Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te is félsz a csapvíztől/mikró...

Te is félsz a csapvíztől/mikrótól? Mikor lett az emberek nagy része ilyen " de egészségtelen a világ" mániás?

Figyelt kérdés

Ma annyi minden egészségtelen. A cigi, alkohol, kávé, energiaital, ezeket elfogadom!


De már az emberek nagy része akit ismerek már mindenre mondja hogy "jajj káros!"

-Mikró 5 családot ismerek aki kidobta vagy eladta a mikróját, mert egészségtelen, sugározza a kajába a hullámokat!

-Szalonna mert hogy zsíros... Falun hány nemzedék nőtt fel szalonnán?

-Zöldségek Tele van a bolti zöldség génkezelővel.

-Csapvíz tiszta klór, szűrt vizet isznak ismerőseim, vettek ilyen gépet ami szűri a vizet a házban.

-cukor Ők édesítővel isszák a kávét.

-fehér liszt/cukor Ők barna cukrot teljes kiörlésű lisztet használnak...


Most komolyan, mikor lett az ember ennyire paranoiás?

Te is rettegsz ha rágondolsz a szalonnára?



2013. dec. 8. 20:01
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Igen, rettegés fog el ha arra gondolok, hogy nincs itthon szalonna...
2013. dec. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindig változik, hogy épp mit mondanak egészségtelennek. Talán a mérték lenne a lényeg.

A csapvíztől nem félek, jobban tartok a ki tudja mennyi ideig műanyag palackban tárolt ásványvíztől.

A szalonnát meg imádom. :)

Divat lett manapság ezzel foglalkozni, de ma már teljesen egészségtelen ételeket úgysem tudunk fogyasztani.

Az meg egyenesen vicces, amikor valaki cigivel a kezében beszél az egészséges táplálkozásról.

2013. dec. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Mikor az emberek elkezdted hülyülni, úgy 1-2 évtizede. Sajnos manapság divat nem tanulni a tudományt, itt az eredménye, indokolatlan rettegés, vagy éppen csinálja a hülyeséget. Pl az édesítőszer sokkal károsabb, mint a cukor, ráaádsul ugyanúgy reagál rá a szervezt, mint a cukorra, tehát még csak az sincs meg, hogy akár a cukorbetegség elkerülhető vele.
2013. dec. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 II.Dartheon ***** válasza:
97%

Miért félnék? A mai világban mindentől félni kell... komolyan mondom.. már nem tudok ennyire sok mindentől félni :D

Alapból hülyeség a cukor helyett édesítőszer, az édesítőszerbben több mesterséges anyag van, tehát... öngól! :)

a szalonnáról pedig.. hátt elég szánalom.. ami házi szalonna, azt miért ne? :D

csapvíz.. nos inkább ne tudd meg minket raknak az üvegesbe, és azt se, hogy hogy ezek a "tisztítók" hogy működnek...

Mikró.. nos igen.. ebben talán van valami, meg a teljes kiőrlésű cuccban is.

2013. dec. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A mikrót nem szeretem, nem azért, mert hullámokat küldd, hanem azért, mert elrontja az étel ízét. A többit amúgy én sem értem miért egészségtelen. Szerintem az étkezési irányzatok egy embertől indultak, akinek nem ízlett ez meg az, és bemesélte, hogy káros, mert ugye valamilyen módon minden káros.. Szerintem valahogy így keletkeztek ezek.
2013. dec. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy félek tőlük...
2013. dec. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%

Mikró: használhatatlan vacak, maradnék a nagyanyámtól tanult tűzhelyi melegítésnél. Másrészt nem hinném, hogy a baktériumkart, csírákat a mikró eltüntetné.

Szalonna: amit manapság szalonnaként eladnak az sokszor disznót sem látott, tele van mindenféle mesterséges cuccal. Másrészt régen se zabálták ész nélkül a szalonnát, nem ez volt a fő táplálék. Ha olvasol régi feljegyzéseket akkor azt láthatod, hogy a paraszti világban a legfőbb táplálék a krumpli és a káposzta volt. Nagyon gazdag volt aki rendszeresen ehetett szalonnát.

Zöldségek: ez van nem tudsz elleni tenni semmit, csak magad termelni.

csapvíz: én is szűrőm, utálom a klóros vizet.

cukor: se cukor, se édesítőszer.

liszt: régen jóval kevesebben ettek fehér lisztből készült dolgokat. Ehhez szintén gazdagnak kellett lenni. Akkor terjedt el a fehér liszt mikor viszonylag olcsón sikerült előállítani, egyszerűen rongyrázásból szoktak rá az emberek.


Tehát pont, hogy most kezdünk visszatérni az elődeink táplálkozási szokásaihoz.

2013. dec. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

Hát ja,egyik válaszoló jól írta:Az emberek tudományos analfabétiumusa az eglsz alapja.


Például leírom a mikró működési elvét:A víz az ételeink jelentős részét képezi.Például gondoljunk csak arra hogy egy darab krumplit teljesen kiszárítanánk,mennyit veszítene a tömegéből.Tehát az ételek nagy része víz.A víz egy dipólusos molekula,tehát van egy pozitív,és egy negatív pólusa.És itt jön a mikró:A mikró szépen a forgatás során minden irányból elektromágneses hullámokat (mikrohullámokat) küld az étel felé.A dipólusos jellem miatt a víz emiatt magasabb rezgésszámra teszt szert (bohr-mozgás) és súrlódni kezd a környező molekulákkal.Ennek vége az étel felmelegedése.


Semmi nem történt az étellel,nem lett radioaktív,nem lett mutagén,nem lett semmi baja.Csak hát a természetgyógyászoknak valamibe bele kellett kötniük.


Csapvízre meg annyit:Ha két három percet rászánnak hogy a klór kioldódjon a vízből,akkor semmi baja nem lesz.


De minden idők legnagyobb baromsága:A GMO élelmiszerek elleni háború.Ez egy emeletes hatványozott baromság.Semmi alapja.Teljesen közömbös az élettani hatása annak ha egy élőlény génjei közt felcserélnek,esetleg kiegészítgetnek egy egy gént.Nem uránium 235-öt tettek bele szerencsétlen kukoricába,pusztán a kártevőkkel szemben tették rezisztenssé.

Ilyen alapon nemesített körtét,almát,szilvát se szabadna enni,mert hát az évszázadok alatt rendesen befolyásoltuk a géntérképüket.


Kommentemből kiderülhet hogy nem,én nem félek a női magazinok hülyeségeitől.

2013. dec. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%

Miért használhatatlan vacak a mikró? Én sokkal szívesebben teszek bele egy tál ételt melegíteni, mint hogy nekiálljak a tűzhelyen. Főleg ha például a tojásos nokedlire gondolok. De nekem már a nagymamám is használt mikrót. :)


A csapvíz meg nagyon is egészséges, persze nem az ország egész területén.

2013. dec. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy felek!

En azoktol a finnyas, maniakus emberektol felek, akik folyton kenyeskednek, hogy nekik semmi sem jo.

A mikro pedig az egyik legjobb talalmany!!!

2013. dec. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!