Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kapsz egy kocsit, és irigykeds...

Kapsz egy kocsit, és irigykedsz arra aki házat kapott? Hogy müködik ez?

Figyelt kérdés

Egyik haverom kapott egy kocsit a szülei fizetik neki a benzint, az adót, a javíttatást, minden. Másik ismerős meg egy házat kapott, pontosabban 1 kis ikerház egyik felét.

És aki kocsit kapott az irigykedik rá, hogy milyen jó már neki. Pedig nem nagy szám, 2 szoba 1 fürdő, 1 konyha. Kicsi az egész. Mondjuk egyedül lakhat.

De miért irigykedik rá a haver? Ő kocsit kapott és mindent fizetnek! Nem kell soha buszra szállnia!


Hogy megy ez? Aki házat kap, az meg most kire irigykedjen?



2013. dec. 29. 17:02
 1/9 anonim ***** válasza:

minden emberben benne van egy alapszintű irígység csak némelyik tudja magát kontrollálni és nem mutatja ki

én allaergiás vagyok arra mikor valaki irígy rám és ki is mutatja, még én érzem szarul magam miatta

és az a legszomorúbb, hogy ilyenkor elflejtik a "haverok" hogy mennyit segítettem nekik csak irígykednek, hogy nekem miért jár több mint nekik...

2013. dec. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Látom nektek ez a legnagyobb problémátok hogy ,Papu pénzén éltek és apuci mindent megvesz nektek,még más azon gondolkodik hogy fizesse ki a csekket,vagy hogy csináltatja meg az autóját,vagy hogy eggyáltalán eltudja tartani magát.Mert Magyarország nem Budapest,és a Rózsa dombból áll,ezt jó lenne mindenkinek felfogni végre már...Egyébként kérdésedre a válasz ,mert egy lakásnak mindig megvan az értéke,az ingatlan tulajdona ami nem úgy változik mint a kocsiknak a használt piaci értéke.
2013. dec. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

na a második válaszoló személyében meg is nyilvánult az irígység ami benne van minden emberben és ő abból a fajtából van aki nem tudja kontrollálni ezt

én se vagyok anyagilag eleresztve, de azért az ilyeneket mellőzük szerintem

2013. dec. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%
Én is irigy vagyok, főleg arra, aki házat kap. Mi meg úszunk az adósságban és örülünk, ha nem viszik el a fejünk fölül...
2013. dec. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Amúgy milyen körökben mozogtok? Biztos valami felső tízezer lehet.
2013. dec. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%
Aki házat kap, az arra irigykedik, akinek van munkája.
2013. dec. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az irigykedés "de jó neki, irigylem" nem negatív dolog. A második válaszolóhoz hasonló fröcsögés és ítélkezés a gond.
2013. dec. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Csak szerintem nincs baj az irigységgel?

Sőt, tök jó dolog, ha keményebb munkára, több szorgalomra motivál.

2013. dec. 30. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem soha semmit nem tettek a seggem ala, se kocsit, se hazat, se semmit, ugy kapartam ossze mindent magam.


Megse irigykedek senkire. Az viszont irrital ha valaki arra veri a nyalat amiert nem o dolgozott meg.

2014. ápr. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!