Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szenvedek a munkahelyeken...

Szenvedek a munkahelyeken extrém módon introvertáltként. Mit tegyek? Milyen munkára váltsak?

Figyelt kérdés
Irodai adminisztratív munkáim voltak eddig. De már nem bírom tovább, nagyon szenvedek tőle. Nem vagyok képes játszani az extrovertáltat, márpedig ebben a munkakörben ez kellene. 31 vagyok. Pályát szeretnék módosítani, hogy ne legyen többé kínszenvedés, hogy bemenjek dolgozni. De nem tudom merre tovább, milyen munka lenne nekem való. Tanács? Miben lehet jó egy introvertált? Persze, én is tudok néhány szakmát, pl. programozó, vegyész. De 31 évesen álljak neki programozónak tanulni?
2013. dec. 31. 15:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont 31 éves vagyok, és extrém introvertált. Nekem sem jöttek be az eddigi melóhelyeim. Na nem azért mert csendben voltam reggelente, és emiatt kinéztek, mert az évek során megtanultam figyelmen kívül mások véleményét. Az ok inkább az, hogy sosem bírtam a monotonitást, így fél év után mindig leléptem. Tavaly nyáron kitaláltam, hogy elmegyek biztonsági őrnek, lehetőleg olyan helyre, ahol egyedül kell lenni és nem kell csinálni semmit. Sikeresen megtaláltam, azóta elégedett vagyok. De ha jól látom, te tanultabb szakmát keresel...
2013. dec. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Gátőr, erdész, kamionsofőr...
2013. dec. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Biztonsági őr? Az nem monoton? Egyébként tök jó, hogy találtál egy olyan állást, szakmát, amiben jól érzed magad.

Nem feltétlenül keresek "tanultabb" szakmát. Egyszerűen csak egy olyat, amiben végre önmagam lehetek. Nehéz dolog ez. Nehéz elfogadni magad, ha a világ sem fogad el. Egy olyan munkát el tudnék képzelni, ahol azt mondják neked, hogy ezt és ezt kell csinálni és szólj ha kész vagy és béként hagy mindenki. Hagynak egyedül dolgozni, nem kell senkihez sem szólni, nem nyaggatnak, vagy hajtanak, hogy siess már és hasonlók. Csak még azt nem tudom, hogy mi az a munka. :-(

2013. dec. 31. 15:14
 4/13 A kérdező kommentje:
"gátőr, erdész, kamionsofőr" Ezek inkább férfiszakmák. Na és, ha nő az illető? Mit javasolnál?
2013. dec. 31. 15:16
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem jönnek a válaszok. Tudom, reménytelen eset vagyok. :-(
2013. dec. 31. 15:21
 6/13 anonim ***** válasza:

Pont ugyan így vagyok, még ráadásul irodában dolgozok én is, annyi az eltérés, hogy én férfiból vagyok.:) Rengetegszer gondolkozom én is azon, hogy váltsak. Azonban szerencsésnek mondhatom magam, már ami a munkahelyet illeti, mert nem könnyű ide bejutni és nekem mégis adódott rá lehetőségem és most ezért dobjam el? Sokat rágódok ezen, de mindig arra jutok, hogy inkább megkellene próbálnom változtatni a hozzáállásomon.

Szerintem a programozással hasonló munka környezetben dolgoznál, mint most, ráadásul nem is könnyű, 31 évesen belevágni elég elkötelezettnek kell lenned hozzá. Lehet csak munkahelyet kéne váltanod és nem konkrétan pályát módosítani, nem?

2013. dec. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

3#

Amit én csinálok, az nem monoton, mert játszok, filmezek, olvasok a fűtött lakokocsiban, Néha kimegyek járok egy kört a telepen, megnézem, van-e kaja a kutyának.

Nem tudtuk, hogy nő vagy. Úgy ezek a szakmák tényleg nem tünnek alkalmasnak, de azért próbálj keresni valamit, ne ragadj le.

2013. dec. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én is introvertált vagyok és szakácsként jól érzem magam.
2013. dec. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia, kicsit régi a kérdés, úgyhogy afelől érdeklődöm végül hogy alakultak a dolgaid? Én most 32 vagyok (nő) és pont így vagyok.
2015. ápr. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Sajnos továbbra is maradtam abban a munkakörben, mint eddig és tovább szenvedek. Váltani fogok, de nehéz, főleg ennyi idősen pályát módosítani. Te milyen munkakörben dolgozol? Ha gondolod, írj privát üzenetet, ha itt nem akarod megosztani.
2015. ápr. 19. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!