Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A világról és az emberekről...

A világról és az emberekről való filozofálás, elmélyedés a témában valójában káros?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy minél többet gondolkodok ilyen témákon, keresve az értelmét és próbálom megérteni a zajlását, annál inkább eltávolodok a valóságtól ahelyett, hogy könnyebben tudnám járni általa az életet. Szóval a kérdésem lényege... ha a világot igyekszem megérteni, azzal eltaszítom magamtól a társasági életet, az emberek többségét?

2013. nov. 17. 18:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem taszítod el az embereket, hanem te magad távolodsz el tőlük.

Az élet értelmén, a világ működésén rengeteget lehet elmélkedni, viszont nem szabad megfeledkezni arról, hogy nem csak elmélkedve lehet ezekre a dolgokra megfelelő választ találni, hanem gyakorlatban, megélve is el lehet érni ugyan azt az eredményt.

2013. nov. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
igen.
2013. nov. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Első. Beszélgetek erről másokkal is, élek társasági életet, ezzel nincs baj. De egyre inkább észreveszem magamon, hogy más témák körül forog a gondolkodásom, máshogy állok a feladatokhoz, néha már0 MAJDNEM úgy beszélek, mint egy buddhista szerzetes. :D Leginkább lányoknál tapasztalom az értetlenséget, mintha taszítanám őket ezzel a témával, ha errefelé terelődne a téma.
2013. nov. 17. 19:14
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne vedd rossz néven, de az állandó "filozofálgatás" inkább úgy jön át, mint valami vég nélküli okoskodás és a tudásod meg a világnézeted fitogtatása. Hosszabb távon, már bocs, de kia francot érdekel? Jó néha elmerengni rajta, de válaszokat soha nem fogsz rá ebben az életben kapni, akkor meg minek pörögj állandóan ezen?
2013. nov. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jaaj ne úgy vedd, eszemben sincs okoskodni rajta. :) Nem kezdem el egy lánynak mondani, hogy mit vélek felismerni az égboltban, vagy hogy mi van a halál után. :DDDDD Viszont köszönöm a korrekt válaszod!
2013. nov. 17. 20:16
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Igen. Én mióta megértettem a gazdaság, a társadalom működésének módját, szívesebben lennék a kutyám, vagy a papagájom, mert valójában ők is szabadabbak, mint én.


Szóval káros, mert akik nem gondolkodnak el a dolgok hátterén, azoknak nincsenek félelmeik a jövővel kapcsolatban és nem érzik kizsákmányoltnak és tehetetlennek magukat.

2013. nov. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, én is nő vagyok és rengeteg nőt ismerek. A sztereotípiákkal ellentétben a nők nagyon is gyakorlatias emberek általánosságban. Sok nő ismerősömet, köztük engem is, addig érdekel az elmélet, amíg látom a gyakorlati hasznát is. Nekem is van ilyen fiú ismerősöm, aki rengeeget elmélkedik a társadalomról, az emberi viselkedésről stb., de megfájdul már a fejem is tőle, amikor belekezd, mert végtelen hosszú dolgokról beszél ráadásul monológ ugye (te pl. hány lányt kérdeztél meg, hogy NEKI mi a vélménye, ahelyett, hogy te mondtad vna el a tiedet?)

szval monol9g hosszú, és nem tud érdekelni.

2013. nov. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem, sőt.

A filozofálgatás csak akkor káros, ha túlzásba viszed - pl. elhanyagolod magad, egész nap csak ülsz és elmélkedsz, nem csinálsz semmit. Mivel azonban a kérdésedből úgy tűnik, hogy a te esetedben ilyenről szó sincs, nem, dehogy káros, épp ellenkezőleg.

Nagyon helyes, hogy te még gondolkodsz. Ez ezerszer értelmesebb tevékenység a tévébámulásnál és más olyan tevékenységeknél, amelyek sajnos oly népszerű manapság. (Nem, a tévé alapvetően nem káros, a hülye műsorok állandó nézés igen.)

Gondolkodj, törekedj a világ megértésére, olvass el minél több olyan könyvet, amelyek által közelebb kerülhetsz a világ megértéséhez. Keresd olyan emberek társaságát, akik hasonló mélységben gondolkodnak, és beszélgess velük.

A sok üres fejű proli meg zavaró ugyan, de hát ha egyszer ilyen az élet...

2013. nov. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
7-es. Eszem ágában sem volt a nőket megbélyegezni, a legbizalmasabb barátaim szinte mindig nők voltak, köztük a nővérem is, akiket én is ugyan úgy meghallgattam, ahogy ők is engem. Nem monológról van szó, hanem társalgásról. Csupán annyit akartam mondani azzal a résszel, amiben megbotlottál, hogy mintha a srácok hajlamosabbak lennének az elmélyedés irányában, míg a nők talán gyengeségnek érzik ezt a férfin. Persze tévedhetek, ezek csak feltételezések, nem szent igazságok. De hisz épp ezek a kérdések miatt írtam ide kérdést. :)
2013. nov. 18. 14:54
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. Barátaiddal is filozofálhattok, ha nyitottak az ilyesmikre:):)
2013. nov. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!