Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mi a jobb, célszer...

Szerintetek mi a jobb, célszerűbb? Illetve rátok melyik illik?

Figyelt kérdés

Ha valaki célokat tűz ki maga elé, előtervez, vannak tervei, mindig előre megtervezi a dolgokat, szereti értelmesen és hasznosat tölteni az időt, vagy

aki inkább a mának éljünk dolgot részesíti előnyben, a dolgok csak úgy magától jönnek, nem tervez előre, nem bonyolítaná a dolgokat.

Rátok melyik illik jobban?:)


2013. szept. 29. 11:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Az első az egészséges,és a normális.Egy dologot viszont tudni kell:

Mindig közbejöhet valami akadály!

Ettől függetlenül okosan minden megoldható.

Én ilyen vagyok.

2013. szept. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:)
2013. szept. 29. 11:20
 3/14 schocko ***** válasza:
23%
A második a jobb, mert az első nagyon unalmas...fiatalon persze még az első a megfelelőbb, de amikor már mindened megvan, akkor már feleslegesek a célok...
2013. szept. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én csak nagy vonalakban tervezek, mert úgyis közbejön valami, vagy könnyen változnak a körülmények és így egyszerűbb alkalmazkodni.
2013. szept. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az első,de csak okosan.Legyenek céljaid,de ne ragaszkodj hozzájuk 100%-osan(pontosan azért,mert ahogy írták előttem,bármi közbe jöhet),és mindig legyen B terved.

Bár az sem jó,ha mindent megtervezel pontról-pontra(értem ezalatt,hogy pl egy laza hétvégét úgy is végig csinálhatsz,hogy péntek este még nem tudod,mit fogsz csinálni szombatok).

:)

2013. szept. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
*n
2013. szept. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Jajjj ez a kérdés..dezsavűs :)


Én az első vagyok, szeretem megtervezni mit mikor hova, nem perc pontossággal, de úgy napi szinten, ritkán hallgatok a szívemre a döntéseimnél, amit lehet meg is fogok bánni. Ritkán, de szoktam spontánul is tenni a dolgokat. A horoszkópom is mérleg, tehát nagyon sokat mérlegelek.


Exem a második, ő szinte sosem tervez, kis spontán lény a drága és kissé felelőtlen, pl nem tudja a mértéket kajánál, piánál, vagy túlságosan a szívére hallgat. Ami furcsa, hogy ő is mérleg :D Ezt a kettősséget még nem sikerült megfejteni :)


Azért én sokszor gondolkozom rajta, hogyha szívvel élek, mondjuk randira hívok valakit, vagy megcsókolom a személyt, más buszjárattal megyek haza, más fimet nézek, akkor változna-e az életem..ez az én életem egyik nagy kérdése :)

2013. szept. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A célszerűbb (=hasznosabb) gondolom az első. A jobb az szubjektív, kinek mi számít jónak. Én a második típus vagyok.
2013. szept. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A kettő közötti átmenet a jó, de még jobb az, ha valaki felosztja a céljait két csoportba. Például előre tervezést igényel az, hogy gyereket vállalj, az viszont nem, hogy hétvégén mire ülj be a pároddal moziba, vagy milyen nyaralást szervezzetek, az utóbbi dolgokban jobb a spontaneitás. Szóval attól függ miről van szó. Ha pl. olyan munkahelyed van, ahol a kommunikáció és az ötletek számítanak, akkor kreativitás kell, szóval nem arra van szükség hogy előre tervezz, hanem hogy egy adott váratlan pillanatban jól dönts és rugalmas legyél.
2013. szept. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Természetesen az első a hasznosabb, célszerűbb, eredményesebb, jobb. Előfordulhat, hogy az előre kitalált terveket a körülményeknek megfelelően később módosítani kell, pl. ha eltervezted hétfőn, hogy szombaton kirándulni mész, de szombaton szakad az eső, akkor mégsem olyan nagy baj, ha inkább rögtönzöl, és moziba mész vagy otthon maradsz.
2013. szept. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!