Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az embereknek miért nem...

Az embereknek miért nem elégednek meg soha azzal amijük van? Vagy ez így jó? Sose lehetnek igazán boldogak.

Figyelt kérdés

Soha nem lehetnek így boldogok.

Most általánosítik, de ez rám is igaz!

Minden ember a jobbra törekszik, jobb lakás, kocsi, ház, ha nincsennek ezek meg, akkor kocsi, ház, ha megvannak, akkor mégegy, még jobb, mégszebb, még biztomnságosabb.


És ideig óráig boldog, meg örül, de ez múlik.

Miért?

Én is ezt tapasztaltam meg. Volt fülhallgatóm, de vettem jobbat, ami jobban szól, de mégis, miért? A régi is jó volt!


Miért dolgozik minden ember azon folyamatosan, hogy jobb legyen?

Vagy ez így a helyes? Ha nem lenne ilyen az ember, mindenki egy putriban lakna?



2013. szept. 25. 19:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, egyszerűen ilyen az ember.

Én úgy gondolom, hogy ezt a környezetünk nagyban befolyásolja.

Ez rám is tökéletesen igaz és én is gondolkodtam már ezen.

2013. szept. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mint a filmbe tudod,James Bond - A világ nem elég!
2013. szept. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezt neked kellene tudnod, én például nem vagyok vele így. Sőt, vannak dolgok, amikhez szeretek ragaszkodni, így ódzkodok attól, hogy újra/jobbra cseréljem, alapból meg úgy vagyok vele, hogy egy dologból elégedett vagyok, ha a legalsóbb kategória van meg, de az legalább megvan. Nem szeretek ágyúval verébre lőni.
2013. szept. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Haha! Kérdezd meg a volt "szerelmemet", aki helyettem egy olyan nőt választott, aki többször megcsalta és úgy bánt vele, mint a kutyával.
2013. szept. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A válasz a szemünk előtt van. Az embernek egy alapvető tulajdonsága a boldogságkeresés.

A mai világ úgy van "beállítva", irányítva, hogy mi fogyasszunk. A média, és általuk a környezetünk azt meséli be nekünk a reklámok által, hogy ha ezt használjuk, vesszük meg, akkor leszünk boldogok. Valójában azonban ez illúzió. Ez a boldogság pillanatnyi, hamar elmúlik.

Ezért van az, hogy sok felesleges dologra költünk nap mint nap. Mindennel az érzékeinket próbáljuk kielégíteni. De az érzékeink sosem lesznek elégedettek anyagi dolgokkal, mivel azok ideiglenesek.

Az igazán boldog nem az akinek sok van, hanem az akinek elég. Hogy mi az igazi boldogság kulcsa? Az már nem ebbe a témakörbe tartozik, de privátban szívesen kifejtem.

2013. szept. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!