Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elmondható általánosságban,...

Elmondható általánosságban, hogy az emeber olyan, hogy minél több dolga van valamiből, annál kevésbé vigyáz rá, értékeli?

Figyelt kérdés

Ha az embernek 1 autója van, arra nagyon vigyáz, össze ne törtje, el ne romoljon, meg ne sérüljön.

Ha az embernek van m,ár 3-4 akkor úgy van vele, nem kell annyira vigyáznia rá, mintha csak 1 lenne neki, mert van másik ha elromlana az egyik.

Haveromnak van egy csomó fülhallgatója, és dobálja őket, begyűri a táskájába, nem vigyáz rájuk annyira, mintha csak 1 lenne neki.

Vagy egy tollra sem. Annyi tolla van, hogy simán eldobálja auz egyiket, mint hogy oda sétáljon az asztalhoz lerakja óvatosan, nem, megfogja, és oda dobja messziről, kockáztatva, hogy eltörjön.


Tehát elmondható az, hogy minél több dolga van valakinek, annál kevésbé vigyáz rá?



2013. szept. 15. 13:31
 1/6 bakur12 ***** válasza:
:D Erdekes megallapitas, meg foleg az indokok. Gratula. Igen elmondhato, hogy ha minel tobb mindent megkap egy ember annal kevesbe erdeklik azok a dolgok mar. Logikus nem? Ha megkapsz valamit akkor mar nem vagyodsz utana, mar valami masra faj a fogad. Akinek meg nincs az meg eloszor olyasmire vagyik amit elerhetobbnek tud elkepzelni. Lepcsozetesen vannak a dolgok; pl. ha valakinek nincs bicaja vagy autoja akkor azokra vagyik, ha megkapta akkor jo nore, ha azt is akkor repulore, de a celjaink hajhaszasa kozbe elfelejtjuk amiket mar megszereztunk s nem nagyon becsuljuk, mert van ujabb, erdekesebb amire vagyunk..
2013. szept. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, még a gyerekekre is igaz. Az elsőt sokkal jobban féltjük, mint a másodikat.
2013. szept. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Van benne igazság, de akkor én lehet, hogy a szabályt erősítem. Nekem pl. két biciklim van, és mindkettőt lelkiismeretesen gondozom, karban tartom, javíttatom. Úgy nem fekszem le, hogy nem kifogástalan állapotban tettem be a bicikliket a helyükre. (Igaz, másra használom őket -- ezért is van kettő.) Nekem is van egy vagonnyi tollam pl., de számon -- és rendben -- tartom őket, és nagyon bánt, ha valamelyiket elveszítem vagy eltöröm. De ez persze más holmijaimra is ugyanígy igaz: mindenemet számon tartom, igyekszem nagyon vigyázni rá, és nagyon tudom sajnálni, még akkor is, ha pl természetes elhasználódás miatt kell valamitől megválnom.


Nálam talán azért van ez, mert 1. úgy neveltek, hogy amit használok, azt gondozom is, és vigázok rá 2. kiskoromban, ha pl. püföltem vagy dobáltam a játékaimat vagy más tárgyakat, anyum elmagyarázta, hogy az fáj annak a mondjuk babának, miért bántom szegényt -- ez nagyon bennem maradt (van egy latin mondás, miszerint "Sunt et lachrimae rerum" -- a dolgoknak is van könnyük) 3. sajnos vagy nem sajnos, nagyon is jól tudom, milyen az, amikor NINCS -- ha tönkremegy valamim, és nem tudok újat venni, mert már nincs semmim, szükségem pedig nagyon lenne rá...

2013. szept. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Teljesen igaz. Ezért nem szabad például egy gyereknek sem a szükségesnél több cuccot venni, mert nem fog vigyázni rájuk, nem fogja megtanulni értékelni. Akinek csak egy vagy kettő van valamiből, az úgy vigyáz rá, mint a szeme fényére, akinek egy csomó, az - ahogy te is írtad - gyakran csak megvonja a vállát, ha egy tönkremegy, hiszen van még.
2013. szept. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Antimod ***** válasza:
Szerintem is igaz. Ha mindent megkapsz azonnal, mindent megvehetsz, amit csak szeretnél, egy idő után minden értéktelenné válik, és olyan terület felé fordulsz, amit nem lehet pénzen megvásárolni. A legtöbb gazdag ezt az utat járja be, és sokan közülük pályáznak a hatalomra, az elismertségre, mert azért újra küzdeniük kell.
2013. szept. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nekem pl nagyon sok ruhám van. olcsóbb és drágább is. mégis mindegyikre nagyon vigyázom, hiszen én dolgoztam meg érte, köt hozzájuk valamilyen emlék, szeretem a színét, az anyagát.

nem is tudom, hogy a személyiségemből fakad, vagy így neveltek, de minden dolgomra kínosan ügyelek, sosem hagytam el még semmi nagyobb értékűt, nem loptak el tőlem se iratot, se telefont.

a családomban a munkának és ezáltal a pénznek is becsülete volt, nem herdáltunk, nem pazaroltunk.

remélem majd a gyerekemet is sikerül így nevelnem. mindenesetre ha puszta figyelmetlenségből elhagy valamit, akkor tuti nem pótolom azonnal, tanulja meg értékelni a dolgokat.

2013. szept. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!