Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért isznak ennyit a fiatalok...

Miért isznak ennyit a fiatalok és miért ennyire buták?

Figyelt kérdés
Hogy lehet, hogy az a szórakozás nekik, hogy alkoholt igyanak?
2013. aug. 25. 12:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is 17 éves vagyok és lány. És jómagam sem értem meg, hogy az én korosztályom miért fogja fel azt, hogy nekik ez a szórakozás. Én ha elmegyek bulizni, akkor ugyanúgy jólérzem magam pia nélkül is. Sőt! Jobban mintha innék. Nem azt mondom, hogy megtagadom az alkoholt, de egy pohárnál többet sosem iszom semmiből, hacsak nem vízről van szó.


Igazából nem csak az én korosztályom ilyen. A barátom nálam jóval idősebb és ők is ugyanilyenek voltak ennyi idősen.


Szerintem vannak emberek akiknél ez a korral jár, de van akik meg hasonló gondolkodásúak mint én.


Buták: Hát hiába járok gimibe, van több olyan osztály- és évfolyam társam is akik az általános IQ-t nem igazán ütik meg. De hát ez is változó.

2013. aug. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Minden korban volt egy réteg, aki ivott. Akkor is buták voltak, most is azok.
2013. aug. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Én 16 éves vagyok,fiú,de még sosem ittam magam hányásig,sőt,nem is vonz a gondolat,hogy részegen vandálkodjak,stb.

A füvezésről,meg egyéb drogokról,kábítószerekről nem is beszélve...

Mindig is kívlülállónak éreztem magam emiatt.

2013. aug. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Ne általánosíts azért. Én utálom az alkoholt. Még a pezsgőt vagy a sört sem vagyok képes meginni, bulizni pedig nem járok el mert nincs kedvem részeg embereket látni.

Amúgy a korosztályom azt hiszi hogy ez a trendi, ettől lesznek felnőttek.

18/L

2013. aug. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
25%
szerintem az alkoholfogyasztás és a 'butaság' egyáltalán nem függ össze.én 16 éves vagyok, voltam már részeg és leszek is.mindehhez 137es iqm van.
2013. aug. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Hogyne függene össze.Az alkohol lassítja az idegsejtek közötti ingerületátvitelt, tehát röviden butít.
2013. aug. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
butít, de ahhoz, hogy elkezdj inni, nem kell butának lenned.
2013. aug. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
35%
Miért isznak? Mert jó dolog össze hozza az embereket oldódik a hangulat. Én speciel szeretek inni pl. sörözni a haverokkal vagy elmenni kocsmázni jól esik. Mindig is ilyen leszek úgy érzem jó egy napot egy sörrel kezdeni másnaposság után érezni hogy fiatal az ember és mindent megtehet. Ez a sok álszent előttem is hogy ők nem szeretnek inni jajj istenem mi bajod lesz attól hogy hetente vagy kéthetente berúgsz? Fiatalság bolondság van aki kinövi van aki nem. :D 20/F
2013. aug. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Kedves "137es iqm van" a kérdező egy szóval sem feltételezte, hogy azért buták, mert isznak, vagy fordítva.

A kérdésre válaszolva: a mértékkel történő alkohol fogyasztás nem elítélendő, mert ahogy már említettél előttem oldja a hangulatot és könnyebbé teszi az ellazulást, bár gondolom te a lerészegedésig történő ivászatra gondolsz, ami viszont nem túl egészséges, viszont fiatal korukból adódóan tapasztalatlanok is és nem tudják hol a határ, bár nem is érdekli őket valószínűleg, mert azt hiszik, hogy ettől menők, vagy felnőttek lesznek.

A butaság pedig ahogy látom eléggé általános a mai fiatalok körében, melyért személy szerint a médiát és a szülőket tartom felelősnek, mert ugyan a médiából ömlik a népbutító ostoba tartalom, lásd Éjjel nappal Budapest és társai, de a szülők sem szűrik ezeket a dolgokat, nem törődnek a gyerekekkel; most jöhetne azzal valaki, hogy nem egyszerű a munka mellett a gyerekre is figyelni, de kérem, ezelőtt 10 évvel sem volt jobb a helyzet, mégis fel tudtak nevelni a szüleim és a korosztályom nagy részét is fel tudták nevelni a szülei a mainál sokkal eredményesebben.

2013. aug. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:

Kedves 9. válaszoló.

Tisztában vagyok az alkohol összes káros hatásával. A mértéktelen ivás valóban nem okos dolog, én nem hirdetem és nem is tartom értelmes dolognak, ha valaki TÚL sokat iszik és nem tudja, hogy hol a határ. Én tudom, nem voltam sokszor részeg, de mindig hazaértem épségben.

Nyilván nem mondom, hogy a buta emberek nem isznak, de nem kell általánosítani ebben sem. A mai fiatalokat lebecsülik, lehet, hogy indokkal, de ugyan ez a "butaság" minden generációban jelen volt, nem a mi sajátosságunk.

2013. aug. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!