Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért írják az ostoba emberek...

Miért írják az ostoba emberek olyan gyakran, hogy: ". ez mellett. Ez miatt. "? Az egy dolog, hogy ekkora szarvashiba nem tűnik fel mondjuk élő beszédben, de leírni?

Figyelt kérdés
Ekkora igénytelen trógerséget még nem ba.....

2013. nov. 30. 21:03
 1/8 A kérdező kommentje:

A csodálatos gyakorikérdések automatán átírta a kérdésem.

Tehát ez zavar: ".....blabla..... ez mellett .....bla.....",

ugyanez az "ez miatt"-tal.

2013. nov. 30. 21:06
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem csak elhelyezkedés miatti "tájszólás" Budapesten mondogatják ezt. Én is csak a neten láttam és mindig kb rosszul vagyok tőle, olyan undorító megfogalmazás mégis Pesten nagyon elterjedt. Mikor a magyar tanáromnak említettem, hogy van ez miatt csak röhögött. Szerintem is nagyon igénytelen így és gondolom akkor nem is helyes nyelvtanilag ha még a magyar tanár is csak röhög rajta.
2013. nov. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem igénytelenség, te viszont igazi primitív "nyelvtan náci" vagy. Gratulálok.

Ja, én sosem írtam még így ezeket a kifejezéseket, nem azért írtam.

2013. nov. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én nem látok benne kivetnivalót, ez miatt kár felkapni a vizet.

Ez mellett vannak igazán idegesítő berögződések is.. Pl. "Suliban vagyok" helyett "Suliba vagyok"

2013. nov. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

# 3

Ezzel a hozzászólásoddal ergo el is ismerted, hogy használod, és sért, amit írtam.

$eggfej.

2013. dec. 1. 08:51
 6/8 A kérdező kommentje:

# 2

Persze, hogy nem helyes. Azok az iskolázatlan hülyék, akik így fogalmaznak, általában azzal védekeznek, hogy "...mer' a "régies"? helyesírás szabályai szerint ez helyes volt...."


CSAKHOGY NEM! SOSEM VOLT! Ezt valami buta paraszt terjesztette el, és valóban, Bp.-n sajnos igen gyakori manapság. Hihetetlen, hogy ennyire igénytelen emberekkel van tele a főváros.

2013. dec. 1. 08:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Tök jó nyelvérzékem van (előrebocsátom: emiatt minden hibámat stílusbravúrként célszerű értelmezni - ja, pont elkéstem ezzel), tehát eddig igen jól bevált, hogy hallgatok az intuíciókra ezzel kapcsolatban. A minta nagy, rengeteget olvastam, és beépült sokféle furcsaság vagy nüansznyi, jelentésárnyalatbeli eltérés is. Az "ez mellett" stb. minimum magyartalan ritmusú, mert mi nemigen szeretjük a nyelvtőrőszerűen torlódó mássalhangzókat, és lehetőleg nem őrizgetünk fölös akadályokat a nyelvtanunkban. Más szóval: a mi nyelvünk nem a rendhagyó marhaságok miatt nehezen tanulható, mint pl a német, hanem maga a nyelvtan "túl moduláris", túl tömör és azonnali, meg ráadásul túl kötetlen és univerzális, túl szótő+toldalékcentrikus a többi nyelvcsaládban szokásos elöljárószóval, módosítókkal, kötött szórendbe helyettesítéssel és egyéb nehézkes szabályszerűségekkel terhelt nyelv képest. Izé, gratulálok, hogy helyesen értelmezted az utóbbi mondatot.


Igazság szerint viszont az "emellett", "emiatt" szétrobbantása történik, és ha jól súg az intuíció, tévesen. Kb "ennek miatta" és "ennek mellette" volt ez a maga idejében, aztán összevonódott, és új alakjában célszerűsödött, talán Kazinczyék "jóvoltából". Ezt az utóbbi pár mondatomat ne vegyétek túl komolyan, nyilván utána kéne néznem előbb, csak ezt dobja a gép így utánajárás előtt.

2013. dec. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
*nyelvhez (rohadt fagyi, csak visszanyal)
2013. dec. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!