Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok? Szerintettek...

Mit gondoltok? Szerintettek Erdélyben elegendő magyar van, hogy megnyerhesék az autónomiát? Mert hatalmas létszámban teljesítettek október 27-én!

Figyelt kérdés

2013. nov. 5. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Székelyföld kér autonómiát, nem egész Erdély. Székelyföld Erdély egy része, de nem egész Erdély.


Én sajnos nem hiszem, hogy elérik az autonómiát. Bárcsak úgy lenne, szívből kívánom nekik.

2013. nov. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nem lesz székelyföldnek autonómiája akkor Bukaresttől kezdve , Kolozsváron áthaladva Brüsszelig mind ilyen létszámban fogunk tüntetni :D , ebben a létszámban . Bár Bukarestből nem biztos hogy hagyunk is valamit . Egyébként , komolyabban , Erdélynek az Autonómiáját csak is akkor lehet elérni ha az RMDSZ mellé áll még egy román párt is , mert amíg mi magyarok kérjük addig 100% hogy nem lesz semmi (ha csak nem változik Erdélyben meg a magyarok javára az arány ) . Székelyföldnek pedig valószínűleg Autonómiája lesz , egy olyan térségről beszélünk ahol mindenki az autonómiát kéri , de ha nem is mindenki , a 2/3 ados többség bőven megvan .
2013. nov. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én őszintén remélem,hogy minden székely ember megkapja az autónomiát...hiszen megérdemlik!
2013. nov. 8. 15:51
 4/5 anonim válasza:
Nem marad más mint vágyálom. Szerintetek megengedik hogy románia szívében ott "elburjánzon" a magyar nyelv vagy bármi amiben benne van hogy magyar. Nézétek meg szine az ország kellős közebe, jó támasz pont ha meg akarjuk fordítani a magyarság arányát Erdélyben, és befolyást szerezzünk, na ezt ők is pontosan tudják, ezért nem lesz sose autonómia, mert ez reményt és löketet adna és esetleg újra éledne a magyarság Erdélyben.
2013. nov. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szerintem semmi nincs kizárva és ez csak 1 autónomia tűntetés volt és egyszerűen rengetegen voltak. A következő tűntésen remélhetőleg még többen lesznek tehát a románoknak nem lesz más esélyük ezt meg kell, hogy engedjék hanem akár kitörhet a III. világháború is. Mert a székelyek nem hagyják magukat erről biztosíthatom!
2013. dec. 2. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!