Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy minden...

Miért van az, hogy minden felnőtt "megkeseredik"? Meg hogy a nők x százaléka depressziós felnőttként? Miért változik meg így az élet?

Figyelt kérdés
Én csak 18 vagyok, ezt nem értem. Ennyire rossz felnőni? Tudom, sokat kell dolgozni, meg otthon is sok a munka, de tényleg ilyen kevés öröme van egy felnőtt embernek? Olyan kellemes, amikor a barátommal lehetek együtt, akármilyen fáradtak vagyunk stb, de ez az érzés hová tűnik felnőttként? Hova lesznek az ilyen apróságok? Például a zene feldobja a takarítást is, de felnőttként már ez is átértékelődik?(ezt azért kérdezem, mert mindenki ki van készülve a házimunkától) Nagy valószínűséggel én sem fogom megúszni a depressziót, hiába vidám típus vagyok? Ez alól senki sem kivétel?

2013. nov. 15. 22:27
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
18 évesen még én is így láttam az életet. Pedig azóta csak pár év telt el... de férjhez mentem, szültem egy csodálatos kisfiút, világ életemben vidám voltam, minden apróságnak tudtam örülni és iszonyú sokat nevettem. De igen, az élet változik. Az emberek változnak, néha sajnos rossz irányba. Nem törvényszerű, ne aggódj. :)
2013. nov. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De te is negatívan változtál a szülés után?
2013. nov. 15. 22:35
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

Minden normális ember életében vannak depressziós epizódok.

A felnőttek is ugyan úgy szeretnek zenét hallgatni takarítás közben, sőt néha még csápolnak is ha nemlátod :)

Ha hiszed ha nem, még a szerelmet is ugyan úgy élvezik mint Te a barátoddal.

Az ő gondjaik viszont sokkal földhöz ragadtabbak mint a tieid.

Hiszen a Te gondjaid nagy részét is ők oldják meg, csak ezt Te nem veszed észre.

2013. nov. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem törvényszerű egyáltalán, de tény, hogy egy idősebbnek "több ideje" volt rosszat is megélni, mint egy tizenévesnek. Sokan belefásulnak a hétköznapokba, mert olyan munkát végeznek, amit utálnak, ugyanakkor nem akarnak/ mernek változtatni (ugyanez vonatkozik párkapcsolatokra is). Ez 1-2 évig nem a világ vége, de 10-20 éveket így eltölteni depresszióssá teszi az embert.

Van aki a családba fárad bele. Bármennyire is imádja a gyerekét a férjét, évek alatt "elfelejt" saját magával foglalkozni és abból állnak a napjai, hogy a család után mos, főz, takarít.

Van akinek anyagi gondjai vannak, 10 éve fizet hitelt és úgy van vele, hogy sose lesz ennek vége.

Szóval sok oka lehet.

A hozzáállás a legfontosabb. Nem szabad hagyni, hogy a negatív dolgok lehúzzák az embert, hanem azon kell gondolkodni, hogyan lehet megoldani a problémát.

2013. nov. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Mit nem írunk egy 18 évesnek? A kérdező egy fiatal felnőtt, nem kisgyerek. Írjam azt, hogy ez hülyeség, nincs is olyan, hogy valaki megkeseredik?

És nem azt írtam, hogy gondok mellett nem lehet jó a családi élet, mert természetesen lehet! De vannak nők akiknek több járt ki a rosszból vagy nem bírnak feldolgozni bizonyos dolgokat.

2013. nov. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
21%

Már megbocsájs természetesen vannak akiknek göröngyösebb volt az útja az átlagosnál, de ezt hagyjuk. Én is tudnék mesélni.


A lényeg, hogy a felnőttkor nem szürke mint ahogy a kérdező látja, sőt az anyagi és egyéb függetlenségek miatt sokkal színesebb.

2013. nov. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
95%
De ki írta azt, hogy mindenkinek szürke? Mert én nem. Van aki alapvetően pozitív beállítottságú tud maradni 60 évesen is, van aki pedig igenis megkeseredik már 30 éves korára. És azért olyan szempontból igaza van a kérdezőnek, hogy ez sokkal inkább előfordul a felnőttek körében mint mondjuk a 15 évesek körében. Ennek megvannak az okai, de attól még így van. Azért legyünk már racionálisak.
2013. nov. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát nekem nem ilyen volt. Amikor kiszabadultam az egyetemről, mentem is külföldre. Életem leggyönyörűbb időszaka akkor kezdődött el. Ez volt 7 éve, én most is boldog vagyok, pedig nincs családom, de az emlékek tesznek boldoggá, hogy mindez megadatott nekem, hogy kijuthattam, hogy sok helyet láthattam a világban és most van egy jó munkám is. Lesz mit mesélnem az "utódoknak".

Nekem valahogy kimaradt a depresszió a felnőttkorban. Én inkább 16-7 évesen voltam depressziós és züllött.

2013. nov. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!