Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám jobbá tenni a...

Hogyan tudnám jobbá tenni a világot?

Figyelt kérdés
Nem olyanokra gondolok, mint adakozás, stb. hanem a hétköznapokban.
2013. nov. 22. 11:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Aki sokat markol, keveset fog- tartja a közmondás. Ezért jó, hogy hozzátetted 'a hétköznapokban' Valóban: abból lehet csak kiindulni:

itt és most mi van.

És mit tehetek / mondhatok, ami jó ebben a helyzetben, mi az a szó /cselekedet, ami képességeim szerint a legjobb.

Lehet, hogy kevésnek tűnik, de ez olyan, mint amikor

József Attila ezt írja:


Légy egy fűszálon a pici él

S nagyobb leszel a világ tengelyénél.

2013. nov. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is jobbá akarom tenni, még ha kis dolgokban is :) Mondom az én terveimet, hátha új ötletet kapsz.


- Szelektív hulladékgyűjtés alap szerintem az ilyen embereknek mint mi.

- Vízpazarlás mérséklése (nem fürdesz teli káddal, hanem gyorsan zuhanyzol)

- Vegyszerek mellőzése. Rengeteg káros anyagot juttatnak a vízbe, amitől algásodás lesz, és pusztulnak az édesvizek.

Alternatívának pl. nézz körbe a lukrécia kencéi nevű oldalon (bocs a minimális reklámért, de a kérdező szerintem értékeli, főleg, hogy az oldalnak nincs bevétele ebből, csak receptek vannak fent)

- Ha lesz gyerekem, akármennyivel is nehezebb, inkább mosható pelenkát veszek, nem eldobhatót. A mosással keletkezett plusz vízpazarlás sem olyan nagymértékű, mint amit az eldobható peleka gyártása közben művelnek. Illetve egy kisbaba szobatiszta koráig 2 tonna nehezen, vagy egyáltalán nem lebomló kakispelenkát produkál.

- Energiatakarékos háztartási eszközökre való beruházás.

- Napkollektor a tetőre

- Addig nem veszek autót, míg nem lesz egy Nissan Leaf-re valóm (igaz az erőművel sok káros anyagot bocsátanak ki, amivel ugye az autókat feltöltik árammal, de azt amúgy is kibocsátják most még)



A jövőben remélem átáll a világ az alternatív energiaforrásokra, pl. itt Magyarországon simán lehetne használni a geotemikus energiát, ha nem 50 milla lenne a kiépítése. Nevetséges ár ahhoz képest, hogy az anyagköltség és az óra munkabér nem kerül a töredékébe se. Csak ugye még nem éri meg az olcsó és ki nem fogyó energia használata, mivel olyan drágán építik ki, hogy nem hozná be a belefektetett pénzt egy élet alatt sem.


Szomorú.

2013. nov. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ja bocs, lehet félre értettem a kérdést.


Ha csak simán emberi jócselekedetekkel akarod jobbá tenni a világot, akkor elég az, hogy kedves vagy másokkal. Pl. segítesz egy kismamának felszállni a buszra ha nehezen megy neki, vagy ha elesik valaki az utcán, nem csak nézel mint rozi a moziban hanem oda mész segíteni.

2013. nov. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Dicsérd meg munkatársa(i)dat, sulitársa(i)dat... Bókolj.

Keress mindig mindenkin, mindenkiben valami olyan pontot, ami valóban méltatható, és ne tartsd titokban a tetszésedet.


Nem csak az ő napját, világát dobod fel ezzel, hanem hosszú távon a sajátodét is.


(és nem nyalizásra kell gondolni.. Természetesen olyanoknak is muszáj bókolni, akiktől semmire nem számíthatsz. Nekik főleg.)

2013. nov. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Önmagadat jobbá fegyelmezed.
2013. nov. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Pont ilyen címe van egy könyvnek: Tegyük jobbá a világot, de hogyan?


Amúgy választhatsz olyan pályát.Még előtte vagy, nem? Mire készülsz,mit tanulsz?

2013. nov. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Legyél kedves, figyelmes. Vedd észre az apró jó dolgokat is. Dicsérd meg gyakran az embereket. Ne tegyél negatív megjegyzéseket, ne pletykálkodj. Légy türelmes és segítőkész. Pozitívan állj hozzá mindenkihez és mindenhez. Legyél önzetlen, mindig légy tekintettel másokra.
2013. nov. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Végzős vagyok (humán szakon), fogalmam sincs, mi leszek.

Próbálok rendes lenni az emberekhez az utcán és a suliban is, és néha meglep, hogy milyen sokat jelent az embereknek akár egy mosoly is, úgyhogy ezért írtam ki a kérdést, ezek az új céljaim.

Köszi minden tippet! Várok többet :)

2013. nov. 22. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!