs letapétázva, amit úgy próbálunk elrejteni, hogy egy szekrény van rajta, de nagyon nem jó, mert látszik, mert bukó fal alatt van. Na most akkor azt mondták, h lefessük a szobát és belementem, h leköltözök a régi gyerekszobánkba, ami anyámék mellett van, mert azon nincs sok munka, csak festeni kell. A fentit meg nem csinálná meg senki, és sajnos én sem értek hozzá. Apám mindenbe beleköt, nem jó, h milyen színt választok, az neki minden cigányos. Més azt meg is érteném, h nem költenének rám, mert sajnos pótvizsgáznom kell fizikából. De évekig, amikor még a szürke szobába éltem még 4-5 tanuló voltam. És csak azért kell p. vizsgázni, mert a tanárral nem jövök ki. És csak azt viszik a szüleim, h ény mennyi mindent kapok, holott ugyanezeket a dolgokat a bátyám is megkapja, sőt ő is pótvizsgázik, csak ő egy gyengébb szakközépbe jár én meg egy erős gimnáziumban. És azt mondják, az a bajuk velem, h nem dolgozok semmit sem a fűnyíráson kívül. Tényleg nem is csinálok azon kívül semmit a ház körüli munkában, de van 1000 dolgom. Testvérem is csak kitakarítja néha a garázst, de én nem akarok takarítani más után, mert ha eltűnne valami még én lennék a hibás. Meg tesóm néha eljár apámmal dolgozni, de mondjuk kapott is vagy 400000-ért motort.

2013. aug. 13. 19:18
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
És még tesóm van a legjobban felháborodva, azt mondja, h minek nekem új szín, mikor az én szobám volt festve a legutóbb. XD. Az övé meg 3-szor volt.
2013. aug. 13. 19:20
 2/17 A kérdező kommentje:
nincs leparkettázva az szobám egy része (nem letapétázva. bocsi)
2013. aug. 13. 19:23
 3/17 A kérdező kommentje:
és elhordanak minden lusta dögnek
2013. aug. 13. 19:26
 4/17 anonim ***** válasza:
ahhoz hogy te lusta dög vagy-e hogy függ össze hogy hogy van le parkettázba a szobád meg kifestve..? "tényleg nem is csinálok azon kívül semmit a ház körüli munkában.." 16 évesen milyen 1000 dolgod van? 3 műszakba 3gyereket nevelsz? ha annyit megcsinálnál mint a bátyád(ő se csinál sokkal többet) akkor nem tartanának lusta dögnek.
2013. aug. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
hát azért mert rászarik mindenki. Ha több mindent csinálnék, akkor sem lenne leparkettázva. Én sem értem, h hogy függ össze, ilyenek a szüleim.
2013. aug. 13. 19:45
 6/17 anonim ***** válasza:
annyira látszik a felfogásodból hogy még kisfiú vagy :D 16 évesen ideje lenne elkezdeni felnőni
2013. aug. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

hát képzeld el, hogy felnőtt gondolkodásom van, csak kíváncsi lennék, h hogy éreznéd magad olyan szobában, aminek az ajtaja nem zárható, a testvérednek meg üvegfala van.

Meg nekem nem is kell motor meg semmi csak, h a szobám legyen rendben

Bár nehéz lehet belelátni a helyzetembe.

2013. aug. 13. 20:04
 8/17 anonim ***** válasza:
tényleg nehéz belátni a helyzetedbe,hogy idejöttél siránkozni,hogy milyen a szobád,más gyereknek szobája sincs.örülj neki
2013. aug. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

értem értem. Én tényleg sajnálom, akinek szobája sincs, és ide jöttem siránkozni, de ez akkor sem esne jól senkinek.

De mindegy is már úgyis leköltözök :))

2013. aug. 13. 20:08
 10/17 anonim ***** válasza:

16 évesen vállalhattál volna diákmunkát. Lenne pénzed tapétára. Elmehettél volna egy villanyszerelő mellé segédnek, létrát hurcolni. Cserébe megcsinálta volna a villanyod. Lehettél volna festő mellett segéd, akitől ellesed a tapétázás nem túl bonyolult fortélyát...

Füvet nyirni nem kell olyan sűrűn, lett volna időd mindenre.

Eljön az az idő egy ember életében, amikor már nem lehet mindenért a szülőket hibáztatni. Nálad már régen eljött.

Szar dolog ráfogni a fal színére, hogy azért buktál meg.

Kérdésedre válaszolva: Igen, tényleg lusta, gonosz dög vagy.

2013. aug. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!