Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az idő megszépíti a dolgokat?...

Az idő megszépíti a dolgokat? Miért emlékszik mindenki szebben a régi időkre, mint a mostanra?

Figyelt kérdés

Amikor hallok időseket mesélni, mindig jó emlékeik jönnek fel a 80-90es évekből, vagy abból az időből, ami régen volt.

Mindig mesélik, hogy mennyire jó volt, nem voltak ezek az elektronikus dolgok, meg net, mégis boldogabbak voltak az emberek mint ma, nem rohantak sehova, volt idejük egymásra.

Még senkit nem hallottam azt mondtani, hogy "ahh, utáltam azt a kort% Ma sokkal jobb!"

Mégis miért?

Akkoris voltak gondolom gondok, hibák, rossz pillanatok, amik megnehezítették az emberek életét nem?

Vagy tényleg jobbak voltak a régi idők? a 1980-1990 es évek, mint ma a 2000-2010es évek?

Vagy csak az idő szépíti meg?



2013. szept. 26. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:

"Az idő megszépíti." mondásnak szerintem van egy pszichológiai alapja. Nálam ez úgy működik, hogy a rossz dolgokat mélyen eltemetem a lelkemben, hogy ne tudjanak újra és újra előjönni. Ez egyfajta önvédelmi mechanizmus. Így csak a szép emlékek maradnak meg. Csak akkor tudok visszaemlékezni a régi rosszakra, amikor szándékosan én akarom. Amikor furdalja az oldalamat, hogy "de rühelltem én akkor ott lenni, miért is?". És nagy nehezen előszedem, hogy akkor se volt fenékig tejfel az élet. Legfeljebb hozzáteszek annyit, hogy ami akkor "tragédia" volt, az hogy megedzett, és milyen, akár pozitív kihatásai is voltak abban, aki most vagyok.

Szerintem ez nem csak nálam van így, mert nem lehet úgy élni, hogy folyton csak a rossz dolgokra koncentráljunk. Úgy nagyon hamar depi-öngyi lesz az emberből.Szóval a rosszat eltemetjük, a jót megtartjuk.

2013. szept. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ettől a kortól tényleg bármi jobb lehetett. Teljesen elkorcsosodott a világ. Utálok ebben az időben élni, és az a baj, hogy egyre rosszabb lesz.
2013. szept. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

mert amikor az idősek beszélnek, nosztalgiával gondolnak vissza a dolgokra. bisztos, hogy nem fogják azt mondani, hogy amikor ők fiatalok voltak milyen rossz volt minden, és csak a szép, jó oldalát mesélik el a kornak...


ez a kor sem rosszabb a többinél, csak nekük, akik benne élünk tünik úgy.

2013. szept. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez a kor (utóbbi 40 év) jobb a többinél. Ezt csak a tanulatlan emberek gondolják másként.


150 éve kivégzéseket néztek a gyerekek az utcán (megnézették velük). Még régebben kínzásokat. Őket 5 éves koruktól dolgoztattak és szexuálisan zaklatták. A cselédeket például prostiként tartották. A nők is dolgoztak (az egy mese hogy nem - ez a gazdagoknál fordult csak elő). Fogász, gyógyszerek, műtétek nem voltak.

2013. szept. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Általános oktatás sem volt. Azért írtok itt mert ez egy jó kor.
2013. szept. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, es ahogy egy elozo is mondta eltemetik magukban. Pl. regi baratnomet es engem kikozositettek suliban, fenyegettek, beszologattak alando jeleggel. O elottem egy evvel ment el a sulibol es most azt latom hogy azoknak a kepeit lajkolja akik miatt kb. depressziosok voltunk, es sokszor a halalukat is kivantuk. WTF?
2013. szept. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!