Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet, hogy agorafóbiás...

Lehet, hogy agorafóbiás vagyok? Többi lent

Figyelt kérdés
Egyre többször fordul elő, hogy azt veszem észre magamon, hogy áruházakban, üzletekben, piacon pánikroham jön rám, de ilyenkor legtöbbször az zavar, hogy az emberek néznek, gondolnak rólam valamit miközben vásárolok. Így leírva még nekem is hülyeségnek tűnik, de olyankor mégis összeszorul a torkom és a sírás kerülget. Olvastam erről az agorafóbiáról, de az inkább a hely miatt van és a biztonság érzetének hiányában, de én inkább az emberek miatt leszek rosszul és mindig vásárolásnál. Ez mi lehet?

2013. szept. 22. 13:47
 1/7 anonim válasza:
Antiszociális vagy. Olvass utána.
2013. szept. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, szociális fóbia, nekem is ez van.

A legrosszabb az amikor a buszmegállóban vagyok nap mint nap. És mindenki utánam bámul amikor elmegyek mellettük.

2013. szept. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Első vagyok. Nem antiszociális,bocsi,hanem ahogy utánam írták,szociális fóbia. Néha hajlamos vagyok összetéveszteni a kettőt,bocsi. Szóval valszeg ez szociális fóbia lesz.
2013. szept. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2013. szept. 22. 14:04
 5/7 anonim válasza:
Szociális fóbia és agorafóbia is szerintem. Nekem is volt ilyen korszakom. Úgy éreztem egy bevásárlóközpontban, hogy megfulladok, vert a víz, menekülési kényszerem volt a sok ember miatt. Mára leküzdöttem, úgy, hogy nem kerültem az ilyen helyzeteket, hanem kerestem. Ezt az oldalt olvasgatva meglepő, hogy mennyi embernek van ilyen problémája. Nem is gondoltam. Szörnyű, hogy ez a világ hogy tönkreteszi az embereket.
2013. szept. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
14:07-es vagyok. Még azt tanácsolnám, hogy bizonyára van olyan hozzád közel álló személy (barát/barátnő), akinek tudsz erről beszélni. Kérd meg, hogy kísérjen el bevásárlóközpontokba, piacra, stb. lehetőleg minél többször. Nem muszáj vásárolni, csak nézelődni. Egy idő után javulni fog a helyzeted. A lényeg, hogy megszokd az ilyen helyzeteket.
2013. szept. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tényleg ez jó ötletnek tűnik, ha barátokkal vagyok nem szokott előjönni
2013. szept. 22. 14:30

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!