Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Amikor valaki nem mond el...

Amikor valaki nem mond el ilyen alapő infókat, az azt jelenti, hogy szégyenli?

Figyelt kérdés

Megkérdeztem osztálytársamat lány, hogy hány kiló, mert vékony. Csak kíváncsiságból.

Erre az volt a válasaz, hogy nem mondom meg! Felháborodottan.

Máskor meg egyik ismerősömtől megkérdeztem hány éves, és ugyan ez volt a válasz...

Most szégyenlik ezt vagy mi? Nem bunkón kérdeztem meg!



2013. dec. 2. 08:43
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudom, biztosan. Nőktől elvileg ilyet nem illik kérdezni, de nem értem a dolog hátterét, és főleg a rá adott ilyen reakciókat.
2013. dec. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy miként szegezted neki a kérdést? Mert ha így: - Te olyan sovány vagy! Hány kg vagy?

Akkor nem csodálom, hogy nem mondta meg! Ha meg nem voltál indiszkrét, akkor valószínűleg a lány tudja jól, hogy nagyon vékony és önértékelési problémái miatt nem ad rá választ. Ugyanígy van ez az életkorral is. Általában tényleg a nők szoktak problémázni ezzel. Kivétel talán én vagyok! Én ha valaki megkérdezi, bárkinek őszintén elmondom hány kg és éves vagyok!

2013. dec. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
mi közöd van hozzá hány kiló....
2013. dec. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Megértetem, én mindig is sovány voltam és folyton kaptam rá a jobbnál jobb megjegyzéseket. Épp ezért egy idő után már én is kibuktam. Sosem értettem és máig nem értem meg, hogy másokat miért foglalkoztat ennyire az alkatom és a súlyom. Lehet már nem Te vagy az első, aki ezt firtatja és azért lett dühös. Hidd el, tényleg idegesítő, hogy hiába vannak az embernek egyéb érdemei, jó képességei, egyesek a külsőségekkel vannak elfoglalva. Nem feltétlenül szégyelli, mint ahogy én sem, mert nem állnak ki a csontjaim, sőt ellenkezőleg. Nekem pl. pont azért bosszantó, mert én mindig is jól éreztem magam a bőrömben, de néha olyan, mintha egyesek megpróbálnák belém táplálni, hogy ez egy probléma, amiről beszélni kell.
2013. dec. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg már többen kérdezték tőle, és elege van belőle, hogy mindenki ki akarja oktatni, vagy legalábbis neki így jön le a dolog. Különben sem illik ilyet kérdezni, válaszolni meg pláne nem kötelező.

Kicsit túlzó példa, de ha azt kérdeznéd tőle (vagy mondjuk a tanárnőtől), hogy mikor menstruál, akkor azt sem azért nem fogja megmondani, mert szégyenli, hanem mert személyes dolog, joga van megtartani magának.

2013. dec. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Nem bunkón kérdeztem meg!"

Attól még nem kötelező megmondania.

2013. dec. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kíváncsi voltam az ilyen vékony lányok hány kiló körül vannak! És jóban vagyok vele, nem értem miért lett ideges!
2013. dec. 2. 10:01
 8/9 anonim ***** válasza:
89%
Mert tele van a hócipője, hogy mindenki beteszi az "ilyen vékony lányok" kategóriába. Ugyanaz, mintha kövér lenne, és azért kérdezgetné mindenki, hogy hány kiló, hogy az ilyen kövér lányok vajon hány kilósak.
2013. dec. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mert agyf.@szt kap a kérdéstől. Én magas vagyok, engem meg mindenki azzal csesztet, hány centi magas vagy?
2013. dec. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!