Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogy az ember...

Miért van az hogy az ember egoja mindig függ valamitől/ valakitől?

Figyelt kérdés

A népszerű emberek ,föleg a tini srácokra gondolok ha egyszer minden span meg minden csaj csak úgy háttat fordítanna neki megtudnának halni mert eddig az önbizalma belölük táplálkozott .

Némely ember meg nem tudja elképzelni az életét barátság vagy szerelem nélkül ,nem azt mondom hogy ne legyen az embernek barátja ,szerelme csak ezt a függőséget nem értem,hogy miért mástól függ a boldogságuk?

Én úgy gondolom ,hogy az embernek tisztelniük és szeretniük kellene magukat ,mert ha így tesznek erősek lesznek ,annyira hogy senki és semmi sem tudná őket leteríteni mert a legfontosabb személy aki támogatja és segíti az valójában önmaguk.

Még egyszer hangsúlyozom hogy a társas élet is fontos persze úgy mint egy plusz boldogság és nem maga az abszolút boldogság ,vagy netán én lennék egoista?

(helyesírásért elnézést kérek!)


2013. nov. 30. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egoistaság vagy sem, ne más legyen a biztos pont, hanem önmagunk.
2013. nov. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért mert a külső hatások befolyásolnak ha tetszik ha nem :) Ha népszerű vagy bármelyik lány/pasi a tiéd lehet, mindenki szeret, vagy épp nagyon okos vagy, suliban munkahelyen átlagon felül teljesítesz nyilván jobban érzed magad mintha ezeknek az ellenkezője lenne rád igaz. Persze vannak emberek akiknek a semmire van nagy arcuk, de ezek többnyire buták.
2013. nov. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Úgy figyeltem meg, hogy kétféle boldogság forrás létezik.

(a boldogság az, ha kitűzött célom sikerül)

Az első forrás külső elismerésből táplálkozik (amit te is mondtál), és ha a külső tényező megszűnik, akkor vagy belehal, vagy keres újat. Az ilyen életvitel a "szipojozó", mert mindenkiben csak "leszívni valót" lát, és minden tárgy csak addig értékes, míg van valami újdonság ereje. Az élmények is lehetnek a külső források, mint pl.: adrenalin, orgazmus, stb

És van a másik boldogság forrás, a belső.

Amikor azt élvezem, ami bennem van, és ami lehetőleg nem függ külső tényezőtől. Szeretem magamban azt, hogy mindenre van egy válaszom, véleményem, szeretem, hogy rugalmas vagyok, és empatikus. Szeretek főzni, szép dolgokat nézni, és ha van lehetőségem, akkor ezeket "átélem", és nem hajszolom, hogy "mindenféleképpen akarok főzni"...


Sokkal több lábon álló embernek kell lenni annak, aki belső dolgokból merít boldogságot, mert ha a pillanat hevében sok "tényező" elérhetetlen, akkor sem lesz boldogtalan. Tehát szinte "bármiben" kell találni valami jót. Ez egyfajta erőltetett optimizmus, de nem szorulok másokra emiatt.


Az egoizmusod nem egészségtelen, csak a társadalmunk megbélyegezte ezt a szót, és a helyes önkép helyett, az egó (az én szeretete) már csúnya dolog. Pedig ennek beismerés nélkül ugyanúgy egoista marad mindenki, csak még hazugságra építve szívja el a mások boldogságát.

23f

2013. nov. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Én is úgy gondolom mindenki szeresse úgy magát ahogy van ,persze ahhoz el kell fogadni az életet úgy ahogy van ,függetlenül attól hogy szép,csúnya,sovány,kövér,alacsony,magas,szegény ,gazdag.

Mindenki egyenlőnek született és egyenlőnek fog meghalni.

2013. nov. 30. 12:55
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindenki egyenlőnek született, de nem mindenki kapott egyenlően a talentumokból! El lehet fogadni, ha kövér vagyok, de attól még rohadt kellemetlen lesz az életem, hogy a cipőmért is nehezen hajolok le, a buszokat nem érem el, mert nem bírok futni, és stb stb... a porckorong kopásról nem is beszélek.


Vannak dolgok, amiket magunkért kell tenni (a test a lélek temploma), és nem azért, hogy másoknak megfeleljünk. Azt érzem, hogy az utolsó mondatod picit kiforgatja a belső elismerésről alkotott mondatomat, mert nem elfogadni kell, ha "szarnak születtem", mert ez a szépségem, hanem nem azért kell változni, mert mások "elvárják"!!! Nem ugyan az a kettő! :)

2013. nov. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!