Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szeretnek az emberek...

Miért szeretnek az emberek versenyezni, hogy kinek rosszabb az élete? Miért nem akarnak együtt érezni mással?

Figyelt kérdés

Mondjuk valaki itt írja, hogy a szülei nem foglalkoznak vele, anyja apja dolgozik, haza esnek munkából, fáradtak, és nem foglalkoznak a gyerekkel.

Erre rákontrázik egy válaszadó, hogy "csak ennyi bajod van? irigyellek! Képzeld, az én apám alkoholista volt, és örültünk, ha nem volt otthon, mert vert minket!"

Vagy valakit piszkálnak a súlya miatt, hogy kövér, és piszkálják, hogy fogyjon le az iskolatársai. Erre válaszként azt mondják:"Hahaaha! Engem képzeld kiközösítettek, semmibe vettek, átnéztek rajtam! Te veled legalább foglalkoznak!!"


Na most ezeket példaként írtam, de tapasztaltam az életben is, nem csak interneten. Ha valakinek baja van, azt meg se próbálják megérteni, inkább rákontráznak még rosszabbat, hogy neki arany élete van!

De miért? Miért jó versenyezni, hogy kinek rosszabb az élete?



2013. nov. 3. 13:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Alapvetően ott kezdődik a dolog, hogy miért várja el mindenki hogy együtt legyen érezve vele? Minek egyáltalán elkezdeni panaszkodni hogy nekem de sz..r?
2013. nov. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Nem szabad együttérzést várni az emberektől, mert egy depressziós társadalomban élünk. Ennek egyik jellemzője az áldozathibáztatás, a másik pszichikai elnyomása, és mindez azért, mert az emberek meg vannak keseredve a kis nyomorult életük miatt. Olyan emberek között élünk, akik nem jóravalók, mert akkor megértenék azt, hogy mások más dolgok okoznak fájdalmat, és ez a fájdalom ugyanolyan valós, mint az, amit ők éreznek, de hát ugye nem.
2013. nov. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mert szeretethiányosak, és szeretnének maguknak legalább valami empátiát kiváltani, szeretnének egy picit kedvesek, pozítivak lenni a másiknak, a másik szemében. Meg, hogy a másik pl mit panaszkodik, hogy neki is eltört a lapátja, neki legalább ott a felesége meg a két gyerek , legalább nincs egyedül. Pl ha két szomszédnak eltört a lapátja, de az egyik még pl magányos is, lehet, hogy el akarja venni a másiktól a panaszkodást; lehet, hogy őneki is pl megvannak a saját maga bajai. (Meg pl azok tűnnek a legnagyobbnak, ami nehézségeket a saját életében közvetlenül tapasztal) Szal nem akarja még az ő panaszait, az ő problémáit is a nyakába venni, mert jelzi, hogy megvan neki a sajátja. Vagy pl tehát tényleg el akarja venni a másiktól a panaszkodás jogát, mert neki szerinte rosszabb, mint a másiknak. De nem teljesen szószerint, csak hogy olyan, úgy jön le. Mert nem megtiltani akarja neki, hogy panaszkodjon, csak elintézni, hogy leálljon vele. Vagy most pl csak ez a téma jutott nekik, nem versengeni akarnak vele, csak ezeket a témákat látják maguk körül , és megbeszélik, ki akarják adni magukból; és csak véletlenszerűen jön le így a reflektálásukból (kapcsolatfenntartás, hogy reagálnak azért a másikra is, minősítik, értékelik az ő problémáját, pl tehát mintha 10-es skálán néznék, csak ő nem számszakilag értékeli, hanem egyéb jellemzéssel) szal véletlenszerűen jön le úgy, mintha versengeni akarnának. Meg azért jóérzés kiadni a nyűgjeiket, kibeszélni magukból, és akkor már meg is könnyebbülnek. Vagy csak jobban érzi magát, nagyobb tehertől szabadul meg, ha túllicitálja a másikat.
2019. ápr. 27. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!