Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jó felfogás az, hogy "minek...

Jó felfogás az, hogy "minek adjak másoknak, mikor Nekik is van esélyük hogy szerezzenek"?

Figyelt kérdés

Sok ismerősöm így gondolkodik. Nem adna egy morzsát sem másnak, csak úgy, mert úgy mondják: "Minek adjak? Nekem se adott senki! Neki is van esélye szerezni!"


Tehát ha lenne mondjuk 5 kiló kenyere, amit egyedül nem tudna megenni, és megpenészedne, kiszáradna akkor se adná oda egyetlen éhezőnek se, még ha kérnék tőle sem, mert úgy vannak vele, hogy "Az enyém, minek adnám oda? Én is szereztem! Szerezzenek ők is maguknak!"

Ez jó felfogás?



2013. okt. 26. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért kicsit szélsőséges már nekem, de az alapkoncepcióval egyet értek! Mert attól ha kihúzod a csávából, még ugyan oda fog vissza süllyedni, és utána már tudja, hogy hol kell csengetni, mert ott már a lelkére vette valaki egyszer!
2013. okt. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem veheti az ember a vállára minden másik ember gondját.Elég ha a saját gondod és a családodé a válladon van.

Nemes és szép dolog adni,de meg kell válogatni,hogy kinek adsz.Egy beteg gyermeknek adnék segítséget,és pénzt is(ha lenne saját keresetem),de még nincs saját keresetem.Így,amit feltudok ajánlani egyenlőre,az a lelki segítség.Ezt meg sajnos kevesen(!!!) értékelik,hiába van vészhelyzet.

Ha lesz pénzem,akkor tuti,hogy az adóm 1%-án kívül kicsit többet is próbálok adni majd egyszer egy beteg gyereknek,vagy bárkinek,akinek meghat a sorsa.

Én az utcán élők közül a nőknek adnék.Meghat a sok rossz női sors.Én is egyszer felnövök,lányból nő leszek,de úgy érzem,hogy nem kell sok tudás ahhoz,hogy az ember tudja,hogy a nőknek nehéz a sorsuk az utcán.Könnyebben bánthatnak egy nőt,mint egy férfit..könnyebben kihasználhatják,és aztán eldobhatják,mint a kapcarongyot.Nem szeretnék ilyen sorsra jutni.Ha pedig alkoholista nővel találkoznék,és látnék a változásában valami esélyt,akkor tuti,hogy felkapnám a semmiből,és egy minimum segítséget nyújtanék neki.Ha csak egyszer zuhanyozhatna meg mondjuk a lakásomon,vagy enne meleg ételt,vagy adnék neki mondjuk csak 2000 Ft-ot,már előbbre lenne.Igaz,hogy nem sokkal.Ha meg odaszokna,akkor elmagyaráznám neki,hogy ez nem így működik,hiszen nem bíznék még benne.És akkor bizonyítson,ha többet akar.Mert ugye az ember fél,hogyha a kisujját nyújtja,akkor a karja kell a másik embernek.De én ezt adnám is,csak elvárnám,hogy sose lopjon meg,illetve tennék róla,hogy ne is lopjon meg.Ha csak egy ember lenne nekem hálás az életemben,akkor is legalább lenne valaki,aki őszintén,tiszta szeretettel a szemembe tudna nézni,mert tettem érte valamit.Nekem az érzelmi háttér a fontos,és nem az,amim van.


De persze fontos a saját megélhetésem.Ezért küzdök,és fogok is küzdeni.Ezért küzd mindenki Magyarországon.

2013. okt. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát, nem épp empatikus gondolkodás. Ha van miből adni, akkor, ha keveset is, de valamennyit szeretek adni, mert már az is jó érzés. De aki nem ad soha, az nem is fog kapni! A dolgok oda-vissza működnek a világban, amennyire én látom.
2013. okt. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!