Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy néma is járhat orvosi...

Egy néma is járhat orvosi egyetemre rendesen?

Figyelt kérdés
2013. dec. 9. 21:03
 1/10 anonim válasza:
73%

Nem. A betegekkel nem tud kommunikálni, nem tudja kikérdezni a betegeket. Sürgősségi ellátásnál nagy hátrány lenne, ha nem tudna gyorsan utasításokat adni.

Sokszor süketséggel társul, szívet, tüdőt nem tud hallgatni.

2013. dec. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
akkor egy néma mit tanulhat értelmiségek körében?
2013. dec. 9. 21:11
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem olyan biztos az a *nem*
2013. dec. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
pl. egy néma kutatói és műtős munkát végezhet, nem?
2013. dec. 9. 21:18
 5/10 anonim ***** válasza:
45%
Szóbeli vizsgán kicsit bajban lenne
2013. dec. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
laborba és igen kutató munkát szerintem simán végezhet miért ne??? ezekhez nem kell feltétlen beszélni... szóbeli vizsga helyett írásbeli... ez elég egyértelmű.. ez nem lehet probléma...
2013. dec. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne járhatna? Az, hogy esetleg nem praktizálhat, még nem zárja ki, hogy nem is járhat. Vagy tévedek?
2013. dec. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A súlyos beszédhibás hallgató a szóbeli vizsga helyett írásbeli vizsgát tehet valamennyi tárgyból.

Kutató lehet, mérnök lehet.

Egészségügyi alkalmassági vizsgálat nincs az orvosira, bár az első félévben minden medikust elküldenek kivizsgálásra. Nem rúgják ki.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..

A félreértések elkerülésére: a siketek között nincsenek némák. Én már találtam siket orvost, bár nem Magyarországon.

2013. dec. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
32%

További lehetőségeket a művészeti egyetemek kínálnak, főleg képzőművészet, de zene, pantomim vagy jelnyelvi színház is jöhet.

Nyelvészet szakon viszont nagyon megszenvedne a fonetikával, mert attól még, hogy produkálni nem tudja, elméletben még tudnia kell, és az sokkal nehezebb.

2013. dec. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Olyat ismerek, akinek szaglása nem volt, az is hátrány lehet a klinikumban, de mehetett orvosira, bár otthagyta és pszichológiára ment át.


Szerintem ilyen fogyatékosok meg megváltozottaknak szóló kedvezmények vannak az egyetemeken, bár azt nem tartom kizártnak, hogy egy tanárt zavar, ha ilyen a diák és nem engedi át a vizsgán, és az orvosi eleve szivatós.

2014. ápr. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!