Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 26 évesen rájöttem, hogy az...

26 évesen rájöttem, hogy az eddigi életem alapján értéktelen és rossz ember vagyok. Most hogyan tovább?

Figyelt kérdés

A szüleim gazdagok, soha a büdös életbe nem dolgoztam meg semmiért. Voltak próbálkozásaim, de sikertelenül. Ilyenkor persze mindig másokra mutogattam.

Éltem mint Marci Hevesen. Elvoltam, de semmi értelme nem volt az egésznek. A kapcsolataim sekélyesek. A legjobb barátimat már túl sokszor megbántottam, mert az érzelmeimet nem tudom kezelni. Dührohamok jönnek rám és megbántom pont azokat, akik közel állnak hozzám.

Egy nagyobb csalódás után ( még 18 éves koromban ) szinte tudatosan öltem ki magamból az érzelmeket a nők iránt. Szexuális kapcsolatot csak és kizárólag prostituáltakkal létesítettem eddig egész életemben.

A jelenlegi "barátaim" inkább csak haverok, akikkel néha összejárunk inni és ennyi. Senkivel nem tudok mélyebb dolgokról beszélgetni.

A családomból egyedül édesanyámmal mondható normálisnak a kapcsolatom, a bátyámmal és apámmal alig beszélek.

Egyszer édesapámmal annyira összevesztem, hogy hónapokig nem beszéltünk. Emiatt idegösszeomlást kapott. Azóta már jobban van. Már beszélünk egymással, de csak keveset és a legszükségesebb dolgokról.

Na hát így hirtelen az az amit letudok magamról írni. Biztos tudnék még, de ez már bőven elég. Valami itt nagyon ellett rontva. Semmi értelme az életemnek azt hiszem. Nem tudok másoknak örömet okozni. Mit csináljak ?


2013. szept. 14. 21:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Gyere ide, lekeverek két pofont. :D
2013. szept. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Még nem késő változtatni ! Próbáld meg ! Sikerülni fog ! Végy erőt magadon, és kezdeményezz beszélgetést édesapáddal ! Kérdezd meg, milyen napja volt, mond el a tiédet is, semmit se hagyj ki ! Találj magadnak valami elfoglaltságot, olyat, ami levezeti a felgyülemlett feszültséget benned, és segít megtanulni kordában tartani a fölös energiáidat ! Vagy csak sétálgass a környéken ! Kérj bocsánatot a barátaidtól ! Tudom, hogy ez nehéznek tűnik, és az is, de ha megteszed, becsülni fognak érte ! És az is dicséretes, hogy őszintén leírtál magadról mindent, ami most "eszedbe jutott". ! Ez nagyon jó ! És : Tudom, hogy nehéz lesz, de próbálj meg leszokni az ivászatról, mert az nem segít, legfeljebb elfeledteti veled a problémáidat, de attól még azok ott vannak, NEM TŰNNEK EL ! Persze, fokozatosan...Ha ér valami sérelem, utána ne menj el a legközelebbi kocsmába, hanem inkább próbál meg átgondolni ! De komolyan, még nem késő hogy változtass ! Ez már az első lépés, hogy kiírtad ezt ide !
2013. szept. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb gondod az, hogy nincs semmi életcélod. Én is voltam két éve így, teljesen kifordultam magamból, semmi nem érdekelt. De változtattam, és tanulok, egyetemre járok. Kitűztem magamnak egy célt: doktori és Ausztria. :D Azóta boldog vagyok, kiegyensúlyozott. Bár nekem azért egy kicsit könnyebb dolgom van, mivel mi nem vagyunk gazdagok jelenleg, hiába vagyok nemesi származású, így nekem mindenért meg kell dolgozni.

De a lényeg: TALÁLJ MAGADNAK VALAMI ÉLETCÉLT ÉS DOLGOZZ MEG ÉRTE. Utána szép lassan rendbe jön az életed.

2013. szept. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hány évesen kezdted el az orvosit?
2013. szept. 14. 22:18
 5/15 anonim ***** válasza:
20
2013. szept. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Van köztünk 6 év...gondolj bele...mikor te már végzel az orvosival kb. annyi éves leszel mint most én. Neked van időd. Én már közelebb vagyok a harminchoz, mint a húszhoz. Tegyük fel, hogy beülnék az egyetemre ( egyébként maximum csak valami büfészakot tudnék elvégezni ). Kissé kilógnék itt már a sorból a 26 évemmel, nekem már előrébb kéne tartanom.
2013. szept. 14. 22:31
 7/15 anonim ***** válasza:

Nagyjából akkor kezdtem bele főiskolába, amennyi te most vagy.


Egyébként meg ha másnak örömet akarsz okozni, ott a pénzed... Sokan szűkölködnek. Menj el karitatív tevékenységet végezni, oda a szűkölködők közül a jószívűek sajnos nem tudnak, anyagi okokból, mert sokszor a szállást, és/vagy az étkezést se állja a szervezet, amin keresztül segítenek másoknak.

2013. szept. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Soha nem késő semmihez. De nem csak egyetem lehet a cél. Találj valami mást, ami tetszik.
2013. szept. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A korod csak kifogás. Tanulni még tanulhatsz, sokan végeznek 30 körül.
2013. szept. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Először is kezdd helyrehozni a kapcsolatodat a családtagjaiddal. Tudakold meg, hogy miben segíthetsz nekik, és önként és puszta jó szándékból segíts. Takarítsd ki a házat, mit tudom én.

Legyél mindig segítőkész és kedves velük, hogy érezzék, hogy megváltoztál.

A másik az, hogy keress munkát - ez már nem olyan egyszerű, mint a családi kapcsolatok helyrehozása, de nem is lehetetlen. Elsőként tanulnod kellene valamit, de mielőtt ezekkel a nehezebben megoldható problémákkal kezdenél foglalkozni, oldd meg a családi gondokat.

Kezdj el normális társaságokba járni, ahol normális, erényes nőkkel ismerkedhetsz meg akár csak baráti beszélgetés szintjén is. Nem kell erőltetni a dolgot, adj időt magadnak. Barátkozz, ismerkedj, beszélgess, és legyél mindig alázatos, megbízható, segítőkész, becsületes, egyenes és erényes. Szóval változz meg, és engedd, hogy ezeket a változásokat a környezeted is lássa rajtad.

Tegyél apró jó dolgokat az emberekkel. Adj apró ajándékokat a hozzád közelebb álló személyeknek, vagy akár csak dicsérd meg őket gyakran, legyél velük kedves, és gyakran ajánld fel nekik a segítségedet.

2013. szept. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!