Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy proli életvitelű ember...

Egy proli életvitelű ember tisztában van vele, hogy ő egy proli? Ki érzi magát prolinak?

Figyelt kérdés

2013. szept. 17. 23:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Mi az a proli?
2013. szept. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Te proli vagy nemproli vagy?Indoklással légyszi és a definiciód alapján tudok határozott választ adni.Kösz.
2013. szept. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Mi és ki ma a proli?
2013. szept. 18. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 AeonFLUX ***** válasza:
Én trolinak érzem magam.
2013. szept. 18. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%

panelproletár:)

sztem ez egy életérzés, lehet vki gazdag is, akkor is lehet benne egy ilyen érzés, ha nagyon képmutató társaságba megy, h talán ő van egyedül alul öltözve, ezért prolinak érzi magát.

de h válaszoljak is arra amit kérdeztél, aki ilyen helyzetben van tényleg, az nem sokat érzékel ebből, próbál küzdeni, vagy lehet egy kicsit érzékel abból, h anyagilag hátrányban van a társadalom többségéhez képest, de nagy ívben tesz rá, mert elfogadta a rossz helyzetét.

2013. szept. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

A proli-szó kérlek a proletár szóból ered, annak lenéző változata, amit az ostoba és tudatlan sznob használ előszeretettel.Normális gondolkodású és lelkületű ember tudja, hogy nem anyagi helyzete alapján kell a másikat megítélni, hanem az alapján, hogy milyen ember.Miért lenne rosszabb, kevesebb egy panelban, vagy tanyán élő, szerényebb jövedelmű ember?Magyarázd meg légyszíves!És miért lenne több egy rózsadombi gazdag?Én ismerek szegény, de nagyon intelligens, jóravaló, jó modorú embereket és ismerek gazdag "prolikat" vagy pontosabb szóhasználattal élve, gazdag tahókat is.

Érdekesebb kérdés, hogy egy magát előkelőnek gondoló, gazdag ember tisztában van-e vele, ha valójában egy "proli"?

(Proli alatt én a züllésre hajlamos, ápolatlan külsejű(értsd:koszos, csapzott), káromkodva ordibáló alakokra gondolok).

2013. szept. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%
amikor s merciben az orrán keresztül vki állítja a vételi frekvenciát(túrja az orrát, bányászengedély nélkül), és utána még el is pöcköli, na ott el lehet gondolkodni, ki a proli:)
2013. szept. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%
a proliság nem pénz kérdése, hanem életvitelé. lehet akármilyen burzsuj, ha szellemileg igénytelen, akkor az. persze vannak olyanok is, akik fizikai síkon igénytelenek.
2013. szept. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Számomra egy proli nem az anyagi helyzetéről határozható meg, hanem a mentalitásáról, a kulturális igénytelenségéről. Ezért tettem fel a kérdést, hogy aki ilyen az ezzel tisztában van-e? Nem lenéző akartam lenni.
2013. szept. 18. 16:01
 10/13 anonim ***** válasza:
82%

Persze hogy tisztában van vele az ilyen.

Én egy barátomon keresztül lógtam pár hónapig hébe-hóba "prolikkal". Ők maguk cetlizték így fel magukat.


Mások lába elé köpködték a szotyi héjat. Aztán ha valaki lenézően viselkedett velük, egyből kapta az arcába a nyálfröcsögéses "SZNOB!" kiáltást.


És igen, az, hogy prolinak érzed -e magad szituáció függő is lehet.

Én pl. az ilyen prolik között sznobnak, túlöltözöttnek éreztem magam a márkás ruháimban, a kínai melegítősök között, de volt olyan, hogy egy szórakozóhelyen benéztem a dresscode-ot, és a "leszarom" stílust választottam, farmerben, póló+pulcsival, sportcipőben állítottam be, körülöttem pedig félcipős, blézeres, inges emberek szaladgáltak. Na, annál prolibbnak még nem éreztem magam. :)

2013. szept. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!